• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 136
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
madsatbg - напреднал
Тани написа:
magi208 написа:
Моля те, дай ми поне един разумен аргумент за продължение на обсъждането на тази безумна идея? ...
Честита нова година на всички.

Малко аргументи за "безумната" ми идея:
31.12.2015 г.
доподгрявам фреона със около 150 вата.
Няколко снимки за състоянието на системата.
Прикачен файл:
DSCN0799.JPG
Прикачен файл:
DSCN0800.JPG
Прикачен файл:
DSCN0833.JPG

01.01.2016



Външна температура в 8.20 часа -10.3 градуса целзий.
Втрешна температура в стая без външна изолация със две стени със прозорци - Веранда.= +17 грауса целзий
Вътрешна температура в стая с изолация. = +20 градуса целзий
Прикачен файл:
DSCN0838.JPG
Прикачен файл:
DSCN0835.JPG
Елате ми на гостииии.....
Тани - модератор
На същата дата моя климатик - отвън минус 15°С , вътре +22, защото такава температура беше зададена за сън. Климатика дори не е инверторен! Нищо не съм му подгрявал, а помещението е почти без изолация с повечето външни стени. С примера си нищо не доказваш! Не виждам сравнения със и без подгряване. Коректния тест би трябвало да изглежда така:
  • За два часа работа без подгрев при -10°С изразходени 2,2kWh електрическа енергия. Добив 3,6kWh топлинна енергия
  • За два часа с подгрев, при -10°С изразходени 2,2kWh електрическа енергия за климатика + още 0,4kWh за нагреватела, общо 2,6kWh електроенергия. Добив 3,5kWh топлинна енергия
При термопомпа въздух-вода, това може да бъде измерено много лесно!

Това червеното е според мен разбира се! Според тебе колко е?
idunno - специалист
:-D :-D :-D Мислех да напиша нещо, но няма смисъл.
Тани - модератор
Напиши го поне за нас останалите. От тебе човек винаги може да научи нещо.
peshosim - напреднал
Здравейте.
имам една термо-помпа въздух вода MIDEA MGA-D10/N1 все още не е монтирана.
Та въпроса ми е дали ще е лесно преправянето и към вода-вода.За водоизточник имам езеро срещу къщата ми и температирата на водата в него през зимния сезон не пада под 12 градуса.Идеята ми е да махна ТО на външното тяло и да го заменя с някакъв пластинчат ТО /най добре разглобяем/и да вкарам водата в него от езерото.Дебита на вода не е проблем и няма проблем с извеждането на водата след това.
Дайте ми насоки какъв ТО да взема за външния кръг.
Инсталацията ми в момента е изградена с радиатори и котел на тв.гориво като в най-студените дни,максималната температура на водата в инсталацията която поддържам е около 50гр. а в помещенията /два етажа от къща по около 65м2/е около 23-24гр.
шоп - майстор
Да изтупам прахта от темата. Не е писано в нея от почти година....

Чета я от-до сигурно за 10ти път. Жалко, че няколко злобни и комерсиални " колеги " изгониха окончателно magi208

Окончателно се убедих, че в Бг рядко се среща безкористна и "безплатна" помощ...демек според мен е разклатен фундамента на този форум поне от към клима и хл. техника. За други раздели във форума това не е така.

Благодарение на написаното от magi208 си сглобих ТП вода-вода с компресор Copeland ZR81KCE-TFD

С нетърпение чакам студовете, но засега ТП и цялата отоплителна система се справят отлично и КОПа е около и над 6 :-D Очаквам доставката на 6 бр водни конвектори и с тяхна помощ се надявам КОП да е над 8 :!:

Само не мога още да преживея как ще изхвърлям 4м3 вода за час с температура 10,5 градуса!!!

От седмица тази мисъл не ми дава покой!!!

Нека всички фенове на ТП и геотермалната енергия съживим темата!
шоп написа:
Да изтупам прахта от темата................................................................................... КОП да е над 8 :!:

Само не мога още да преживея как ще изхвърлям 4м3 вода за час с температура 10,5 градуса!!!

От седмица тази мисъл не ми дава покой!!!

Нека всички фенове на ТП и геотермалната енергия съживим темата!
Фен съм , ама от леко-далеко.
Та по темата
....ми, без да съм наясно с материята, последователно още една термопомпа,с КОП 12 примерно.
radius - майстор
Шопе,
Браво на Маги и теб. Не може ли да си направиш водно подово на тротоарите с изходящата вода. Целта е ясна :wink:
шоп - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
....ми, без да съм наясно с материята, последователно още една термопомпа,с КОП 12 примерно.

За съжаление не става. Май в тази тема Маги сметна, че при две ТП с КОП 4 като се свържат каскадно копа няма да е нито 8 нито 16, а 2,33 :sad:


само първата по веригата смуче топлина от природата, а втората ся явява само трансферна и хсби ток. Разбира се, има случаи когато такова свързване се прави с црл да кажем висока температура, но това е в ущръб на КОПа.

@radius, засега мисля да сложа в бараката 4 бр еврокубове по 1000 литра на пале и да ги пълня. Не че ми е нужна топла барака, но едно е като влезеш в нея да е 2-3 градуса-друго да е минус....пък и мога през водата да прокарам въздуха, който влиза за вентилация на къщата ми/ макар че съм с рекуператор/

А с помоща на термодатчик, като стане водата 7-8 градуса на самотек да се излива в попивният сондаж и пак да се пълни с 10 градусова. 4000 литра вода при делта 3 градуса е над 12 киловата енергия :idea:
miroki - майстор
Градинското езеро, ще се радва на 10 градуса. Обичайно си е 4, и то на метър дълбочина.
Коп 6 е доста.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 136

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: