• 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 136
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
kabel96 - специалист
ср юни 13, 2018 12:36 pmшоп написа:
ср юни 13, 2018 10:39 amkabel96 написа:
Шоп каква ти беше сондажната помпа че на едни приятели им писна от един румънски хидрофор с инжектор.

Помпата ми е Беларди, най-маломощната 370 вата
https://www.onlinemashini.bg/sondajna-p ... 3-m-/17218

За една година цената и е скочила със 100 лв :|
Благодаря ти.А заигравал ли си се да я мериш примерно при 20 литра в минута държи ли 3 атмосфери налягане.
шоп - майстор
Не, тези данни може да ги погледнеш в диаграмата дебит/налягане в сайта на беларди.

На 99% съм сигурен ще има и по-голям дебит при 3 бара, защото имам два манометъра преди и след филтъра до 4 бара и когато притворя малко крана стрелките подминават 4 и удрят в ограничителите ( към 5 бара може би) и още не съм затворил на 100%
Hursa - майстор
Boyan написа:
Свалих характеристиката на старта на един агрегат тип БГВ , който издавам сега .
Отнася се за трифазна ТП вода-вода с топлинна мощност 30 киловата и сумарна маса 130 килограма на целият контур .
Това е машина в тежък работен режим , проектирана да подава 65 градуса към бойлер .
Благодаря! До установяване на наляганията преходния процес е около 30 секунди. Мислех, че е значително по кратък.
шоп - майстор
@Hursa, цикъла в поста на Боян, много се доближава до работата на моята ТП

за 30 ина сек наляганята в двата контура се доближават до работните, но на ТП и трябват 2 мин да темперира и понякога до 2,5 мин в наблюдателното око се наблюдават минимални мехурчета в течната фаза.

И аз бях притеснен от времето от старт до влизане в оптимален режим, но Боян ме успокои, че с моите топлообменници по 60 пластини това време е нормално.
kabel96 - специалист
ср юни 13, 2018 1:07 pmшоп написа:
Не, тези данни може да ги погледнеш в диаграмата дебит/налягане в сайта на беларди.

На 99% съм сигурен ще има и по-голям дебит при 3 бара, защото имам два манометъра преди и след филтъра до 4 бара и когато притворя малко крана стрелките подминават 4 и удрят в ограничителите ( към 5 бара може би) и още не съм затворил на 100%
Абе аз първо диаграмите гледах ама пусто като не им вярвам.Та да докладвам какво сътворих.Намерих Италианска помпена част Беларди от 0,55Kw модела цитиран от теб и се разбрах да сменим мотора с трифазен.Слагам честотен инвертор с трандюсер на тръбата и кова 4.0000 атмосфери в системата.Така според нужната ми вода помпата ще работи 5 до 550 вата според зависи и това всичко за 650 лева.
шоп - майстор
ср юни 13, 2018 4:48 pmkabel96 написа:
ср юни 13, 2018 1:07 pmшоп написа:
Не, тези данни може да ги погледнеш в диаграмата дебит/налягане в сайта на беларди.

На 99% съм сигурен ще има и по-голям дебит при 3 бара, защото имам два манометъра преди и след филтъра до 4 бара и когато притворя малко крана стрелките подминават 4 и удрят в ограничителите ( към 5 бара може би) и още не съм затворил на 100%
Абе аз първо диаграмите гледах ама пусто като не им вярвам.Та да докладвам какво сътворих.Намерих Италианска помпена част Беларди от 0,55Kw модела цитиран от теб и се разбрах да сменим мотора с трифазен.Слагам честотен инвертор с трандюсер на тръбата и кова 4.0000 атмосфери в системата.Така според нужната ми вода помпата ще работи 5 до 550 вата според зависи и това всичко за 650 лева.
Браво!
Това е виш пилотаж!

Помпени части за много водове и модели помпи предлага един човек от СФ на име Боби, познат ми е.
Може и от него да си я купил. Символични цени иска

С риск да оспамя темата, да попитам:
за честотния инвертор ясно, обаче, какво го управлява. Каво е това :? трандюсер на тръбата

Много искам да направя честотно управление на монофазна и/или трифазна помпа, като това управление да е с цена под 200лв :idea:

Мога да си купя готова конфигурация от най-висок клас инверторен хидрофор, но не ми е интерсно. Идеята ми е за хидрофор с честотно регулиране на символична цена тип направи си сам :?
kabel96 - специалист
ср юни 13, 2018 4:58 pmшоп написа:
ср юни 13, 2018 4:48 pmkabel96 написа:
ср юни 13, 2018 1:07 pmшоп написа:
Не, тези данни може да ги погледнеш в диаграмата дебит/налягане в сайта на беларди.

На 99% съм сигурен ще има и по-голям дебит при 3 бара, защото имам два манометъра преди и след филтъра до 4 бара и когато притворя малко крана стрелките подминават 4 и удрят в ограничителите ( към 5 бара може би) и още не съм затворил на 100%
Абе аз първо диаграмите гледах ама пусто като не им вярвам.Та да докладвам какво сътворих.Намерих Италианска помпена част Беларди от 0,55Kw модела цитиран от теб и се разбрах да сменим мотора с трифазен.Слагам честотен инвертор с трандюсер на тръбата и кова 4.0000 атмосфери в системата.Така според нужната ми вода помпата ще работи 5 до 550 вата според зависи и това всичко за 650 лева.
Браво!
Това е виш пилотаж!

Помпени части за много водове и модели помпи предлага един човек от СФ на име Боби, познат ми е.
Може и от него да си я купил. Символични цени иска

С риск да оспамя темата, да попитам:
за честотния инвертор ясно, обаче, какво го управлява. Каво е това :? трандюсер на тръбата

Много искам да направя честотно управление на монофазна и/или трифазна помпа, като това управление да е с цена под 200лв :idea:

Мога да си купя готова конфигурация от най-висок клас инверторен хидрофор, но не ми е интерсно. Идеята ми е за хидрофор с честотно регулиране на символична цена тип направи си сам :?
Купих я от Руска фирма представители на Италианците.Ще ти помогна за това което искаш напълно безплатно но няма как да стане на ниска цена.Причините са две.Хидрофорите са монофазни повечето а честотните инвертори за тях са първо много скъпи 500 лева минимум и второ до 1.1 киловата.Аз за това смених мотора с трифазен за да ползвам евтин китайски инвертор .
Това е трандюсера този е скъп щото е с дисплей на него.
https://www.aliexpress.com/item/0-1bar- ... autifyAB=0
А това е примерен инвертор.
https://www.ebay.com/itm/220V-0-75kW-Si ... SwhcNaXW7Y
Поздрави.
шоп - майстор
@kabel96
всъщност има и под 500 лв и за мощност над 1,1 киловата
линк за 2,2 киловата за 478 лв, но и това е безбожно скъпо според мен за момента.

http://energysave.biz/chestoten-inverto ... izhod.html

Благодаря за линковете, ще ги поразгледам и проуча внимателно.
kabel96 - специалист
ср юни 13, 2018 5:37 pmшоп написа:
@kabel96
всъщност има и под 500 лв и за мощност над 1,1 киловата
линк за 2,2 киловата за 478 лв, но и това е безбожно скъпо според мен за момента.

http://energysave.biz/chestoten-inverto ... izhod.html

Благодаря за линковете, ще ги поразгледам и проуча внимателно.
Явно не се занимаваш с електроника.Давам 1 000 000 000 $ ако този инвертор подкара монофазен двигател.
Ето линк към производителя с описание а тези от сайта си помисли колко разбират.
http://www.nietz.cn/admin/images/downlo ... 183059.jpg
http://www.nietz.cn/admin/images/downlo ... 715818.pdf
Изображение
Boyan - специалист
ср юни 13, 2018 4:48 pmkabel96 написа:
Та да докладвам какво сътворих.Намерих Италианска помпена част Беларди от 0,55Kw модела цитиран от теб и се разбрах да сменим мотора с трифазен.Слагам честотен инвертор с трандюсер на тръбата и кова 4.0000 атмосфери в системата.Така според нужната ми вода помпата ще работи 5 до 550 вата според зависи и това всичко за 650 лева.
Прибавете и един еднопосочен клапан след помпата , след него две тетки . Едната за мембранен разширител , а втората за трансдюсера .
И чак след тях свързвате към линията на чешмите . Ще стане културно и ефективно .
Със разширител няма да ви се наложи да се чудите как точно да рампвате заданието на инвертора , няма да се шашка трансдюсера и при малки , но продължителни разходи на вода , помпата няма да се налага да върти постоянно . Дори ще е възможно примерно 2 пъти да си измиете ръцете , без да се включи .
Това им е малко неприятен момент при центробежните помпи - за да направят налягане се нуждаят от обороти .
Поради тази причина , като зададете дори и малък хистерезис на системата , тя става по-икономична.
Успех !
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 136

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: