Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
шоп - майстор
пон ное 26, 2018 3:16 pmxzaqwe написа:
Друг малко пскъп и тежък за който се обадих и го имат е този долу та сега кой от двата този е с 18 пластини и предполага по малко запушване .Но и на него плща му е 0.76 м2.
Марка KAORI
Модел K095
Следващия модел е с 26 пластини, ако е наличен или очакват скоро доставка аз лично бих взел него.
Боян написа около 1м2, този с 26 пластини е 1,14м2.
шоп - майстор
пон ное 26, 2018 4:18 pmБилян написа:
Прочетох почти цялата тема много неща научих. Сега по същество имам термопомпа вода вода на геоток 50кв с три компресора от прочетеното разбирам че половината части са икономисани. Не работи добре направена е с кожухотръбни топлобменник на сондажната вода които са си правени от тях .няма трв а капилярки мисля да сменя топлообменниците с тластинчати и да сложа трвта може ли някой да ми помогне какво друго трябва да направя та да работи добре ще пробвам да кача и снимки.
Доста рязане и запояване ще падне. Хубаво е, че насреща е Боян....той е твоя човек, който със съвети може да те насочи:-)
xzaqwe - напреднал
пон ное 26, 2018 4:48 pmшоп написа:
пон ное 26, 2018 3:16 pmxzaqwe написа:
Друг малко пскъп и тежък за който се обадих и го имат е този долу та сега кой от двата този е с 18 пластини и предполага по малко запушване .Но и на него плща му е 0.76 м2.
Марка KAORI
Модел K095
Следващия модел е с 26 пластини, ако е наличен или очакват скоро доставка аз лично бих взел него.
Боян написа около 1м2, този с 26 пластини е 1,14м2.
ШОП прав си ! Още утре ще питам и ако има порчвам . Да питам и за това оче къде да го монтирам на схемата1,2или ?, както и тия ресивъри еднакви ли са за високо и ниско налягане че излизат едни и същи ?

Прикачен файл

22.jpg
22.jpg (14.16 KиБ) Видяна 1981 пъти

Прикачен файл

termoklapan1.jpg
termoklapan1.jpg (65.75 KиБ) Видяна 1981 пъти
Билян - специалист
Това е ясно че ще се реже и запоява това не ме плаши стига да знам кое къде и защо
Boyan - специалист
Прикачен файл:
termoklapan1.jpg
termoklapan1.jpg (61.83 KиБ) Видяна 1949 пъти


Оченцето е между ресивера и ТРВ-то .
Това на снимката е точно ресивер за високо налягане .
Ако вместо течноотделител са сложили пак тази снимка , значи просто са нямали нужната .
Boyan - специалист
пон ное 26, 2018 10:45 pmБилян написа:
Това е ясно че ще се реже и запоява това не ме плаши стига да знам кое къде и защо
Добре дошъл във форума Биляне !
Нарязваме я като "стой та гледай" :partyman:
Шегувам се :) Дайте да я видим първо .
Давали са ми техни за корекция , но точно 50 киловата с 3 компресора не съм виждал още .
xzaqwe - напреднал
Те да покажа, па дано го одобрите. Че по тия фирми уж го имат като звънеш го нямат .Та случайно имаше те такъв и на добра цена но когато го видях се оказа не е от тези дългити нагоре а по издължен на зад но е с площ 1.38 та го взех.

Прикачен файл

IMG_20181127_192326.jpg
Boyan - специалист
Не бих си заложил репутацията на това китайче .
В началото , когато ги внесоха за сефте , бяха голям смях .
Геометрично криви , със смешни конектори и ръчно заварени крепежи .
Колегите ги връщаха масово, още като ги изкарат от кашона .
Сега вероятно са подобрили качеството , щом още се продават .

Площ има доволно , но това че е с 30 паралелни фреонови канала ни вкарва дълбоко в зоната на здрача .
(нисък с много пластини . Фреоновите канали са 1/2 от броя на пластините )
Потока на фреона се разпределя почти равномерно в тях и скоростта му става ниска .
Създават се условия в него да се утаява маслото на компресора .
Кипенето пречи на този негативен ефект да се прояви с пълна сила .
Високият масов поток на ТП. вода вода също е благоприятен .
И въпреки това , при толкова канали и малък компресор , сме в много опасна ситуация .
Пращам ви личния си телефон .
Обадете ми се , за да ви дам насоки как се прави маслена възвратна линия за този случай .

Или направо го върнете . Щом не е монтиран и имате касова бележка , не могат да ви откажат в регламентираният срок.
Имате право да го върнете без обяснения , когато е на частно лице .

Много се извинявам , че когато ви препоръчах висок с малко пластини не обясних по-подробно защо .
Писано е назад в темата , но пак трябваше да го припомня ...Това е една от причините .
При такъв компресор започваме да сме в риск над 15 броя 12 сантиметрови канала (30 пластини) или 20 броя 7 сантиметрови (40 пластини ) . Производител и конструкция също имат значение .
Този проблем масово се подценява , защото са намесени твърде много променливи по време на работа фактори и е много трудно да се изчисли и прогнозира .
Препоръките са базирани на личнната ми практика .
Билян - специалист
И аз се бях спрял на тази марка ТО но явно ще търся други

Прикачен файл

IMG_20181127_073518.jpg

Прикачен файл

IMG_20181127_074309.jpg

Прикачен файл

IMG_20181127_073442.jpg

Прикачен файл

IMG_20181127_074641.jpg
ggogov - напреднал
Здравейте, това са моите топлообменници,
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5C673946
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5C758A92
да разбирам ли , че е по-добре да са последователно свързани?
Фреоновите канали са 1/2 от броя на пластините )
Потока на фреона се разпределя почти равномерно в тях и скоростта му става ниска .
Създават се условия в него да се утаява маслото на компресора .
Благодаря!

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: