• 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 136
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
шоп - майстор
И още един въпрос освен въпроса за филтъра от предишният ми пост :?
Относно маслото.
Гледам SUNISO, синтетично....обаче има масла с различен вискозитет. SL 22, SL32, SL46, SL68, SL100...

Как да разберем кое ни трябва и конкретно за моя компресор където имам почти 1,5 литра, но ще трябва да се доспива...какво да бъде?
валкиса - специалист
Филтърът трябва да е на резба с цел лесна смян.При смяна на филтъра фреона го събираш в кондензатора като затваряш крановете .Маслото мисля че 68 ще свърши работа.
шоп - майстор
валкиса написа:
Филтърът трябва да е на резба с цел лесна смян.При смяна на филтъра фреона го събираш в кондензатора като затваряш крановете .Маслото мисля че 68 ще свърши работа.
@валкиса, благодаря за бързия отговор.

Нещо нямам доверие на нито едно резбово съединение. Има вибрации и рано или късно ще има теч на фреон. Заварката според мен е 100% надежно и безпроблемно съединение и към такава безпроблемност се стремя.
Не знам, може и да греща.

Все пак си мисля, че с хубав италиански филтър Кастел с обем 670см3, доста преоразмерен за моята система и едно качествено дехидратиране на топлообменниците с дълбок вакуум и подгряване няма да има нужда от смяна на филтър....

Горното само си го мисля без да имам опит.
Ahmakov - специалист
Boyan написа:
На Ахмаков вече е отговорено по възможно най-разбираемият начин .
Още когато отговорих на Hursa на страница 52 мнение 4 . Там са разгледани преоразмерен като при Шоп и непреоразмерен . Написано е точно и ясно .
На картинката имаме препълнен и коректно запълнен , оразмерени кондензатори . Също точно и ясно .
Никъде не съм използвал по-малък от необходимият кондензатор !
Опита на Ахмаков да изопачи условията за своите цели не се приема !
Boyan написа:
На първата картинка повърхността , която е останала свободна от течен кондензат е малка и все едно сме монтирали по-малък кондензатор .
Това кой го написа, Маги или Боян? А вземете се разберете кой, какво, кога и къде пише. Четете бе хора, поне това дето вие сте писали четете... Ако си забравил, какво си писал, аз обикновенно давам цитат, преди да коментирам.
Boyan написа:
Капилярните тръби са изчислени точно , със необходимите запаси и засечени с четири различни заводски маслоотделителя . Имах само един нов за монтаж . Всеки от другите 3 съм разварил , измерил и закачил обратно .
Това ми отне два дни труд . Всеки , който иска да спести едни 300 лева , като си го направи сам , може спокойно да следва чертежа и таблицата .
А на някой да му е минавало през ума, ама съвсем случайно, че тези маслоотделители са предназначени за друг тип компресори? Защото да си вярваш, че през капилярка с дебит 46ml/min R 407C, ще премине 40ml/min масло е меко казано, айде да не го казвам...
Някой беше казал: Десет минути четене, ебав.т майката на два дни безсмислен труд.
Та всеки, който иска да спести едни 300лв, да не се занимава с глупости.
Boyan написа:
В началото си мислех , че Ахмаков е колега , който си мре да се заяжда .
Вече ми е ясно , че е просто хейтър без познания и практически опит .
Това е мое мнение , базирано на тоталната анонимност , високомерно държание и забелязаните грешни твърдения .

Но опита му да затрие и тази тема няма да се получи , защото вече сме виждали сценария в „отопление от слънцето“
След 30 страници уж компетентни контра въпроси и иронизиране , на хората им писва да се повтарят едни и същи неща и изоставят темата .

Начина да се процедира с хейтъри като Ахмаков е бан или игнориране .
В bgremonti.com е баннат заради такова държание .
Admin на 16 Юни 2014 12:22 За заинтересованите: Ахмаков е баннат от форума, заради провокативните си постове към членове на форума. Винаги съм апелирал за толерантност и уважение между колеги.
http://bgremonti.com/forum/viewtopic.ph ... 05&p=54373
Така че и аз като колегата Шоп му слагам ВЕТО . Мненията му в тази тема ще бъдат игнорирани от мен .
Бояне, аз опит с проектиране и производство на термопомпи, и не само, имам още от времето, когато ти се занимаваше с климатици втора употреба...Ех какви СОР имаха, помниш ли?... ама ти се правиш, че си забравил...
Относно другия форум. Там правилото беше, до 20 поста можеш и да не се представяш. Аз така си и останах с 15 поста. В последствие смениха правилата. Има "малка разлика", защо е БАН ...
Аз на теб и на теб, и на ония дето не си плаща водата, отдавна съм ви турил ВЕТО. Пиша за тези, който могат да четат с разбиране, да не ви се хващат на глупостите.

Прикачен файл

Без име.jpg
Без име.jpg (43.52 KиБ) Видяна 1071 пъти
Ahmakov - специалист
Boyan написа:
В началото си мислех , че Ахмаков е колега , който си мре да се заяжда .
Вече ми е ясно , че е просто хейтър без познания и практически опит .
Това е мое мнение , базирано на тоталната анонимност , високомерно държание и забелязаните грешни твърдения .
В bgremonti.com е баннат заради такова държание .
http://bgremonti.com/forum/viewtopic.ph ... 05&p=54373
Според мен, този пост е удар точно в десятката, за капацитета и намеренията на "семейството".
Прочетете за какво става дума в темата и в защита, на какво са стенанията на някои.
Какви ли познания и опит трябва да имаш, че да повярваш на такива глупости.
Или пък нещо бъркам, може би тук, в тази тема, е мястото на такива разработки.
В темата съм дал и първоизточника на информация. Бъка от гениалност. Поне 100мм изолация!!!, температура на изходящия въздух по ниска от температурата на топене на леда и имате вечен климатик, леда няма стопяване... просто гениално...
a_stoev - майстор
шоп написа:
валкиса написа:
о съединение. Има вибрации и рано или късно ще има теч на фреон. Заварката според мен е 100% надежно и безпроблемно съединение и към такава безпроблемност се стремя.
Не знам, може и да греща.
Не грешиш.
По едно време имахме колега който дойде от чисто хладилина техника. Разправяше как непрекъснато си обикалял системите да притяга гайките на ТРВ и филтри. На въпроса ще не ги сменил със спойки отговра беше: "Да остана без работа?!"

Аз даже ако ми се наложи да местя климатик режа тръбите и после ги поя. Аман от драми с конуси.
Boyan - специалист
валкиса написа:
Маслото мисля че 68 ще свърши работа.
Валкиса много правилно определи маслото за доливане . Радвам се , че в темата пишат колеги с познания и практически опит .
Компресорът вече ще е вътре в къщата и ТП става вода - вода . Нито ще се гонят -30 градуса дроселиране , нито ще му се налага да тръгва на - 20 външна температура .
Доливаме същият тип масло , но с малко по-висок вискозитет , за да се възползваме от по-плътен маслен клин .
Boyan - специалист
Доста вода излезе от топлообменниците ...
Преди вакуумирането изглеждаха отцедени и сухи .
Общо от сепаратора на вакуумпомпата изтече 700 грама .
В компресора имаше само влага .
Прикачен файл:
Дехидратиране на топлообменник.jpg
шоп - майстор
Boyan написа:
Доста вода излезе от топлообменниците ...
Преди вакуумирането изглеждаха отцедени и сухи .
Мда, предният ден ги киснах с обезмаслител и мих с пароструйка,
Boyan написа:
В компресора имаше само влага .

/quote]
:shock: Това ме притеснява. Боян, какво ти е мнението, да не ползвам старото масло, а да сипвам чисто ново с вискозитет 68?

Филтър дехидрататора го снимах на предишната страница, Castel един от най-големите и скъпи в серията с обем 670см3
Boyan - специалист
Аз как забравих да ти кажа да го донесеш и него...
Щеше да се изсуши докато се вакуумира компресора .
Като минаваш да вземаш нещата го докарай . Ще го подсушим за едно кафе време :)
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 136

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: