• 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 136
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
kabel96 - специалист
Както винаги информацията от Боян е точна и на време. :drinkers: :drinkers:
Обмазкта на електродите не се ли продава отделно под вид на някакъв флюс.
Boyan - специалист
LP5 на Ротенбергер е такъв , с който се работи лесно .
Около 60 лева на килограм и го има и на малки разфасовки . Мисля , че най-малката беше към 150 грама .
Има едно много ценно за нас качество . Специализираните флюсове за хром-никел са много течливи при 600-700 градуса и често влизат и вътре в тръбата, а нямат работа там , защото са киселини .
Този е проектиран като по-универсален до 850 градуса и не се разтича като вода .
Boyan - специалист
шоп написа:
Ако знаеш някой сайт с качествени фитинги може да дадеш линк тук или на лични.
Даже вече се замислям дали да ползвам изобщо фитинги. Имам експандер с глави от 10 до 22 мм и може всичко да се мине с раздуване.
Тръбогиб нямам, но мога да взема от комшията, който има тръбогиб за мед тип арбалет с всички камъни :?
Пружините за огъване дали са удачни?
Направо не смея да препоръчам някой ...Гледай да нямат следи от механично формуване . Да изглеждат все едно така са отляти .
Най-опасни са тези колена , които имат малък радиус на завоя , колкото ф-то на тръбата.
Тръбогиба и да иска не може да направи чак толкова остър завой и в материала не се създават толкова напрежения и микропукнатини.
Редукциите и муфите са безопасни , освен ако не видите ясно изразени ръбове по тях .
Пружините вършат добра работа , само гледай да са от дебела тел . Има едни тънички и след огъването ги вадиш сума ти време с развиване .
Впрочем Саниото е много добре балансиран компресор с ниски вибрации . Пред него Копеланд направо е като фуражомелка :)
валкиса - специалист
Бояне започни първо с мерките за безопасност.
Hursa - майстор
offtopic: Съжалявам, въпроса не е свързан много с темата. Интересуват ме способите за управление на термопомпите (и на „климатиците”) – не само лесните за реализация в проекти тип: „направи сам”, а възможно най-комплексните. Може и само линкове или литература, където мога да намеря подобна информация, по възможност разбираема от неспециалист.
Boyan - специалист
Hursa написа:
offtopic: Съжалявам, въпроса не е свързан много с темата. Интересуват ме способите за управление на термопомпите (и на „климатиците”) – не само лесните за реализация в проекти тип: „направи сам”, а възможно най-комплексните. Може и само линкове или литература, където мога да намеря подобна информация, по възможност разбираема от неспециалист.
Може ли да конкретизирате малко въпроса ?
Как се формира заданието към Т.П. , или по какъв алгоритъм Т.П го изпълнява ?
Hursa - майстор
Boyan написа:
Как се формира заданието към Т.П. , или по какъв алгоритъм Т.П го изпълнява ?
Като начало, вероятно именно от тези въпроси трябва да се "тръгне". И за тях може би се е "говорило" в темата.
Но любопитствах за регулирането на производителността, чрез "управляем" компресор и (или) терморегулиращ вентил.
Virtex - майстор
Нещо против от активно участващите в темата тя да бъде преместена в раздел "Вентилация, климатици и термопомпи" и оставащ линк в този раздел ?
LazarGanev - "Велик майстор"
Не виждам смисъл, аз смятам, че на термопомпите мястото им е в раздел Отопление
maistora1965 - специалист
Прикачен файл:
f171d5fbac0fea11b9227491840cdb9e.jpg
f171d5fbac0fea11b9227491840cdb9e.jpg (40.13 KиБ) Видяна 1257 пъти
Понеже тук стана дума за запояване на мед с неръждавеика да попитам и аз имам боилер неръждавеика искам да сложа втора серпентина /първата е на фланеца/ като на заводските боилери странично.Серпентината ще е медна тръба въпросът е как да стане преминаването през стената на боилера пробивам отвори прекарвам тръбата и запоявам директно тръбата за боилера или има по добър начин даите идеи.В боилера налягането на водата ще е под 1 бар.Боилера е това
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 136

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: