• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 136
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
magi208 - специалист
filmatoplo написа:
До тук само подмятания :) , покажете схема на ТП вода-вода , защо не и някоя снимка на монтирана такава , после ще стигнем до компресори,помпи ,4 пътни вентили ,фреон и управления .
Ок :) ще ми трябва 1 ден да редуцирам пълна документация до вид , който може да се публикува тук без някой да ме съди за авторски права и картинки .
Krelion - специалист
filmatoplo написа:
До тук само подмятания :) , покажете схема на ТП вода-вода , защо не и някоя снимка на монтирана такава , после ще стигнем до компресори,помпи ,4 пътни вентили ,фреон и управления .
Схемата е -2 топлообменника и един компресор,проста работа.

Прикачен файл

термопомпавода-вода.jpg
термопомпавода-вода.jpg (28.21 KиБ) Видяна 4571 пъти
Последна промяна от Krelion на съб ное 30, 2013 6:12 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
:wink: Аз не мога да кажа че е проста работа въпреки че се занимавам с отопление от 1990 г , особено ТП вода-вода .
Krelion - специалист
filmatoplo написа:
:wink: Аз не мога да кажа че е проста работа въпреки че се занимавам с отопление от 1990 г , особено ТП вода-вода .
Разбира се,че не е проста работа.Монтирали сме 2 ,третата чака.Удоволствие са за монтаж,но са неоправдана инвестиция,според мен.Заболява ме сърцето като гледам,как влизат 7,3м3 на час /12С/ и се изхвърлят/8С/.
magi208 - специалист
denuchi написа:
Карай няма значение. Разполагам с този модел MSR-24HRN1 мога ли да му поставя честотно управление. Добре,, какви изделия или модули използвате. Под защитната електроника какво имаш изпредвид. И каква е на Геотерм, че е най-добрата и по-евтините.
Този климатик е с монофазен компресор за съжаление :(
Проблема с монофазните е че могат да се управляват инверторно , но нямат почти никакъв въртящ момент на ниски обороти и начинанието се обезсмисля.....

За тази цел се иска компресора да е навит за трифазно напрежение за да може да има мощност както при 500 така и при 3000 оборота в минута .

По втория въпрос вече много ми се накараха и пак ще кажат, че правя реклама а в този форум има много заядливи хора.
denuchi - специалист
Може на ЛС, ако не ти е проблем.
magi208 - специалист
filmatoplo написа:
:wink: Аз не мога да кажа че е проста работа въпреки че се занимавам с отопление от 1990 г , особено ТП вода-вода .
Искаш да кажеш,че след 23 години стаж по специалността все още ти идва сложно или предполагаш , че на другите ще им дойде сложно?

Извинявай за шегата но и ти ме настъпи.

Точно за това се напъвам да обяснявам защото ако на някой му се вижда сложно да си реши да се захваща ли или да не си губи времето.

Имаш ли си на представа колко хора са ме питали защо да не си топнат външното тяло на климатика във вода и да си имат т.п.вода-въздух?

Точно за това сме хората с някакъв опит - да помогнем на хората с по-малко опит в дадена сфера да не допускат масовите грешки /които и ние сме допускали от незнание/

И последно : Едва ли непрофесионалист ще се захване да си прави 1 мегават централа, което признавам си е сложно.Ама кое му е сложното на една нереверсивна система да кажем от 8-10 киловата?

Не се притеснявай.Ако си кадърен няма кой да ти вземе хляба.
filmatoplo - майстор
Да чувал съм Чирков да казва -Сърцето е една елементарна помпа :wink: .Исках да кажа че се изискват знания и опит , и труда и знанията на този който може да направи ТП вода -вода не са за пренебрегване , а за уважение .Или с други думи казано , обикновен човек без опит в материята -компресори,фреони,топлообменници и др не може да си направи сам ТП .И многократно тук започнали хората изпитват известни трудности , но с помощта на опитни колеги нещата тръгват по правилния път .http://www.multiclima.bg/termopompi-new ... ews-2.html
magi208 - специалист
filmatoplo написа:
Да чувал съм Чирков да казва -Сърцето е една елементарна помпа :wink: .Исках да кажа че се изискват знания и опит , и труда и знанията на този който може да направи ТП вода -вода не са за пренебрегване , а за уважение .Или с други думи казано , обикновен човек без опит в материята -компресори,фреони,топлообменници и др не може да си направи сам ТП .И многократно тук започнали хората изпитват известни трудности , но с помощта на опитни колеги нещата тръгват по правилния път .http://www.multiclima.bg/termopompi-new ... ews-2.html
Абсолютно подкрепям твоето мнение!
filmatoplo - майстор
Преди да започнем въобще да си правим ТП , трябва да направим няколко предварителни стъпки -да имаме сграда , да се консултираме с човек разбиращ от цялата наука сондиране , самото сондиране и реализирането му докрай с намиране на вода с нужния дебит температура ,направа на изчисления на база обекта за нужната ни мощност , направа или взаимстване на проект за самата машина ТП вода-вода .После набавяне на нужните компоненти , изграждане и монтаж на машината , пуск и настройки :wink: .Сега от къде започваме :? :) .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 136

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: