Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
speka_rs - майстор
Според мен ако имаш читава изолация и само големия ще ти стига и не ти трябват 2 та.
А ако се направят двата в отделни кръгове, ще можеш много добре да си разпределяш мощността, която ти трябва.
Билян - специалист
Аз си направих термопомпа та на два независими кръга окза се че едната ми стига за отопление другата го закачих за бойлера и сам много доволен 400 литра ги топля с 1или два квч на ден. Отделни системи е най добре според мен. За бойлера без серпентини задължително със серпентини няма ефект.
kabel96 - специалист
Здравейте,да събудим малко темата.Имам няколко въпроса към Разбиращите.Мисля на тази машинаИзображение
да сложа това ТРВИзображение .Кой номер дюза би била удачна и може ли да се сложи ТРВ без изравняваща линия че и такова имам и монтажа ще е по лесен.Относно монтажа като разглобя ще сложа снимки за съвет за монтаж.
Билян - специалист
нед окт 13, 2019 3:32 pmkabel96 написа:
Здравейте,да събудим малко темата.Имам няколко въпроса към Разбиращите.Мисля на тази машинаИзображение
да сложа това ТРВИзображение .Кой номер дюза би била удачна и може ли да се сложи ТРВ без изравняваща линия че и такова имам и монтажа ще е по лесен.Относно монтажа като разглобя ще сложа снимки за съвет за монтаж.
За какво мислиш да го ползваш. На охлаждане става но на топло май не Как ще прави дефрост не съм от знаещите но от това което съм чел така мисля.
kabel96 - специалист
Ще се ползва само за топло и само началото на есента.
a_stoev - майстор
Вземи си едно ново за запояване. Това с резбите е измислено да има хляб за търговците на фреон и хладилните техници. :-D
П.П.
Съвсем сериозно, на климатична техника не съм виждал ТРВ на резба, освен на едни ГДР-ски агрегати от преди 1980.
andy_forresite - майстор
Не знам дали ще си доволен от това старо LG за отопление. На мен не ми харесва. Съжалявам, но коефициентът му на преобразуване е жалък.
шоп - майстор
вт окт 15, 2019 10:03 amandy_forresite написа:
коефициентът му на преобразуване е жалък.
КОПа, му е жалък за климатик
При два подходящи топлообменника и според каква с каква темп на изпарителя ще му подаде и на колко градуса ще я кара,кондензациията, КОПа може да го докара над 4
Билян - специалист
Намерих си донор за термопомпа въздух вода. Не знам как да управлявам помпата като не искам да е с управлението на климатика а и нямам вътрешно тяло. Имам топлообменник kaori 105 34 пластини за фреон 22 и затова взех това външно тяло. Какво мислите като ще се ползва до 0гр. след това пелети.

Прикачен файл

IMG_20191024_123302.jpg

Прикачен файл

IMG_20191024_121841.jpg

Прикачен файл

IMG_20191024_123306.jpg

Прикачен файл

IMG_20191024_121838.jpg

Прикачен файл

IMG_20191024_121652.jpg
шоп - майстор
Според мен добър и надежден компресор. Имам го същия от една трифазна 60000 БТУ Осака. Боян даже му сложи едно оче за да се следи нивото на маслото.
Фреона е 407С и с топлообменника няма да имаш проблем от към налягане.

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: