• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ttttttd - специалист
Разход на пелети 1килограм на час.

Прикачен файл

Снимка0372.jpg
ttttttd - специалист
Още една снимка

Прикачен файл

Снимка0366.jpg
ttttttd - специалист
Паля го с газова горелка за около 30 тина секунди от тези малките за7:8лв.И несе гаси.Само си пълниш бункера.Но ако искаш повечко обяснения ще лафиме на скайп.
ttttttd - специалист
Няма шнекове(нито хоризонтални нито вертикални) няма винтелатори няма кабели няма програматори тем подобни затруднения.Има няколко броя решетки с различни отвори.Чрез тях се регулира мощноста.Едно от основните условия за добра работа е уплътнен котел и хубава тяга на комина.Това е философията всичко просто е надежно.Дефакто няма какво да се развали.Няма температурни амплитуди като при въглищата.Работи равномерно в зависимост от това с коя решетка е.В момента е това температурата и повече няма да стане докато не сменя решетката.

Прикачен файл

Снимка0379.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Къде става горенето, какви защити има от обратен огън, от прегряване, как се управлява горенето, въздуха?
filmatoplo - майстор
:? Бре ай стига бе :) -как пелети ще падат сами през сито , че и по малко , без да ги разгаря вентилатор :? , и без да се запали нагоре към бункера :? .Покажи ни малко повече :? :) .Покажи странично .
ttttttd - специалист
Колеги току що се прибирам от банкет в сръбско.Да наистина пелетите падат гравитачно.Бункера е херметически затворен това е много важно условие.Пелетите не падат през сито,те горът през сито и в зависимост от отворите се определя мощноста.От личните ми изпитания които направих с моя котел.При 95градуса на водата при котела разхода е 3,200кг за час иглолистни пелети.При 60 градуса 1кг на час.Виждам и злобни изказваня незнам защо както и да е.Който невярва за разхода и възможностите на горелката да заповяда да види.Никого неискам да убеждавам.Скоро ще видите и машина за пелети за сума от 750лв а не за 9200лв като плевенските.Не че са лоши напротив перфектни са но цената нее добра.
idunno - специалист
Браво,колега.Най-вероятно системата ти е подобна на тази-
http://www.youtube.com/watch?v=Kjyf4dBViic
Това,че не срещаш много разбиране, е защото повечето не използват правилно youtube.Много хора сами си правят горелки. :)
ttttttd - специалист
... когато започнах да я правя.Отидъх във интер метал за да си взема нужните материали.Та там също продават горелки и на дълго ми обясняваха че няма да открия топлата вода и за там където съм тръгнал те от там се връщали.Хиляди хора се занимавали с това било цяла индустрия и тем подобни.Но аз като Перничанин (Перниканец) съм твърдоглав и просто си я зглобих и работи,на пук на всички инжинери и смисловци.За вас лъжа за мен истина.А лично от теб немога се убидя защото си разбиращ можещ и услужлив човек.Няма човек тук във този форум да не е стигал до тоята компетентност.
igt - специалист
"Бункера е херметически затворен това е много важно условие."
Това означава ли, че когато свършат пелетите, следва ново зареждане, запалване и пр.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: