Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Имам клиент който гори въглища с правен котел и държи такава температура че връщащата водата е 80 градуса ,няма термометър на подаването ама трябва да е поне 90 гр ,иска да мине на пелети и пак така да работи ,казвам му че горелката ще изключи ама той .
maistora1965 - специалист
filmatoplo написа:
Имам клиент който гори въглища с правен котел и държи такава температура че връщащата водата е 80 градуса ,няма термометър на подаването ама трябва да е поне 90 гр ,иска да мине на пелети и пак така да работи ,казвам му че горелката ще изключи ама той .
Ми като не ти вярва да си купи една горелка и да провери :-D
bulhomes2 - майстор
Баш па на Филма да му давате акъли за отопление?!? Той е един от ветераните в тая сфера не само в този форум.
Последна промяна от bulhomes2 на ср фев 08, 2017 12:20 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
:) Който е на въглища 30 години трудно може да си представи котела да работи с температура под 80 градуса .Заредиш ли котела с 3-4 кофи въглища ,няма спиране .Другата седмица ще имам резултат как се държи праведния котел от въглища на пелети и дали е доволен човека.За разход не говорим - той е предупреден за разход от около 5-6-7 чувала ,това на теория ,ще видим на практика .



А моята камина сега в по топлото време и намалих Температурата и работи само на 1 и държи 50 гр за проба два дни - наблюдавам че Не прави налеп по ризата ,по малко пепел има , Температурата на димните газове са по ниски 120-130 гр ,преди бяха и до 150-160 гр.Темпрература в стаята приближава 24 ,в спалните по ниска с около 2-3 гр .Снощи даже не се отвивах от излишна жега . :) Разхода спада във времето .
andro440 - майстор
Филме ,сложи един виадрус и се комбинирай, с двама съседи ,тогава ще разбереш ,каква е икономията ,от пилетно горене
ptonchev69 - помощник
Здравейте !!! Аз изчетох тази тема от самото начало до края. Благодаря сърдечно на нейния създател ttttttd . Благодарение на него вече си направих 3 такива горелки монтирани на различни котлета и печки. Горелките работят супер стабилно и равномерно. Аз си сложих една плътна ламарина която я се спуска пред предната решетка и така си регулирам мощността. Наистина за различните печки и комини си трябват различни настройки.
Единствено Не мога да се преборя само с изпушването при свършването на пелетите в бункера. Бункерите да ми затворени и уплътнени.
Ако някой може да даде съвет за този проблем ще съм благодарен.
Ето и няколко снимки :

Изображение

Изображение

Изображение
.
Ivo8710 - помощник
Наскоро и аз си направих ракетна печка.Пробвах я на пелети с една измислена кошница и останах много доволен.Вчера видях тая тема и започнах с изработката на тая горелка от желязо за пробата и ако стане,после от неръждавейка.
Здравейте колеги. Искам да изкажа своята благодарност към ttttttd - Любо,за съдействието и изработването на пелетната ми горелка. Отоплявам двуетажна тип комунистическа къща около 180 кв. Горелката я монтирах на 5 януари и вчера беше изгасена заради топлото време. Усреднения разход е 1,200-1,300 кг на час което абсолютно задоволява моите изисквания впредвид студения януари. Сгряхме се. Отново благодаря на създателя на темата,но доста трудно намерих телефонния му номер. За всички които са ровили като мен в темата и не са намерили телефона това е номера му ttttttd-Любо - 0898436835 ,момчето е разбрано и отзивчиво. Направете си, няма да сгрешите,спазете това което ви обяснява и няма да ви се налага да гадаете. Поне с такова впечатление останах след прочитане на темата.

Благодаря за хубавата тема. Благодаря ти Любо за всичко.
ptonchev69 - помощник
Ivo8710 написа:
Наскоро и аз си направих ракетна печка.Пробвах я на пелети с една измислена кошница и останах много доволен.Вчера видях тая тема и започнах с изработката на тая горелка от желязо за пробата и ако стане,после от неръждавейка.
Ракетната печка я направихме с един приятел за да си топли големия гараж. Работи супер добре с горелката. Аз на скоро смених желязната кошница с неръждавейка и е по добре. Не отлага никакъв нагар по предната решетка.
bulhomes2 - майстор
Тук пише, че имало ракетна печка, но не я видях
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2lynzQ_MGho[/youtube]
Нещо вграждането прави еротични проблеми (ебава се) - https://www.youtube.com/watch?v=2lynzQ_MGho

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: