Най - вълнуващия въпрос зимно време.
plamenmaistora - специалист
става бял като сняг

Прикачен файл

PC210751.JPG
plamenmaistora - специалист
ето така гори незнам киловати но 15/18 минути гори 45/50 минути почива

Прикачен файл

PC210754.JPG
plamenmaistora - специалист
стаен теростат IMIT BLUE сташно прецизен.

Прикачен файл

PC210756.JPG
Пламъка изглежда доста висок и жълт. Дали му достига кислород?
Браво за автоматиката. Виждам захранване от PC и доста кабели (като малка забележка, може би е добре да ги подредите по линии, защото така кабелите изглеждат доста оплетени един в друг), схемата е проектирана специално за вас или сте изпълнили някоя готова схема? Аз пробвах със същия регулатор за обороти за вентилатора, но при включване на вентилатора не успяваше да тръгне. Трябваше първо да дам на макс и чак след това да намаля оборотите.
plamenmaistora - специалист
пламакьт е жьлт но загрява много добре котела,апьк ис тези пелети........ но сметнато калории и цена просто перфектно.
plamenmaistora - специалист
A когато ес повече вьздух запалва сьс взрив като бомба ипосле изхвьрля на вьн не изгорели пелети тези са много леки.Един голям чувал тежи максимум 20 кг.
chichko_pechko - напреднал
Имам същия котел и аз EK3G/S. Не по-новите EK3G/S-30 или друг капацитет.
Има възможност за регулация на вентилатора, но само 3 степени. Ще кача снимки на менюто. Аз ползвам следните настройки:
Вентилатор скорост: 1. При 2 или 3 почва да духа много силно и чак задимява от комина. Голямо налягане създава пък и мисля че изкарва много топлина през комина. Нямам как да замеря температура на изгорелите газове :(
Подаване на горива за 1 секунда, подаване през 40 секунди. Така е най-равномерно според мене. И си мисля че по-добре от колкоко да кажем подаване за 4 секунди на всеки 160 секунди. Подаването е едно и също за 1 час да кажем и при двете, но при първото има често допълване с пресни пелети.
Загряване на водата до 65 градуса и като цяло това е. И помпата на водата завърта над 30 градуса като е водата.

Интересува ме някой знае ли дали това са добри настройки за този котел?

Котела е сложен в голяма къща (около 250кв.м.) без изолация на тавана или на стените. ПВЦ дограма. Денем топлим долу, вечер горе 2 големи стаи с по един радиатор (плюс постоянно бойлер, лира и 1-2 радитора в коридорите колкото да не е много студено). Денем поддържаме долу 22.5 градуса, като на целия етаж има само 2 конвектора, които топлят. Няма други радиатори долу. Засега отиват към 4 чувалчета пелети на 24 часа.

Казано честно си мисля, че ако стане много студено и реша да стопля навсякъде, няма да ми стигне котела при тези настройки, макари да е към 35кВ. Понякога се озорва да вдигне до 65 градуса температурата, като напускам всички радиатори + 2-та конвектора долу. Качва темп. на водата мноооого бавно. Чудя се как да направя така че да качва да кажем с 10 градуса за 30 мин до 65гр и да спре и да изчака докато падне по 62гр и пак да се включи. Вместо както сега да качва до 65 градуса (от 55 гр примерно) за 2 часа. Много бавно ми се струва. Но за да подам повече пелети трябва повече въздух (вентилатора на 2 да кажем), но тогава пък топлото излита през комина :(

Тема "Как определяте силата на пламъка пелетен котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: