Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Винаги си поставяйте отделна помпа за подовото :wink: , и прочетете за него че е по сложно от радиаторите :wink: .
tokbatak - специалист
Мисля че е по добре помпите да са на студената вода.
Според мен може и с една помпа, но всичко зависи от конкретната система. Не в всички случаи е възможно, а ако е възможно трябва да е сметната много добре за да осигури циркулация през всички отоплители. ако може да си сметнеш хидравличните загуби...... пробвай.

Виждал съм и по странни изпълнения на подово - вместо трипътен термовентил вързват подовото последователно на радиатор. Странно, но работи. :)
filmatoplo - майстор
Знаете ли къде съм виждал -усещал работещо водно подово , ами само там където аз съм го правил :lol: , на други места само несериозни изпълнения съм гледал , или топли тук таме и от време на време :wink: .Та по темата -задължително смесителен вентил и помпа преди водно подово , помпата се поставя на топлата вода ,в допълнение ще кажа че водното подово има съвсем друг нужен дебит от този на радиаторите :wink: .
tokbatak - специалист
filmatoplo написа:
Знаете ли къде съм виждал -усещал работещо водно подово , ами само там където аз съм го правил :lol: , на други места само несериозни изпълнения съм гледал , или топли тук таме и от време на време :wink:
Жалко. И аз съм виждал работещо подово а филма не го е правил. :)
filmatoplo написа:
в допълнение ще кажа че водното подово има съвсем друг нужен дебит от този на радиаторите.
Обоснови се. Помогни на човека. Какъв дебит му трябва.
timon_tg - специалист
Lazar-e, можеш ли да пратиш линк към схемата на bulhoumes. Нещо не я намирам.
каква автоматика имаш в предвид ?
Благодаря предварително.
Здравейте, може ли да се регулира температурата на подовото парно? Била съм в хотели с подово и винаги е много неприятно горещо вътре, аз лично не се чувтвам добре когато в стаята е много горещо особено през нощта, не мога да спя, та затова питам как се регулира температурата?
Jacomo - специалист
пон юни 05, 2023 4:53 pmmartinabg написа:
Здравейте, може ли да се регулира температурата на подовото парно? Била съм в хотели с подово и винаги е много неприятно горещо вътре, аз лично не се чувтвам добре когато в стаята е много горещо особено през нощта, не мога да спя, та затова питам как се регулира температурата?
Разбира се, че може. Има си термостати, които управялват клапани (термозадвижки), има трипътни вентили, дебитомери и т.н.
пон юни 05, 2023 6:14 pmJacomo написа:
пон юни 05, 2023 4:53 pmmartinabg написа:
Здравейте, може ли да се регулира температурата на подовото парно? Била съм в хотели с подово и винаги е много неприятно горещо вътре, аз лично не се чувтвам добре когато в стаята е много горещо особено през нощта, не мога да спя, та затова питам как се регулира температурата?
Разбира се, че може. Има си термостати, които управялват клапани (термозадвижки), има трипътни вентили, дебитомери и т.н.

Колко излиза на месец като цена поводото?
kozl - майстор
пон юни 12, 2023 5:02 pmmartinabg написа:
пон юни 05, 2023 6:14 pmJacomo написа:
пон юни 05, 2023 4:53 pmmartinabg написа:
Здравейте, може ли да се регулира температурата на подовото парно? Била съм в хотели с подово и винаги е много неприятно горещо вътре, аз лично не се чувтвам добре когато в стаята е много горещо особено през нощта, не мога да спя, та затова питам как се регулира температурата?
Разбира се, че може. Има си термостати, които управялват клапани (термозадвижки), има трипътни вентили, дебитомери и т.н.

Колко излиза на месец като цена поводото?
Несериозен въпрос па даже и с правописна грешка. Ако търсиш икономия - зарежи подовото и наблегни на одеялното :-D
Jacomo - специалист
пон юни 12, 2023 5:02 pmmartinabg написа:
пон юни 05, 2023 6:14 pmJacomo написа:
пон юни 05, 2023 4:53 pmmartinabg написа:
Здравейте, може ли да се регулира температурата на подовото парно? Била съм в хотели с подово и винаги е много неприятно горещо вътре, аз лично не се чувтвам добре когато в стаята е много горещо особено през нощта, не мога да спя, та затова питам как се регулира температурата?
Разбира се, че може. Има си термостати, които управялват клапани (термозадвижки), има трипътни вентили, дебитомери и т.н.

Колко излиза на месец като цена поводото?
Пет и педесе

Тема "Схема на свързване подово + парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: