• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 44
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
wenciautoklima написа:
И двата панела са еднакви.Само единият е с бойлер.Не са под налягане,а с доливане.
сигурен ли си, че единият не е под налягане тип heat pipe?
Hoвoceлckи - майстор
От EMDE ли са? Те ли ти казаха, че може да се върже втори колектор? Те защо не ти обяснят как трябва да стане?
"И двата с доливане" няма как да са. Долива се във водосъдържателя изконсумираната топла вода. През "само колектора" трябва да минава топлопреносен флуид, които траспортира топлината до бойлера и там чрез серпентина я отдава.
Andri01 - майстор
"...Долива се във водосъдържателя изконсумираната топла вода...."!!! :? "Доливачката трябва да е с налягане над това във водопровода????
шоп - майстор
Andri01, доливачката или пълначката е аксесоар САМО за отворени системи без налагане.

Същата работа върши и клапана с поплавакъка в тоалетнодо казанче- допълва и държи ниво.
Hoвoceлckи - майстор
Andri01 написа:
"...Долива се във водосъдържателя изконсумираната топла вода...."!!! :? "Доливачката трябва да е с налягане над това във водопровода????
Какви ги заплиташ? Да, налягането във водопровода, за да долива/избутва топла вода, трябва да е по-високо от водния стълб. Дали налягането от водопровода ще повиши налягането в бойлера с 0,1 или с 1 атмосфера, или поплавък ще спре притока при повишаване на нивото с 1 см, при отваряне на кран "топла вода" налягането в изхода ще падне и ще потече топла вода. Секунда след това ще падне и налягането в балона/нивото и ще започне доливане. Къде тук съзря необходимост от по-високо налягане спрямо водопроводното?
wenciautoklima - специалист
Момчета,аз се побърках от толкова информация!!Връщам тези два панела и взимам един с 20 тръби.Надявам се че това е решение в правилна посока.
Mapek - специалист
Започна с въпроса за два панела на различните скатове. Разгледа ли какво съм направил аз?
Като няма да монтираш втори колектор, защо ще отказваш този с бойлера над него? Откажи само "само колектора"? Ти имаш ли друг бойлер в момента (монтиран, електрически)?
Според мен прибързваш. Порови за повече информация. Според мен можеш да реализираш идеята си чрез два колектора и бойлер със серпентина. Скъпо ли ти идва?
wenciautoklima - специалист
Mapek написа:
Започна с въпроса за два панела на различните скатове. Разгледа ли какво съм направил аз?
Като няма да монтираш втори колектор, защо ще отказваш този с бойлера над него? Откажи само "само колектора"? Ти имаш ли друг бойлер в момента (монтиран, електрически)?
Според мен прибързваш. Порови за повече информация. Според мен можеш да реализираш идеята си чрез два колектора и бойлер със серпентина. Скъпо ли ти идва?
Не става въпрос за парите приятелю,просто нямам време за опити.За това търся нещо което е реализирано и работи.Имам монтиран бойлер към котела на парното-на ток и със серпантина.Дори бях подвързал нафтова печка от камион на отделен кръг/250гр. нафта,80градуса в бойлера/
Mapek - специалист
Значи принципно са ти ясни нещата. Не е трудно да се направи с една помпа да върти през огрят в момента от слънцето колектор и бойлера към котела. Но след като не ти се занимава ... От друга страна, също не е невъзможно да се монтира слънчевия бойлер с колектора, така че да е с южно изложение, независимо от това на скатовете. Но ти "нямаш време" :wink:
Andri01 - майстор
Това,във скобите,което съм написал в предния пост е ЦИТАТ,не мое мнение!!!! Не може да доливаш система / бойлер/с водопроводно налягане-тя сама си се "долива" от студената вода!!
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 44

Тема "Избор на слънчев панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: