• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 46
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Те в Херц продават и оригинални месингови холендри за вентилите, но цената им все едно е от злато :lol:

Затова аз си ползвам поцинковани 1 1/4 холендри, като едната част от холендъра не я ползвам
emilvelkov73 - специалист
шоп написа:
Те в Херц продават и оригинални месингови холендри за вентилите, но цената им все едно е от злато :lol:

Затова аз си ползвам поцинковани 1 1/4 холендри, като едната част от холендъра не я ползвам
такива и аз бях сложил 3/4,но сега ще трябва да си взема на 1 цол по 5 лв е по добре от 15 на Херц :snakeman:
m.eit - специалист
http://www.tashev-galving.com/005+FTG+1 ... 0%BA%D1%82 -тия половинки вършат идеална работа за херца! :weedman:
Павката84 - помощник
Привет!
Нов съм сред вас неисках да отварям нова тема реших да пиша тук четой доста по темата, решил съм да добява трипътен вентил но искам да използвам и втроа помпа, четох че не е оптимално решение само с една за отоплителната инсталация.
Въпросът ми е, ако добавя трипътник с Ел задвижка например или можеби термостатичен въпросът ми е помпата на "малкият" кръг след достигане на оптимална температура в котела трябва ли да сприра,и ако работят и двете не си ли пречат с поток и дебит по някакъв начин?
Благодаря!
zaksofon - специалист
нед яну 20, 2019 2:13 pmПавката84 написа:
Привет!
Нов съм сред вас неисках да отварям нова тема реших да пиша тук четой доста по темата, решил съм да добява трипътен вентил но искам да използвам и втроа помпа, четох че не е оптимално решение само с една за отоплителната инсталация.
Въпросът ми е, ако добавя трипътник с Ел задвижка например или можеби термостатичен въпросът ми е помпата на "малкият" кръг след достигане на оптимална температура в котела трябва ли да сприра,и ако работят и двете не си ли пречат с поток и дебит по някакъв начин?
Благодаря!
Привет, няма да си пречат ако сложиш клапани след помпите. Аз съм така с два кръга, малкия е на бойлера. Помпата трябва да бута през клапана. Не знайно защо, когато помпата смуче през клапана, не може да го преодолее.
Павката84 - помощник
Ясно.. Когато пускаха котела,техника ми обясни как лесно бих предпазил котела от конденз, катран и съответно с това да му удължа живота, като направя връзка макар и от 1/2 тръба с Кран, който да контролирам чрез проби отпимален дебит през него..
Мислих си да автоматизирам това, но неразбирам защо трипътния вентил спъва отоплителната индталация, всеки който се мръщеше, дори в ръководството за експлоатация на котела се препоръчва монтажа му,но нямаше примерна схема... Затова и сега обмислям, четох и реших да добавя помпа в малкия кръг.
А помпата за малкият кръг нужно ли е да е на същя цолаж както и основната помпа?
Павката84 - помощник
Аз също исках да отделя кръга на бойлера с отделна помпа, но ми казаха че трябва в този случай да сложа основната помпа (тази на отоплителната система -топлообменниците) заедно с тази за бойлера на изхода от котела, отказах се понеже така и двете помпи ще скъся живота им от високата температура.
Другият ми въпрос бе, отделянето на малкия кръг с трипътен влияе ли пряко на разхода на гориво, става въпрос за пелетен котел. Long time version 4 горелка gp25sc.
Благодаря.
andy_forresite - майстор
Със сигурност вентилът не увеличава разхода.
Втората помпа ще ти е на топлата вода. Нищо няма да й стане. За кое се притесняваш - за лагеруването, за работното колело или за корпуса? Не бой се.
Сегашната ти е на охладената и преди котела. Тя ще ти е за малкия кръг. Втората ще е на големия кръг.
Тази на големия кръг трябва да е малко по-слаба от помпата на малкия. Ако купиш същата пак ще стане. Слагаш тази на малкия кръг на 2 скорост и другата на 1 или на електронно самоуправление. За второто не съм сигурен дали ще е проблем, но с фиксиране на скоростите няма грижи.
Как ще казваш на втората помпа кога да се върти и кога не?
gnt69 - майстор
нед яну 20, 2019 4:10 pmПавката84 написа:
Аз също исках да отделя кръга на бойлера с отделна помпа, но ми казаха че трябва в този случай да сложа основната помпа (тази на отоплителната система -топлообменниците) заедно с тази за бойлера на изхода от котела, отказах се понеже така и двете помпи ще скъся живота им от високата температура.
Другият ми въпрос бе, отделянето на малкия кръг с трипътен влияе ли пряко на разхода на гориво, става въпрос за пелетен котел. Long time version 4 горелка gp25sc.
Благодаря.
Според мен слагаш една помпа на малкия кръг с вентила, даваш скоростта на макс, и всичката произведена топлина от котела над температурата на вентила ще я прати в радиаторите. За температурата на помпите не се притеснявай не можеш да им скъсиш живота.
нед яну 20, 2019 6:17 pmandy_forresite написа:
...
Тази на големия кръг трябва да е малко по-слаба от помпата на малкия. Ако купиш същата пак ще стане. Слагаш тази на малкия кръг на 2 скорост и другата на 1 или на електронно самоуправление. За второто не съм сигурен дали ще е проблем, но с фиксиране на скоростите няма грижи.
Как ще казваш на втората помпа кога да се върти и кога не?
Защо да е по слаба? И защо настройка на различни скорости на помпите?
Човека е в 1ви клас. Що не оставите спец да му обясни или просто да му каже какво да бутне, че да е рахат? Не е задължително да си ги обясни или да му се изяснят.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 46

Тема "Избор на термостатичен трипътен вентил за котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: