• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 46
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
И какъв е проблема.
4799inpl64 - специалист
пон яну 21, 2019 11:27 pmfbr написа:
И какъв е проблема.
както Трифонов беше написал,двете помпи се бият,кавитация
fbr - майстор
Я направи снимки да видим, как става така че се бият.
4799inpl64 - специалист
пон яну 21, 2019 11:37 pmfbr написа:
Я направи снимки да видим, как става така че се бият.
На работа сьм,но мальк крьг-трипьтник помпа25/40 ,котел;Радиаторен крьг -байпас м/у двата щранга,помпа25/40 на топлия,колектор.Щранговете са цол.
fbr - майстор
Няма как да се бият тези две помпи. Те работят в една и съща посока, разликата от потоците им (ако има такава) минава през синия байпас. Изображение
4799inpl64 - специалист
вт яну 22, 2019 12:10 amfbr написа:
Няма как да се бият тези две помпи. Те работят в една и съща посока, разликата от потоците им (ако има такава) минава през синия байпас. Изображение
Мерси,това за радиаторната на студената не го бях мислил.Сега като се замислих,при мен може би ще излезе,че смуче въздух от автоматичния на котела.Проста вода няма.Ама ще спретна един изравнител от профил 80/80.Мерси още ведньж!
filmatoplo - майстор
Радиаторната помпа е по добре да се монтира на топлата вода -да праща към радиаторите от колкото да смуче от тях :wink:
andy_forresite - майстор
Момци, на тази "схема" http://prikachi.com/images.php?images/889/9487889V.jpg
помпите ще работят ли безгрижно заедно?
Възвратни клапи трябват ли? Горната помпа (на топлата вода) ще бута към колектор, от който ще се захранват само радиатори.

Имам проблем с циркулацията през още един радиатор. Доскоро се загряваше много бързо и изцяло като го присъединя, но вече не става. При мен явно радиаторните термостатни вентили се е*ават. Трябва да развия главата и да направя гимнастика на стержена. И я стане, я не стане. Секретни и други кранове не съм слагал никъде. Така съм знаел преди 3 г. и така съм го направил. Термоглавите като застигнат зададената стайна се притварят самички и отпускат водичка към по-гладни за топлина радиаторчета. Така и работИ, ама до миналата година. Пробвах да оставя котела само с един проблемен радиатор и всичко останало на 0 - нищо не минава през радиатора (вече са два такива) с помпа на втора и то без байпаса за малкия кръг. Така че никакви секретни и др. вентили няма да ми помогнат. Престаам да фала Honeywell.
Така постепенно,докато се образоваш в движение, ще откриеш топлата вода.
Не ти са виновни Хънивилите, ами тва, че не си знаеш нивото на компетентност. Сигурен съм, че ще твърдиш 2ро, но признанието ти показва 1во.
Явно си интелигентен младеж, който я открива в движение.
Лазар преди месец писа за котелната вода. Секи ден да ги лъскаш, проблема не е котлен камък.
Махни главите съвсем и ще се убедиш!
То тогава пък трябва да приемеш концепцията за стаен термостат, което е невъзможно.
Угодия няма за тебе.
Виж си филтъра!
И лятото секретни вентили на Овентроп.
Имаш ли спомен за модела на вентилите! Дали не са с предварителна настройка?
За Хъниуелите питам.

Забрайх за първия въпрос.
Според евтината схема, помпите ще работят безгрижно и сякак.
На по късен етап се очакват още въпроси.
Няма ли да се научиш да се учиш от грешките си?
filmatoplo - майстор
За схемата -няма проблем само радиаторната помпа трябва да стартира 5-8 гр над градусите определени на термовентила ,ако на него пише 60 гр то помпата да включва на 65-68 градуса :wink: .
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 46

Тема "Избор на термостатичен трипътен вентил за котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: