• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 46
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Валтер Желязков - специалист
пет дек 20, 2019 12:34 pmTinti написа:
Драсни една схема или качи снимки да се види как е свързан. Ето схема от поста на Шоп, как трябва да се свърже.
Изображение
АВ е към котела, А към тръбите на които има мембранен разширителен съд, В към др тръби (сигурно към серпентината), след всички изходи има кранчета затворени на 1 цол? !? А вентила би трябвало да е на 1 1/4, kvs 7.2.
Новото решение на монтажистите е, че ще го сменят с такъв на 45 градуса, а не както е сега на 55 градуса. И няма да имам проблеми :lol: :? Котелът е настроен на 60 градуса вода, вдига до 62 и модулира до 58. Не разбирам като ще смесва на 45 не е ли по-зле.
Christo - майстор
съб дек 21, 2019 10:33 amTinti написа:
АВ е към котела, А към тръбите на които има мембранен разширителен съд, В към др тръби (сигурно към серпентината), след всички изходи има кранчета затворени на 1 цол? !? А вентила би трябвало да е на 1 1/4, kvs 7.2.
Новото решение на монтажистите е, че ще го сменят с такъв на 45 градуса, а не както е сега на 55 градуса. И няма да имам проблеми :lol: :? Котелът е настроен на 60 градуса вода, вдига до 62 и модулира до 58. Не разбирам като ще смесва на 45 не е ли по-зле.
Ето от тук фабрични схеми на свързване на котел.
https://bogemia.com.ua/ru/atmos/ustanov ... atmos.html
Забележи, че под помпата винаги има байпас вентил. Няма при Ладдоматите, но там той е вграден в корпусА и няма защо да се слага външен. Около котелА с големи цолажи и по възможност без много чупки. Като си се спрял на цол и четвърт, карай с него около котелА. Целта на всичко това е, ако помпата или вентилЪТ се скапят, да има естествена циркулация за да не прегрее котелЪТ. 55 градуса вече е на ръбА. Херц(фирма с над 100 годишна история), изрично пишат, че температури под 60 градуса са недопустими. Какви 45 градуса? Пъди ги тия "спецове" и търси други.
Мерси (и за членуването тоже) ;)
Днес точно обмислях да търся услуги от друга фирма, че тези ме докараха до нервна криза с тъпотиите си.

Последно питане - като грее котелът до 60 водата ще сработи ли вентил на 61? Чета, че котлите на повечето тук са настроени на 70 и нагоре градуси.
andy_forresite - майстор
Стига глупости. Имаш си вентил на 55 градуса. Какво повече искаш :)
Какво би трябвало да означава "котелът е настроен на 60 градусова вода"?! Вдигни градусите на 65 и няма да прегрява.
Ако тръбите са ти по 1 цол тогава и вентилът трябва да ти е 1 цол. Няма смисъл от 1 1/4" защото е доста по-скъп.
Не разбрах вентилът Модулус с изнесен осезател ли е или с пряко действие. Сиреч има ли термоглава да се завива за него, от нея да излиза една тънка подобна на струна на китара жица, на края на която има нещо като тръбичка с дължина поне 10 см и допряна външно до метална тръба към входа на котела?
Направи помпата да се включва на 50 градуса. Италианците се заиграват с високи стойности за пуск на циркулационната помпа. Би трябвало да може да се зададе 50°.
https://akva-sistemi.com/mobile/product ... 3&langId=0такъв е без жички

Не си търся проблеми от скука. Нещо не е наред, тръгна да прегрява при настройка 65гр, софтуера си го работеше тогава лично вносителят за начален пуск.

Може би си прав за помпата, но там не мога да пипам. Ще трябва да командировам отново продавача, само той може да променя фабричните настройки (и то не всички).

Благодаря ви, бяхте ми полезни, отказах да ми монтират 45гр, да видим следващите господа как ще действат, вдъхват ми повече доверие засега.
Със същия вентил съм, монтиран е на печица с ВР на дръвца. Работи на 60 градуса и е перфектен. Не знам колко малоумни трябва да са монтажниците, че да не могат да нагласят отоплителна система. Има си символи, цветни чертички....Продава се в красива кутийка, а вътре има и схеми на монтаж.
Дори и байпас не съм му направил, въпреки че за дървено съоражение си е нужен.
Вентилът е с пълно отделяне на кръговете, при възвратна вода на работната му температура.
Анди, помниш ли каминката?
https://photos.app.goo.gl/k2BqrDLsm3Exqtq47
andy_forresite - майстор
Не я помня.
Със същите кранове съм, само че на 1". Единият, не знам кой от двата, още от нови ми прави въртели. Тази сутрин исках да проверя У-филтъра, спрях крановете, почнах да отвивам и установих че водата няма да спре да се излива от системата. Завъртях си ги наобратно, теглих им една тлъста и те така.
Преди години баща ми купи 2 други крана за водопровод 3/4. Първият беше за зазимяване на външна чешма. Дойде зимата, отиваме да го спираме - греда, водата си върви, не работи. А вторият беше сложен вътре у дома преди бойлера да спира водата като сменяме нагреватели и при профилактика на бойлера. Изгоря нагревателя, спирам аз крана, разбридвам кабели, отвивам с гедоре 17 и като тръгна оная вода #-o . Бегом до шахтата та от там я спрях. Хич не ми върви на кранове. Ааа, тоя за източването на отопл. с-ма. Ми счупи му се врътката.... Баси.
съб дек 21, 2019 9:03 pmTinti написа:
http://tintiri.snimka.bg/other/kotel.5163224 1234 парола, завъртяна е на дясно
А крана кой ще го отвори?
Не виждам добре- това, най в дясно, в дясно от АО помпата ли е? Пада се най долу, де факто.
Не се вижда и посоката на монтаж на вентила.
Нали видя моя монтаж?
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 46

Тема "Избор на термостатичен трипътен вентил за котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: