• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dpp - специалист
Тааакааа. Моя Елдом 120л на около 15 г издъхна, проплака онзи ден, баш събота! :-D
Поръчах един Тедан 120л инокс. Да видим.
Исках на Шишков,това мислех по принцип, но цената от 630 лв ми се стори пресилена, на фона на описанията в тази тема!
Бих дал 200лв огоре ако беше перфектен избор, а то , тънка изолация, кофти електроника, та и във нагревателя спестили..
Рискувак за 440 лв един Тедан , 10г като изкара после колкото толкоз!
Днес го чакам, дано ушите им с стандартни и разстоянията са единтични с БГ бойлерите, че трябва да му слагам куки иначе! :?
volf - специалист
Ми то си пише там-конзола за монтиране от 130мм до 360мм. :partyman:
шоп - майстор
вт юли 23, 2019 7:15 amdpp написа:

Поръчах един Тедан 120л инокс. Да видим.
Ще се радвам да споделиш за Тедан. Има ли анодна защита? От оскъдната информация в нета, това е бойлер с неръждаем водосъдържател, но с фланец от черна ламарина :rolleyes:

Наистина ли съществува такава инженерна мисъл :?
dpp - специалист
Дойдe - Practic Inox 120л
Practic Inox 120л
С голяма мъка го монтирах!
Понеже конзолата за монтаж е изнесена по в средата на бойлера -по надолу и мен ми опира в тавана като понеча да го вдигна и не мога да го закача на старите куки.
Не мога и да дупча надолу, защото там ми минават тръбите, та направих планки с шина и свалих с 10 см надолу куките.
Сега да опиша, аноден НЯМА! Вече са с нераждаем нагревател! Неръждаем е и фланеца!!!!
Кабелите са тънки, но той е 2кв, не му трябва повече!
Говорих днес с един добросъвестен техен служител, защото не ми е попълнена гаранцията. и човека ми обясни , че онлайн търговците го правят, понеже има право клиента да го върне в 7 дневен срок и затова не ги попълват. Каза, че е достатъчно номера който е на гаранцията и ф-рата за плащане да си копирам.
Обясни ми че тези които са за България, Македония и Албания / мисля каза/ са с нераждаема ламарина за по твърда вода , съобразена с киселинноста в България като средна стойност. Отделно сподели, че вече ги правят и с ламарина 1.8 и 2.2 дъно и отгоре!
Нераждаема е и тръбата за топлата, то и се вижда вложка навътре !
На БГ пазара тук, човека ми каза , че нямат протекъл бойлер за 6г!
Ако има, някой тук да споделя.. :-D
Сменят се основно терморегулатори ! Рядко нагреватели, които са си стандартни да кажа, напълно съвместими, а и
вече са нераждаеми и вика че би трябало и те да траят много!
Та това ми е мненито , т.е. мн. добро!
Аз лично го ползвам на нощна енегрия с часовник и контактор и работи вечер от 1 до 5. На мен не ми пречи, че е само 2kw! Може би това е единствения му кусур, ако може да се нарече такъв! Малко повече се нагрява от ляво горе, вероятно е по тънка изолацията , ама това да му е кусура!
Имат изградена сервизна мрежа из цялата страна, което е много добре!
Та спестих едни 200 лв разлика от цената на Шишков/ 630лв - вс 440лв от Владивес/ който при калавите си изпълнения от към кабелаци и тея 3Кв , чувам че прави постоянно проблеми с ел частта!
Толкова от мен!
dpp - специалист
Една седмица след големия батко , проплака и малкия под мивката в кухнята!
Теси на 5г - 15 литра!
Отворих го, анодната е заминала и се е пробил съответно..
Ще поръчам пак Тедан 8л под мивка нераждавейка 10г гаранция!
https://tedan.bg/bg/Mini-8l-montazh-pod-mivka.p2458
Днес от Шишков ме отрязаха тотално!
Тяхен служител ми каза, че бойлерите им пробивали от варовитата вода в Бургаска област и в Елин Пелин!
Заварките им пробивали!
Ужас!
С какво заваряват бе!!!!
Казаха че издържали по 1 г и порбивали и не пордавали бойлери за Бургас и Елин Пелин - ако съм искал , можело да ми пордадат но БЕЗ ГАРАНЦИЯ! Да съм си вземел емайлиран - издържали повече!
Пак евала , че си признават и го казват това!
Та поръчах Тедан 8 литра. малко е малък, ама имам миялна все пак!
Ще пиша отзиви в сряда! :-D
Jacomo - специалист
На всички бойлери ф450 гаранцията е 10 години за водосъдържателя и 1 година за електрическата част.

НЕ препоръчваме нашите бойлери при варовита вода и вода от сондажи!

НЕ продаваме и доставяме за района на гр.Елин Пелин

След като направите поръчка, наш сътрудник ще се свърже ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с Вас, преди да бъде изпратена.
https://shishkov.bg/%D0%B2%D0%B5%D1%80% ... D0%BD.html
jabata - специалист
пон юли 29, 2019 4:53 pmdpp написа:
Днес от Шишков ме отрязаха тотално!
Тяхен служител ми каза, че бойлерите им пробивали от варовитата вода в Бургаска област и в Елин Пелин!
Заварките им пробивали!
Ужас!
С какво заваряват бе!!!!
Казаха че издържали по 1 г и порбивали и не пордавали бойлери за Бургас и Елин Пелин - ако съм искал , можело да ми пордадат но БЕЗ ГАРАНЦИЯ! Да съм си вземел емайлиран - издържали повече!
Пак евала , че си признават и го казват това!
Заварките са им много качествени. Проблема е, че заварките на неръждавейката са малко по-различни, и варовика от водата ги разяжда. Преди да хулиш, пробвай ти да завариш неръждавейка.
Иначе Бог да го прости Шишков, той държеше цялата фирма, и той я изправи на крака. Започнаха преди 20г. от една барака на Дондуков в София. Може да са по-скъпи но са и качествени. До момента не съм видял техен бойлер да е прокапал. така директно се сещам за поне 5 техни бойлера, които вече 20г. не са спирали да работят. И на 7-8г. трябва само нагревателите да им се сменят. Нито са прокапали, нито нищо. Колко Теси-та, Дипломати и т.н. на 5-тата година са вън от играта, или капацитета отвътре им е на половина намален от ръжда не ми се коментира.
dpp - специалист
вт юли 30, 2019 9:56 amjabata написа:
пон юли 29, 2019 4:53 pmdpp написа:
Днес от Шишков ме отрязаха тотално!
Тяхен служител ми каза, че бойлерите им пробивали от варовитата вода в Бургаска област и в Елин Пелин!
Заварките им пробивали!
Ужас!
С какво заваряват бе!!!!
Казаха че издържали по 1 г и порбивали и не пордавали бойлери за Бургас и Елин Пелин - ако съм искал , можело да ми пордадат но БЕЗ ГАРАНЦИЯ! Да съм си вземел емайлиран - издържали повече!
Пак евала , че си признават и го казват това!
Заварките са им много качествени. Проблема е, че заварките на неръждавейката са малко по-различни, и варовика от водата ги разяжда. Преди да хулиш, пробвай ти да завариш неръждавейка.
Иначе Бог да го прости Шишков, той държеше цялата фирма, и той я изправи на крака. Започнаха преди 20г. от една барака на Дондуков в София. Може да са по-скъпи но са и качествени. До момента не съм видял техен бойлер да е прокапал. така директно се сещам за поне 5 техни бойлера, които вече 20г. не са спирали да работят. И на 7-8г. трябва само нагревателите да им се сменят. Нито са прокапали, нито нищо. Колко Теси-та, Дипломати и т.н. на 5-тата година са вън от играта, или капацитета отвътре им е на половина намален от ръжда не ми се коментира.
Ами явно не работят с материали устойчиви на нашата вода! Това не ги прави перфектни.
Точно това ми обясниха и от ТЕДАН!
Не всяка нераждаема стомана поддава на варовита вода!

А това , че ти си нямал проблеми , не означава, че всичко останало е така. Като гледам доста поркапали има и тук по форума и въобще, та даже и самите те казват че не издържат!
За мен просто не използват правилната сомана, както за заварката , така и за балона! А това си е техен проблем!
Затова и продават само по София, ама като гледам и отношението им на продавачите ,както и на клиентите, които са недоволни от тях...и успех не мога да им пожелая за съжаление!
jabata - специалист
Оставам всичко без коментар. Прочети само колко мнения има за бойлерите на Шипков, и колко на Тедан. Ако при тебе в Бургаско, имат проблеми Шишков може да видиш много отирцателни мнения.
Но Специално за Елин Пелин, понеже имам наблюдения, мога да ти кажа че там и другите производители имат проблеми с ръжда и котлен камък. Но понеже дават гаранция 2г. хич не им пука, продават, гаранцията все някак я минава...и после казват, ами гаранцията мина. Докато Шишков понеже си държат на името, не искат да продадат бойлер там, и после хората да се оплакват, че видиш ли бойлера им бил протекъл на втората година.
На времето, още далчната 99г. като си купих моя бойлер Шишков, всички ми казваха че съм луд да дам 300 лв. за бойлер, при условие че в Практикер, има за по 150-200. Е 20г. по-късно този бойлер, все още си работи, като преди 2 г. за втори път му беше сменен нагревателя. А Теси-та дипломати, отдавна вече са минали през Стомана, за рециклиране :) Та покрай мене, и други се зарибиха и си купиха такива бойлери, и продължават да си работят.
А за тедан-а може да са велики, но искам да видя поне 2-3 бойлера които оттогава да работят, без да имат проблеми.
Що се отнася до отношението търговец клиент, мога да кажа че то е много добро.
dpp - специалист
Цитирам: "При вас нашите бойлери пробиват за 1 г, по -добре си купете обикновен емайлиран!"
Колега, всеки уважаващ себе си производител, ако има проблем , ще намери къде е той и ще го реши, било с друг вид нераждаема стомана или друг вид заварка. Добре е все пак, че след многото случай на пробити бойлери са решили а не се вкарват във филми и предупреждават клиентите си.!!
Да обаче, освен Бургас и във Варна чаастично, и нагоре пак е варовота водата..
Явно Шишков = София бойлер!

Толкоз от мен!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Бойлерите на Шишков-мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: