• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт юли 30, 2019 9:56 amjabata написа:
Нито са прокапали, нито нищо. Колко Теси-та, Дипломати и т.н. на 5-тата година са вън от играта, или капацитета отвътре им е на половина намален от ръжда не ми се коментира.
Варненски Дипломат, който се правеше от Елдом започна 12та година.
Шопа се беше усъмнил, но той още си виси на стената и работи (бойлера).
Старият го свалих работещ на 10та година, от там, като от 9 години стои на покрива.
Предлагам водосъдържателя за тест. Вече е кара 22та.
https://photos.app.goo.gl/p9Job2wZmnG9wabm9
По какъв начин варовикът е агресивен към неръждавейката? Каква му е химията?
dpp - специалист
И аз не знам каква му е химията на варовика и защо се пробиват заварките!
Преди седмица свалих 15г 120литров елдом, протече!
Тая седмица Теси 15 литра под мивката на 5г, че ми наду и пдч-то на шкафа под мивката да му се невиди!
От тук насетне почвам да ги чистя бойлерите през година аз.
Големия бях го чистил през 2017г - 1 кофа котлен камък и цяла буца самия нагревател, сега като го отворих беше пак задръстен!
Малкия Теси и той имаше адски много !
Явно 2г е времето за което трябва да се почистват бойлерите в бургаско, макс 3г!
radius - майстор
Все си мислех, че варненската вода е по-твърда от бургаската, но явно не е така.
И за какво ми е неръждаем бойлер, като ще се издъни заварката?
2001г. правих ремонт в Търново и бойлера още си работи - елдомски емайлиран. :prayer: пу-пу-пу да не го урочасам
Че даже имам смътни спомени, че го сменихме преди ремонта ( стария пак варненски на 20+г.)
VLADO66 - майстор
Варовика няма пряко отношение.Единствено когато се натрупа около нагревателя и спре циркулацията на вода около него, изгаря. Бойлерите се пробиват на дъното, защото са направени от тънка ламарина, която лесно се издува вследствие температурното разширение.От там нататък се пука емайла и корозията е налица.
radius - майстор
Ама тук се пише за неръждаемите как сдавали багажа от варовика.
dpp - специалист
вт юли 30, 2019 2:19 pmVLADO66 написа:
Варовика няма пряко отношение.Единствено когато се натрупа около нагревателя и спре циркулацията на вода около него, изгаря. Бойлерите се пробиват на дъното, защото са направени от тънка ламарина, която лесно се издува вследствие температурното разширение.От там нататък се пука емайла и корозията е налица.
Моя пък протече точно отгоре на заварките - 120 литровия емайлиран елдом..
а иначе, тук говорим за пробиване на неражаеми водосъдържатели на фирма Шишков от варовик, което ми е необяснимо :?
VLADO66 - майстор
Лоши заварки.Дъното и корпуса се правят от различна дебелина ламарина, защото дъното се формова на преса.Когато заварката е кофти, тя се пука и протича.
dpp - специалист
вт юли 30, 2019 3:12 pmVLADO66 написа:
Лоши заварки.Дъното и корпуса се правят от различна дебелина ламарина, защото дъното се формова на преса.Когато заварката е кофти, тя се пука и протича.
Ами и аз съм на това мнение, ама варовитата вода им била виновна...
Не знам , възможно е да има някакъв ефект ако водата е по -твърда от към налягане може би , не съм химик! :?
Chefo77 - майстор
вт юли 30, 2019 2:12 pmradius написа:
Все си мислех, че варненската вода е по-твърда от бургаската, но явно не е така.
И за какво ми е неръждаем бойлер, като ще се издъни заварката?
2001г. правих ремонт в Търново и бойлера още си работи - елдомски емайлиран. :prayer: пу-пу-пу да не го урочасам
Че даже имам смътни спомени, че го сменихме преди ремонта ( стария пак варненски на 20+г.)
Тоя от 2001-а съм го правил аз, затова още кара :wink:
1998-2001 за почти всички съм виновен за емайла.

Владо, Елдомските са от еднаква по дебелина ламарина.
radius - майстор
Е Чефо мерси, ще те черпя един душ ;)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Бойлерите на Шишков-мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: