• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Chefo77 - майстор
А знаеш ли за какво е тая дупка (казва ѝ се отвор, между другото), или наистина нямаш идея какво търси там?
VLADO66 - майстор
При еднотонните боилери там има заварено парче тръбас резба, за която е навита кука за вдигане.А и аз съм имал разправии с конструкторския им отдел.Не стига, че влагат най-некачествените китайски кабелни обувки, но и пускат през тях да тече 4kW ток.
radius - майстор
Чефо, кажи за какво е, че не съм чувал да има такова нещо? Някакъв обезвъздушител ли е?
шоп - майстор
Подготовка за вертикален изход на топлата вода.
Chefo77 - майстор
чет авг 08, 2019 9:45 amradius написа:
Чефо, кажи за какво е, че не съм чувал да има такова нещо? Някакъв обезвъздушител ли е?
Точно. Водосъдържателите се окачват на ушите (остават в пяната и не се виждат) в едни касетки и се пускат във ваните за обезмасляване, миене, киселина, миене, сушене. Всички без последната са пълни с течности - и трябва по някакъв начин да напълнят съдържателите. Та оттам излиза и влиза въздуха при потапяне и изваждане.
Общо взето за първи път чувам да се прецака уплътнението там. При обработката гледаха там много добре, защото всички лайна оставаха там - и понякога емайлът не хващаше, ако е замърсено.
armagedamian - специалист
чет авг 08, 2019 4:19 pmChefo77 написа:
чет авг 08, 2019 9:45 amradius написа:
Чефо, кажи за какво е, че не съм чувал да има такова нещо? Някакъв обезвъздушител ли е?
Точно. Водосъдържателите се окачват на ушите (остават в пяната и не се виждат) в едни касетки и се пускат във ваните за обезмасляване, миене, киселина, миене, сушене. Всички без последната са пълни с течности - и трябва по някакъв начин да напълнят съдържателите. Та оттам излиза и влиза въздуха при потапяне и изваждане.
Общо взето за първи път чувам да се прецака уплътнението там. При обработката гледаха там много добре, защото всички лайна оставаха там - и понякога емайлът не хващаше, ако е замърсено.
ще ме убие те от смях😅😅😅😅
Тази"дупка* е втория анод, който междувременно се е износил и е консуматив и се сменя😅😅😅😅😅
Chefo77 - майстор
Викаш специално за втория анод са я пробили тая "дупка", а?
А на тези без втори анод, за какво ли пък е ...
вт май 26, 2020 7:45 amChefo77 написа:
Викаш специално за втория анод са я пробили тая "дупка", а?
А на тези без втори анод, за какво ли пък е ...
Как ши вика- вече е умрял от смях.
Ей сега ше щракна един "дву.нодов", че ми е на сгода от извесно време.
вт май 26, 2020 12:53 amarmagedamian написа:
ще ме убие те от смях😅😅😅😅
Тази"дупка* е втория анод, който междувременно се е износил и е консуматив и се сменя😅😅😅😅😅
Праен е някъде 2007ма, ха....,чакай да не умра от смях!
Ооооп, обърках са- 97-8ма. 2008ма купувах следващия, а тоя балон може още да е здрав.

https://photos.app.goo.gl/vxYk4imW99vhy2hZA

Прикачен файл

DSC_0001.JPG
savagebs - специалист
Здравейте, имам неръждаем елдом 80 литра с дебела изолация от около 6 години за сега е добре, преди 3 години добавих и един малък 30 литров неръждаем на шишков защото стария 50 литров елдом ръждяса много и се проби все пак изкара около 15 години.Като го носих 120литровия на боклука яко тежеше , явно заради варовика а как го свалих от стената и аз незная.От Бургас съм, неръждавейка се заварява, да не мислите че по заводите няма неръждаеми съдове на пъти по голямо налягане и в пъти по агресивна среда, тея от шишков яко се излагат ако така отговарят на клиентите си.
Бойлера на шишков няма фланец ами директно на дъното е завит нагревателя като голяма гайка 50мм.
Не бих си купил емайлиран никога защото смяната на бойлер е хамалогия и с неръждаемия се надявам никога да не се пробие и да се наложи смяна.
Chefo77 - майстор
И колко хамалогия е, за 2 часа сменят бойлера с нов хората от сервиза.
Всички щяхме да ползваме неръждавейка, ако цените бяха по-ниски. Но при 2-3 пъти по-висока цена, на мен лично ми минава желанието :) Пък и емайлиран по-лесно се прежалва, ако ти писне от ремонти :D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Бойлерите на Шишков-мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: