Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6ani - напреднал
Извинявам се, че се включвам чак сега, но нямах възможност.

Това ми допада най- много. :)
Вадим Владимиров написа:
Прикачен файл:
SAM_3783.jpg
А с каква дебелина е ламарината и с нитове ли се сглабят че не си личи на снимките, защото може и аз да ги правя.
alsted - майстор
Разгеле появи се ... едва ли някой ще разкаже точната технология на свой продукт, с който си изкарва хляба, в публичното пространство. От друго страна не те виждам как ще го огънеш ръчно, освен ако не го направиш 0,5 - 0,7 ламарина, което ... е несериозно. Най-лесно ще ти е от парчета и заваряване. Това дето изглеждат като нитове, трябва да са отвори за захващане :?
Па-важното е да уточниш оплакването си от предишното изпълнение.
6ani написа:
... имаше ламарини над тях за да не влиза вода, но когато задухаше вятър :shock: нито ние, нито комшиите можехме да спим
Какво е било въпросното изпълнение - каква форма е имало? До колкото разбирам се е получавало свирене в комина? Тропане при дъжд? Имате ли някакво обяснение за въпросните акустични ефекти?
6ani - напреднал
Значи в шапките на комините са циментирани четири винкела и за тях беше захванът огънат като вилен покрив лис ламарина, без рамки и тем подобни. И понеже се държеше само на четири болта и беше доста голяма като духаше вятър се огъваше и дрънкаше яко :shock:

Затова си мисля, че ако е нещо подобно на това което прави колегата ще е стабилно.
Иначе на село има едно телоподаващо от времето на Тошо, ама дали работи :-D
alsted - майстор
В такъв случай най-лесното решение е да огънеш (или завариш две парчета) по-дебела ламарина по същия начин и да измислиш как ще се захване надеждно към винкелите (ако все още са там?).
Вадим Владимиров - специалист
Колега "alsted" придържай се към подписа си. :wink:
Ламарината е дебела 0,5мм. Кое е несериозното? Огъва се с абкант. Захваща се с поп-нитове. Режи се с обикновена ножица за ламарина. Другото си е чиста хамалогия.
И друго. Аз си показвам работите за да могат колегите сами да си направят нещата. И винаги съм насреща.
Примерно за улуците.
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 5&start=20
за покривен прозорец
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 21&t=39579
усвояване на тераси
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 36#p595736

Приготвил съм и снимки за обшиване на комин стъпка по стъпка.
alsted - майстор
Вадим, нищо лично! Пак извинявай щом съм те засегнал!
0,5 ламарина се огъва с пръсти - (личен опит), та и без абкант ще се оправи. Тази дебелина обаче, на такова място - напичане отдолу (по принцип), дъжд, вятър, целогодишно ... направено с поп нитове ... въздържам се от всякакъв коментар. Щом имаш клиенти - значи е (си) добре. Иначе - някои работи си изискват хамалогия. Направени бързо и по лесен начин ... някои му викат халтура ...
ЛИЧНО МНЕНИЕ! Нямам абсолютно никакви претенции към бизнеса ти и технологиите ти! Тук е форум - място всеки да се изказва ако има какво да каже. Споделих виждане по питане. Не съм коментирал никъде твоите шапки! Не очаквах, че ще вземе да качиш кройката на твойта и да обясняваш кое-как да се свие на абканта, затова и предложих своето виждане. Смятам, че трябва да е по-дебела ламарината. Така смятам, а какво е твоето мнение си е твоя работа и не виждам проблем в това, че съм предложил своя идея. Държа да кажеш с какво всъщност съм попречил на питащия (или на теб)?
Вадим Владимиров - специалист
Колега "alsted", щом си огъвал ламарина с пръсти тя е била или по-тънка от 0,5мм или е била тясна ивица. Това, което виждаш по покривите или на снимките е направено с абкант.
Друго, ламарина по-дебела от 0,6мм много трудно се реже с обикновени ножици. Масово се реже с ъглошлайф. Което води до предпоставки за поява на ръжда. и не на последно място, трябва да се има впредвид и теглото на ламарината с дебелина над 0,5мм.
П.П Ще ти дам 1000 лв., ако ми направиш такава шапка с голи ръце (без абкант). :-
Носещата конструкция на тази шапка е от ламарина с дебелина 1мм. Не вярвам, обаче тази шапка да изгори от водната пара от баните или от пушека от скарата. :-D . Все пак са аспиратори и вентилации от баните.
Прикачен файл:
SAM_0096.jpg
SAM_0096.jpg (53.5 KиБ) Видяна 4080 пъти
Прикачен файл:
SAM_0100.jpg
SAM_0100.jpg (58.8 KиБ) Видяна 4080 пъти
Прикачен файл:
SAM_0250.jpg
SAM_0250.jpg (65.25 KиБ) Видяна 4080 пъти
Прикачен файл:
SAM_0252.jpg
SAM_0252.jpg (84.66 KиБ) Видяна 4080 пъти
Прикачен файл:
SAM_0268.jpg
SAM_0268.jpg (53.09 KиБ) Видяна 4080 пъти
Вадим Владимиров - специалист
А ето ги и готови.
Прикачен файл:
SAM_0270.jpg
SAM_0270.jpg (74.18 KиБ) Видяна 4078 пъти
Прикачен файл:
SAM_0274.jpg
SAM_0274.jpg (88.69 KиБ) Видяна 4078 пъти
Прикачен файл:
SAM_0349.jpg
SAM_0349.jpg (48.41 KиБ) Видяна 4078 пъти
Прикачен файл:
SAM_0340.jpg
SAM_0340.jpg (68.63 KиБ) Видяна 4078 пъти
alsted - майстор
Считай, че си загубил хилядарка :-D (виртуална :wink: ). Хвърли един поглед тук, по-конкретно тук. Като не съм сигурен дали е 0,5мм, 0,6мм или даже 0,75мм съм закопчавал, но това вече си е мазохизъм :-D В момента работя един от неръж 0,5мм ако много държиш мога да кача някоя снимка в процеса на работа, клип или ако си напращял с много хихядарки - направо те каня намясто! Утре ще колна агънце за Гергьовден (имаме селски сбор) и си добре дошъл Изображение

Тема "Шапки за комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: