Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Pavkata_svt - специалист
Здравейте,имам нужда от компетентни съвети относно повторен избор на бойлер със серпентина.
Случаят е следния.
На настоящият ми бойлер Елдом 72281Т който е в гаранция се проби серпентината.Техник от сервиза дойде на адреса и констатира в протокола**неотстраним проблем,необходима е замяна на уреда**.Уреда е този-
http://eldominvest.com/bg/product/113.html
Нататък по веригата всичко е наред,приятно съм изненадан от обслужването на Елдом.Очаквах че ще има проблеми и ще се закачат за нещо за да не сменят уреда,но всичко беше насочено към това как да ми помогнат.Всъщност така е нормално да е, но знаем в каква държава живеем.От склада на фирмата ми предложиха същия бойлер,или по-новия модел с електроника срещу доплащане от 69лв.Тоест този-
http://eldominvest.com/bg/product/130.html
Бойлера се ползва през топлите сезони само на ток,а в отоплителния-само на котел,който е Прити ГА26.Има UPS и циркулационна помпа,но няма електроника за помпата и термостати за бойлера-спирам подаването през серпентината с кран,съответно по някой път забравям и сутринта топлата вода вече не е топла.
Въпросът ми основно е би ли ми била полезна електрониката на бойлера за останалата част от системата,но приемам всякакви мнения на темата.
Другата седмица трябва да закарам пробития и да взема този който с ваша помощ ще избера.ако съм пропуснал нещо-питайте.
Със здраве.
naskov - майстор
Не съм запознат с възможностите на електрониката на бойлера, но е срамота да нямаш термореле на циркулационната помпа. Това ще ти гарантира топла вода сутрин. А при спукана серпентина и редовна гаранционна карта Елдом (преди Дипломат) винаги сменят безпроблемно бойлера. Търсят само констативен протокол от сервиз.
Energyx - специалист
Прегледах набързо описанието на електрониката-на практика това е контролер с доста широки функции :? Примерът в описанието е ориентиран към работа със соларен панел, към който датчик Pt1000 се свързва директно към бойлера и управлява помпа като dif регулатор. И още куп други функции-статистика за количество консумирана ел. енергия, антизамръзващи, таймер :?
Към конкретното питане на човека-слагаш един вентил с термоелектрическа задвижка, управляван от бойлера с електроника и си готов-забравяш за крана.
Обаче контролерът е интересен, не е лошо да му се обърне внимание :drinkers:
Andri01 - майстор
"...Към конкретното питане на човека-слагаш един вентил с термоелектрическа задвижка, управляван от бойлера с електроника и си готов-забравяш за крана...."
И ако спре тока? Термоелектрическата задвижка умира! Е,има решение-втори кран,ЮПС....Но това все пак са парички и усложняване на системата. По-добре да е само ТРВ,без ел. управление!
Energyx - специалист
Е ти не прочете ли в началото, че бойлерът се ползва с камина Прити с помпа и човека има УПС ?
Andri01 - майстор
Извинявам се. Наистина го четох и това ,но вчера. А днес ми дойде музата да се правя на акълия. :?
Pavkata_svt - специалист
Благодаря Ви за отделеното време.Утре отивам да го сменявам,и ще споделя какво съм решил.Още се :?
Pavkata_svt - специалист
Здравейте пак,поради влагата в мазето се спрях на бойлер без електроника, с ниска серпентина и две муфи за термостати.Някакъв green line който не го намирам в каталога на Елдом :lol: .
Управленията ще си ги добавям допълнително от гледна точка по-лесно сменяване на нещо което ще се повреди.
Благодаря още веднъж.
Чаро - Акълия
Pavkata_svt написа:
поради влагата в мазето
Дали не трябваше да започнеш от там? :?
Контролера на Елдом си струва, определено. Дори и електронното управление на бойлерите без серпентина е доста прилично. Даже не просто прилично...

Прикачен файл

S50300181.jpg
S50300181.jpg (58.67 KиБ) Видяна 3903 пъти
kuuuuuul - майстор
Много е добро това управление да ли не го продават отделно :?

Тема "Съвет за повторен избор на бойлер със серпентина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: