Най - вълнуващия въпрос зимно време.
NPen - помощник
Привет приятели и любители на направи си сам!

С понижаване на температурите почват да възникват и въпросите относно бъдещото отопление. В този ред мисли бих искал да изкажете мнение относно това, как аджеба мога да подобря системата, която имам в момента, а тя е:
1. Отопление на къща само първи етаж, обща квадратура ок. 100м2 с поставена изолация и ПВЦ дограма.
2. Камина Прити от порядъка на 10+4 или нещо от сорта.
3. Отворена система
4. Нямам никакви вентили, които да отварят даден кръг при определени градуси. Иначе казано - водата си обикаля навсякъде.
5. Радиаторите са 5, като повече подробности за тях ще напиша довечера.
6. Помпата ми е Грундфорс 3 степени (модел довечера)
7. Последната година пробвах термостат, който включва/изключва помпата, но малко остана да гръмне печката, тъй като след 1 седмица експлоатация устройството не сработи...

Ето и трудностите, които имам:
1. Тъй като сме обикновено работническо семейство, то от 8 сутринта до 7 вечерта няма никого. В моментното състояние да се сгрее водата и да може да се живее нормално е нужно час - час и половина. Това бих искал да го избегна.
2. За момента не съм решил дали пелети или твърдо гориво (дърва), но имам доста останали дърва. Бих ли могъл да закупя котле, което е замислено да се ползва първоначално на дърва и впоследващ етап да се премине на пелети?
3. Ако са пелети - има много информация във форума, но изграждането на такава система е свързана с повече финанси.

Сигурно ще възникнат още въпроси от моя страна...

Благодаря ви и спорни ремонти!
Никола
jorkataG - специалист
Привет колега Имаш и вариант да минеш на котел на твърдо гориво с опцията поставяне на горелка. Аз бях като теб на камина но от тая зима ще се грея с котел на тв гориво който е с опцията да се постави горелка. Котела е правен от майстор а не е заводски. Единственото което направих е да добавя още радиатори и за в бъдеще и бойлер комбиниран. Нищо по инсталацията не съм променял освен нови радиатори.

Тема "Подобрение на системата за отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: