• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dobrev - специалист
alexnadq написа:
Здрвейте колеги! Имам няколко въпроса.Взех комбиниран котел Bisolid Saver C 35 kw с горелка Bisolid GP 25- кои заводски настройки трябва да променя за по-нисък разход на пелети/намалих само температурата на водата на 55гр/? Отоплявам около 85 м2 с вътрешна изолация/картон с вата/ PVC дограма 6 камерна. Всички радиатори са с термоглави. Купих 7-дневен безжичен програмируем термостат Bisolid но имам проблем с монтажа му-монтирах приемника , вързах захранването му но не знам кои позиций да свържа към изхода на котела за стаен термостат/L,N/ и трябва ли да променям нещо в настройките на горелката като го свържа?Ето и схемата на приемника.Благодаря!
Прикачен файл:
Прикаченият файл IMG_20161022_070342.jpg вече не е достъпен
Горелката трябва да се върже на мястото на radiant heating, на изводи NO и com. Напиши фирмата и модела на стайния термостат за по сигурна информация. Разгледах описанието и ми се видя многа сложно. Успех!!!
Аз ползвам от миналата зима това. Жично е. С кабел 2х0.5кв.мм между релето на регулатора и изводите на горелката за управление.

Прикачен файл

14776744758451335159408.jpg
filmatoplo - майстор
Така ,там където се свързва стаен термостат на котела в момента има мост ,той се премахва ,и на тези клетки свързващ кабел 2 по 0,5 м2 който пък свързващ точно на клеми NO -COM . .Стайния термостат си го захранващ отделно с нула и фаза L -N .Ако сгрешиш ще каже - ПА .
dobrev написа:
alexnadq написа:
Здрвейте колеги! Имам няколко въпроса.Взех комбиниран котел Bisolid Saver C 35 kw с горелка Bisolid GP 25- кои заводски настройки трябва да променя за по-нисък разход на пелети/намалих само температурата на водата на 55гр/? Отоплявам около 85 м2 с вътрешна изолация/картон с вата/ PVC дограма 6 камерна. Всички радиатори са с термоглави. Купих 7-дневен безжичен програмируем термостат Bisolid но имам проблем с монтажа му-монтирах приемника , вързах захранването му но не знам кои позиций да свържа към изхода на котела за стаен термостат/L,N/ и трябва ли да променям нещо в настройките на горелката като го свържа?Ето и схемата на приемника.Благодаря!
Прикачен файл:
IMG_20161022_070342.jpg
Горелката трябва да се върже на мястото на radiant heating, на изводи NO и com. Напиши фирмата и модела на стайния термостат за по сигурна информация. Разгледах описанието и ми се видя многа сложно. Успех!!!
Аз ползвам от миналата зима това. Жично е. С кабел 2х0.5кв.мм между релето на регулатора и изводите на горелката за управление.
http://thermal.bg/7-%D0%B4%D0%BD%D0%B5% ... olid___229
Това е модела на Bisolid -има и .pdf инструкций . Мерси !
filmatoplo написа:
Така ,там където се свързва стаен термостат на котела в момента има мост ,той се премахва ,и на тези клетки свързващ кабел 2 по 0,5 м2 който пък свързващ точно на клеми NO -COM . .Стайния термостат си го захранващ отделно с нула и фаза L -N .Ако сгрешиш ще каже - ПА .
Дано да не каже ПА. А по настройките на горелката променя ли се нещо?
filmatoplo - майстор
Има значение ,но нямам нерви сега да търся инструкцията на Бисолид ,намразих това управление и от тогава не си поддържам информацията за него в акъла .По принцип то има добра логика ,но се поврежда самата платка и датчици ,Абе Интиелско .Когато купувам горелки Бисолид - веднага им сменям управлението с Натурела .Това е мое мнение ,може вие да мислите др яче :wink:
filmatoplo - майстор
Сега погледнах ,има Ръчен режим ,и с Оптимизация съвместно със стайния термостат . Прочетете инструкцията 2-3 пъти - става ясно . :)
filmatoplo написа:
Сега погледнах ,има Ръчен режим ,и с Оптимизация съвместно със стайния термостат . Прочетете инструкцията 2-3 пъти - става ясно . :)
Пише че фабричната настройка е на 'стаен регулатор'-няма да я променям #-o .Ръководството е пълен боклук. :rolleyes: Утре ще го свържа и ще видим какво ще стане. Някой ако има да каже нещо по въпроса моля да сподели.
P.S. А на това читавото управление каква му е цената?
filmatoplo - майстор
180 лв .последната ми горелка Бисолид толкова ме компрометира ,палеше и гаснеше когато си иска ,имаше вързан стаен термостат ,тествам съм я и ръчно само с ключ старт - пак същото .Закарах цялата горелка в Поморие ,нищо и нямало ,съмняваха се в датчика за температурата .Монтират я обратно а котела ,същата работа .Поръчах веднага управление Натурела ,за 15-20 минути смених платката и горелката Стана друго нещо ,сега си работи перфектно човека е доволен ,но трябваше ли така да става .Заради една платка да се опетни името на тези горелки - само такива щеше да купувам на цена 1250-1300 лв.
Здравейте колеги,

От скоро си сложих котела на ерато Пелетерм ГП ЛТ със самопочистващата се горелка. Котела работи вързан към буфер 500л и ладомат, които ми останаха от старият котел Атмос. Проблема ми в момента е, че горелката е настроена да изключва когато температурата в долното ниво на буфера стане 80 градуса, което води до работа на котела в модулация 2-3 час при изключена помпа. Искам да мога да влезна в сервизните настройки на горелката и да променя температурата на 70 градуса, но ми иска код за достъп. Някой дали го знае и дали може да ми го даде?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14

Тема "Сервизни настройки на пелетна горелка Bisolid GP 18" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: