• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Hidrogen - напреднал
[quote="emo05"]Благодаря за бързият отговор.
искам да ми предложите някакви настроики доло горе отоплява 70кв къща със стаен термостат съм по държа 26 гр (обичам топлото) горелка та ми е на golden fire 25kw.
в момента ми гори 60/70 кг за 24 часа на 5-та степен подаване на 40 сек време на подаване 5 та ст -7 сек ,3 -4.7 сек, 1-2.5 сек
вентилатора 48

Я прегледай тази тема

viewtopic.php?t=55392
Rmen72 написа:
rumenborovanski написа:
siderovbg написа:
Започна се отоплителният сезон и започнаха пак проблемите с тоя боклук "Mareli" или "Golden fire". Днес започна едно непрестанно "прегрял" и няма тръгване или ако тръгне, бачка малко и пак спира. Вместо t=20, пише A=20. Някакви идеи да имате ?
Здравей колега ! оправи ли проблема с аларма 'Прегрял Пел" на Марели то и аз имам същия проблем. Датчика за температура от обратно горене го елиминирах ( дадох накъсо изводите му ) но от време навреме ( вече все по често ) вдига тази аларма , а тя се чисти само със задържане на бутона за включване/изкл. от клавиатурата .
Аларма ПРЕГРЯЛ , няма нищо общо със датчика за обратен пламък , аларма прегрял значи , че котелът е дигнал +5 градуса над заданието за температура във водната риза ! Успех ! :):):)
Искам да уточня , горелката ми е Марели произведена 2014г. , със стария модел управление на Проксел . Дисплеят е буквено- цифров без икони , а самата аларма се вижда на снимката . Проблема се оказа в платката на контролера който постоянно отчита задействана термозащита обратен огън . :
Прикачен файл:
Photo0876.jpg дисплей Марели 25kW
Прикачен файл:
Photo0877.jpg контролер Марели 25kW
siderovbg - специалист
rumenborovanski написа:
Rmen72 написа:
rumenborovanski написа:
Здравей колега ! оправи ли проблема с аларма 'Прегрял Пел" на Марели то и аз имам същия проблем. Датчика за температура от обратно горене го елиминирах ( дадох накъсо изводите му ) но от време навреме ( вече все по често ) вдига тази аларма , а тя се чисти само със задържане на бутона за включване/изкл. от клавиатурата .
Аларма ПРЕГРЯЛ , няма нищо общо със датчика за обратен пламък , аларма прегрял значи , че котелът е дигнал +5 градуса над заданието за температура във водната риза ! Успех ! :):):)
Искам да уточня , горелката ми е Марели произведена 2014г. , със стария модел управление на Проксел . Дисплеят е буквено- цифров без икони , а самата аларма се вижда на снимката . Проблема се оказа в платката на контролера който постоянно отчита задействана термозащита обратен огън . :
Прикачен файл:
Photo0876.jpg
Прикачен файл:
Photo0877.jpg
Извинявай колега, но не съм видял за въпросът ти - при мен казаха, че са преинсталирали софтуера, но........ отварям аз капакът за да издухам прахоляка (правя го регулярно) и виждам, че има закачен термозащита, аналогична на тази която е в тръбичката за подаване на пелетите! Нямам им вяра на тия ... Живо, здраво догодина ще гледам да подменя горелката с грейко, че ми писна!
Аз не успях да открия сервиз за контролера и докато се бях заел с ремонта му , си монтирах едно управление на Натурела. Оказа се доста гъвкаво като настройкии и алгоритъм на работа и пасна 100% на Марелито . Дори самопочистването с въздух от компресор се получи - не се налага ръчно да чистя горелката с дни :)
Прикачен файл:
Photo0879.jpg Натурела V3C -1
Прикачен файл:
Photo0878.jpg
Сега си имам като гореща резерва , ремонтиран оригинален контролер , някой ако има подобен проблем да пита . А относно проблемите с тази горелка - при мен само 2 - 3 нагревателя за сезон и половина и задръстване на горелката с пелети поради неточен монтаж на същите тези нагреватели!
Методи - специалист
Колеги мислех да не пиша, ама ми стана интересно. Аз съм с камина 18 кв на Марели и понякога камината почва да пищи и пише прегрял. Отначало се стрясках, но после, една вечер докато се мотах в мазето я видях, че вдигна изходящите градуси над 250 и изписа прегрял. Моя съвет е, не барайте тази защита. Това е направено с цел, така си мисля, да се предотврати температурното натоварване на камината. Има още една защита, която пък е по температура на водата.
Успех на всички.
Rmen72 - напреднал
Да раздвижим темата, лятото все някога ще свърши - заредихте ли пелети и на каква цена? Преустроиства по системите? Между другото 858 е с нов контролер и нови гадорийки, ще бъде весело тази зима от настройки :-D :-D :-D

Прикачен файл

IMG_20170620_132432.jpg

Прикачен файл

IMG_20170620_132425.jpg
IMG_20170620_132425.jpg (110.97 KиБ) Видяна 3135 пъти
keymaker - специалист
Моята е 45 ама я научих да гори слънчогледови пелети и съм заредил 3 т. до момента. Чакам едни парички и ще взема още 3 пък да видим колко ще е люта зимата. Ще има въпроси, как съм я научил, ами модифицирах малко отворите на паничката и сега не се задръства.
filmatoplo - майстор
Не бях чувал да горят нагреватели на тези горелки ,ама май са евтини така че газ на горелката. :) И аз имам сменяно управление с натурела ,тоест оригиналното си работеше но за кеф го смених от тогава клиента въобще не ми се обаждал ,абе лошо стана - защото сега не черпи ,след като не го посещавам :lol: .
rumenborovanski написа:
siderovbg написа:
Започна се отоплителният сезон и започнаха пак проблемите с тоя боклук "Mareli" или "Golden fire". Днес започна едно непрестанно "прегрял" и няма тръгване или ако тръгне, бачка малко и пак спира. Вместо t=20, пише A=20. Някакви идеи да имате ?
Здравей колега ! оправи ли проблема с аларма 'Прегрял Пел" на Марели то и аз имам същия проблем. Датчика за температура от обратно горене го елиминирах ( дадох накъсо изводите му ) но от време навреме ( вече все по често ) вдига тази аларма , а тя се чисти само със задържане на бутона за включване/изкл. от клавиатурата .
Здравейте аз имам същия проблем как да го отстраня
siderovbg - специалист
Марин1 написа:
rumenborovanski написа:
siderovbg написа:
Започна се отоплителният сезон и започнаха пак проблемите с тоя боклук "Mareli" или "Golden fire". Днес започна едно непрестанно "прегрял" и няма тръгване или ако тръгне, бачка малко и пак спира. Вместо t=20, пише A=20. Някакви идеи да имате ?
Здравей колега ! оправи ли проблема с аларма 'Прегрял Пел" на Марели то и аз имам същия проблем. Датчика за температура от обратно горене го елиминирах ( дадох накъсо изводите му ) но от време навреме ( вече все по често ) вдига тази аларма , а тя се чисти само със задържане на бутона за включване/изкл. от клавиатурата .
Здравейте аз имам същия проблем как да го отстраня
Здравей! Моята е ремонтираха, писал съм в темата. Но видях монтирано управление на натурела и може би това е по-добрият вариант.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Горелка Марели РВ 52" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: