• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
armo - напреднал
Здравейте,някой ползва ли такава.Бих се радвал да разменим мнения и съвети.
armo - напреднал
armo написа:
Здравейте,някой ползва ли такава.Бих се радвал да разменим мнения и съвети.

Също Марели РВ 40 и Марели РВ 32,общо взето от горелките на Марели какво ви е мнението
armo - напреднал
Отоплявам 100 кв,м в момента 4 радиатора,един конвектор и бойлер 150 литра.Разход до момента 30 кг/24ч все още
настройвам параметрите за оптимална работа и икономия.Къща с външна изолация 5 см. без вътрешна и дограмата ми също
не е от най-добрите (дървена стъклопакет).Мисля,че заради големината на горелката и котела и заради загубите които търпя
разхода ми няма как да падне.
filmatoplo - майстор
Какъв е котела , защо си купил такава голяма горелка , дано с настройки може да се намали мощността до 5-15 киловата .
armo - напреднал
filmatoplo написа:
Какъв е котела , защо си купил такава голяма горелка , дано с настройки може да се намали мощността до 5-15 киловата .
Котела ми е Марели СВ 48,догодина ще отоплявам и долния етаж под мен (той е с перфектна изолация външна и вътрешна и дограма).Общата квадратура ще е 220 кв. с един бойлер 150 литра.
filmatoplo - майстор
Среден разход сега имаш по 1 кило и250 гр на час пелети , сам си сметни колко киловата мощност е това на час като се има в предвид че от 1 кило пелети вади 4,8 киловата мощност ..
armo - напреднал
Може да се намаля,на 1ва степен е 10 киловата но са недостатъчни,недостига зададените 60 градуса за да изключи и постоянно подава пелети.Забелязал съм,че на 3та степен 32кв в момента ми е най-икономичен 30кг/24ч.Сега вдигнах температурата на включване на помапата от 35гр на 50гр,така по-бавно изстива водата и по-дълго време почива горелката.
filmatoplo - майстор
Така излиза че горелката ти работи по 5-6 часа в денонощието и гори по 5-6 кила на час пелети -така ли е .Забелязал ли си по колко време работи и по колко почива .
armo - напреднал
Не,по-дълго време работи.За 24 часа се падат около 10 часа да работи и 14 да почива и така като гледам разхода ще падне на 20-22 кг/24ч след като вдигнах температурата на помпата.
filmatoplo - майстор
10 часа работи , ама ти казваш общия сбор на работата , как работи по принцип -колко работи и колко почива .примерно работи 1 час и почива 1 час .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Горелка Марели РВ 52" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: