• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Колеги моля за малко помощ. Става вапрос за същата горелка марели 52 ако може някой да помогне с настроикйте,че за 12,13 часа изгоря 5 чувала... моля даите савет.
Последна промяна от Dzhamalcho на пон яну 23, 2017 9:22 am, променено общо 1 път.
Hidrogen - напреднал
siderovbg написа:
keymaker написа:
Хайде да ми кажеш как.Аз пък ще почерпя.
=--------------
Някак успях да я накарам да работи в модулация. На мястото на кода 69 написах 27 и потвърдих и сега слизам да видя, а тя си вдигнала градусите и минала на първа степен.
Това е много важно - да не оставяш кодът активен. Може да е всяко едно число различно от 69. Иначе горелката си модулира сама (освен ако не си я разбутал много). Най-лесният вариант е като вдигне температура примерни 55 градуса, намаляваш температурата на 54 градуса ,примерно и нейната логика на работа е да е около тази температура. Възможно е сега да не модулира, понеже е зададена висока температура и не може да я достигне. По-нагоре чета някакви фантазии за 2 чувала и половина на ден - не е по темата, но ще вметна, че се дразня от тия фантазии - моите настройки са почивка на шнека по 45 секунди и подаване на макс 5 секунди и аз горя по толкова за 86 кв.м. апартамент и вече 3 година се белосвам с тоя боклук! Също по-горе колега е записал - 5 тона въглища са 8 тона пелети и ТОВА Е ВЯРНОТО!!!!

Правилно ли съм те разбрал,че с тази горелка 52kw отопляваш 86кв?
LazarGanev - "Велик майстор"
Hidrogen написа:
siderovbg написа:
По-нагоре чета някакви фантазии за 2 чувала и половина на ден - не е по темата, но ще вметна, че се дразня от тия фантазии - моите настройки са почивка на шнека по 45 секунди и подаване на макс 5 секунди и аз горя по толкова за 86 кв.м. апартамент и вече 3 година се белосвам с тоя боклук! Също по-горе колега е записал - 5 тона въглища са 8 тона пелети и ТОВА Е ВЯРНОТО!!!!

Правилно ли съм те разбрал,че с тази горелка 52kw отопляваш 86кв?
Hidrogen, ти не си ли чувал за известното правило от електротехниката - "квадрат на киловат"? Някои го ползват и в топлотехниката :wink:
siderovbg - специалист
Ivo333444 написа:
Здравейте
Малко съм го закъсал с тази горелка.Докато работи се запушва тръбата към шенка и спира да работи.Моля за малко помощ че го карам като камина на всеки час чистене.
Проблема се решава лесно - просто леко се преправя тръбичката, понеже ъгъла не е добре съобразен. Има и снимки в точка 1 от това което съм ти копирал от моя стара тема
След дълго опитване и псуване мога да обобща следните недостатъци на марелито или голдън фаиър:
1. Тръбичката през която постъпват пилетите към горелката е нужно да се преправи http://prikachi.com/images.php?images/727/8574727s.jpg.
2. Трябва да се уплътни със силикон:
1.1. Около куплунга на горелката към вратичката, съответно горе и от страни: http://prikachi.com/images.php?images/743/8574743e.jpg и http://prikachi.com/images.php?images/745/8574745o.jpg.
1.2. Около вентилатора, понеже голяма част от въздушната струя отива на майка си в цензурата http://prikachi.com/images.php?images/749/8574749N.jpg. Тук е важно да се отбележи, че тези дейности е добре да се извършат, както отгоре(сниманото), така и отдолу.
siderovbg - специалист
Относно чистенето на котела - по-горе има теми за начина на чистене. При последното ми чистене установих следното: почистването на "вторият и третият ход" на котела, по-точно отстраняването на саждите от димохода става посредством отваряне на ламарина, намираща се в дъното на горивният отсек. Тази ламарина с времето се изкривява, а друг е въпросът, че е изрязана по луфта между ризата на вторият третият ход и като се натисне до край котелът от триходов става ....."Циганска любов". Същата е ситуацията и като се изкриви ламарината - директно в комина бяга топлото. Ваденето на ламарината е предизвикателство, дори и за 3 кг чук - баба му, леля му, майка му, чинка му - всичко що е в роднинска връзка с тая ламарина съм го напсувал. Добре е след чистене да се бръкне с ръка, за да се установи местоположението на ламарината - има сложени едни шинички да ограничават, но са еб@на история - аз лично ги премахнах и мисля да си скроя нова ламарина, но на лято...
siderovbg - специалист
Hidrogen написа:
siderovbg написа:
keymaker написа:
Хайде да ми кажеш как.Аз пък ще почерпя.
=--------------
Някак успях да я накарам да работи в модулация. На мястото на кода 69 написах 27 и потвърдих и сега слизам да видя, а тя си вдигнала градусите и минала на първа степен.
Това е много важно - да не оставяш кодът активен. Може да е всяко едно число различно от 69. Иначе горелката си модулира сама (освен ако не си я разбутал много). Най-лесният вариант е като вдигне температура примерни 55 градуса, намаляваш температурата на 54 градуса ,примерно и нейната логика на работа е да е около тази температура. Възможно е сега да не модулира, понеже е зададена висока температура и не може да я достигне. По-нагоре чета някакви фантазии за 2 чувала и половина на ден - не е по темата, но ще вметна, че се дразня от тия фантазии - моите настройки са почивка на шнека по 45 секунди и подаване на макс 5 секунди и аз горя по толкова за 86 кв.м. апартамент и вече 3 година се белосвам с тоя боклук! Също по-горе колега е записал - 5 тона въглища са 8 тона пелети и ТОВА Е ВЯРНОТО!!!!

Правилно ли съм те разбрал,че с тази горелка 52kw отопляваш 86кв?
Нещо или нищо не си разбрал. :-D
siderovbg - специалист
Dzhamalcho написа:
Колеги моля за малко помощ. Става вапрос за същата горелка марели 52 ако може някой да помогне с настроикйте,че за 12,13 часа изгоря 5 чувала... моля даите савет.
Ако отопляваш самостоятелна сграда с квадратура около 200 кв.м. и държиш 25-26 градуса, не е много :-D .
Здравейте имам горелка на golden fire 25 кв
интересува ме как се въвежда този код 69 искам да направя някой промени по късно ще кача снимки с контролният панел
filmatoplo - майстор
В Ютуб има клип ,и в сайта им.
Благодаря за бързият отговор.
искам да ми предложите някакви настроики доло горе отоплява 70кв къща със стаен термостат съм по държа 26 гр (обичам топлото) горелка та ми е на golden fire 25kw.
в момента ми гори 60/70 кг за 24 часа на 5-та степен подаване на 40 сек време на подаване 5 та ст -7 сек ,3 -4.7 сек, 1-2.5 сек
вентилатора 48

Прикачен файл

20170127_213300.jpg

Прикачен файл

20170127_213252.jpg

Прикачен файл

20170127_213244.jpg
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Горелка Марели РВ 52" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: