• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naso1979 - напреднал
Здравейте
От скоро имам монтирана горелка Биотек на котел GNB Karpat 5. Има ли някой с такава комбинация да сподели разход и настройки. Отоплявам 2 етажа по около 80 кв. с 10 бр. радиатора ( бр. ребра и размер не мога да кажа в момента) и 2 броя лири
Svezar - специалист
Вида на комбинацията горелка/котел не е толкова важен за разхода колкото други фактори ! Къде се намира къщата /Русе и Петрич все едно са в различни държави :mrgreen: /,каква температура се държи,постоянно ли се отоплява или в определени часове,и най-важното-има ли /и каква/ изолация и качествена ли е дограмата :idea:
naso1979 - напреднал
В София съм. Дограмата е сменена. Изолация няма. Направи ми впечатление днес, че има 7-8 градуса разлика между показанията на термометъра на котела и на горелката - на котела показва 58-59, а на горелката 51-52 :? :? :?
naso1979 - напреднал
Отоплява се постоянно - все пак още засичам разход
Svezar - специалист
Разхода без изолация за тази квадратура си е от два чувала нагоре според зависи от външните температури !
filmatoplo - майстор
Ами аз какво да кажа - само припалвам ,има няма тази година около 4 човала съм изгорил ,миналата година от 18 октомври до 5 ноември 10 човала .
naso1979 - напреднал
Завиждам ти благородно.
naso1979 - напреднал
А имате ли идея от къде е разликата между температурите на горелката и котела? :?
naso1979 написа:
А имате ли идея от къде е разликата между температурите на горелката и котела? :?
Една и съща ракия няма как да я оценим еднакво, но различните ракии ще ги оцениш по достойнство.
andy_forresite - майстор
Да изясним с какво и къде ги измерваш тези температури.
Как регулираш стайната t°?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Пелетна горелка Biotech Light" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: