• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
BatkatA® написа:
:)
Има ли опция да вземат да прокапват вода или това е невъзможно. Имам предвид от отвора през който изкарват въздуха а не при монтажа и 0-пръстена и тефлона.
Не е опция, задължително прокапват и се налага да затваряш капачката - т.е. пак стават ръчни :wink:
n.ganev - майстор
Писали сме едновременно - Слагай авт. обезв. но що годе добри и прави системата затворена :yawinkle: А ако сложиш програмируеми термоглави - Малиииии голям кеф.
BatkatA® - напреднал
Лазаре:

Сега разбрах логиката на Ератовската.
пример:

Задавам 60 градуса и я слагам на 4-та степен - което е да речем 24кв - тя гони тия 60 но на 50 спира и минава в модулация и ги крепи- Прав ли съм

Ако искам реалната вода да е 60 и да крета на тях задавам на - 70градуса
има един хистерезис 3 градуса който явно е ако случайно нещо почне да дига над тези на които е закрепила да свали още мощноста за да не се стига до загасване.
Ясно стига по темата за ГП 32 :)

Кажи ми само за моята и мощноста дето ти писах.

Я да прочета пак за винтилите че ме разбихте аз си мислех че са реално автоматични. Ако ще завинтвам и развинтвам - да няма смисал имам си тия стандартните кранчета с пластмасовите ключета.
BatkatA® - напреднал
А и Лазаре извинявай ако е прозвучало като Конксо - имам вина да. Аз пък като прочетох дето си се измайтапил че съм подпийнал и не ми разбираш какво пиша а и пипам каде не разбирам се екзалтирах и си викам добре де Лазар що пък така ме сръфа. И после пак прочетох поста ти и видях че нещо аз не съм те разбрал. Сори :)
BatkatA® - напреднал
Към двамата Ганеви.

А сега се разберете и ми кажете последно да слагам ли автоматични (и изобщо атоматични ли са те или не)

Че единия каза капят другия слагай :)

Ако капеха ракия да слагам ама вода - НЕ!
Хехехехехеххе
BatkatA® - напреднал
Lazarе знам че задавам много въпроси, съответно съм аматьор и се боря сам. Знам че и тия въпроси може да ви се стуват глупави и т.н. Но пак казвам аз съм потребител краен и не ми е професия това и не претендирам със знания.

Разбирам те за по- съкратеното обяснение. няма проблем нормално е се пак са празници а аз ви занимавам... :)

И аз ще гледам на бързо.
Давам ти пример относно за това дали не можеш да нагласиш една горелка да работи под минимума и който е фабричен.

Отговор:
Моята е 10-35кв.
Хората които я монтираха при едно посещение ми казаха като мериха пускане на палети и т.н. че съм я нагласил на 6кв. - КАК:

Ами
след като се запали мине там модулация и закрепи на зададени градуси пускаше пелети на грубо 25секунди (параметара на вентилатора не съм пипал)
Сега го нагласих да пуска на 40 секунди дозата.
И какво се получи - по- малък пламък - падане на мощноста нали така?
Ако наглася да ми пуска на 50-55 секунди
пламъка ще е много рехав. няма да ми върши работа много ясно но тогава и мощноста ще е под 6-те в момента ми ?
Не се ли приема това за намаляне на мощноста ?

За тази къща е ясно че цялата работа при него не е направена изобщо както трябва. Аз му казах че без да я ограничи по термоглави или по стаен термостат няма да стане. не ми е ясно за 3 етажа как ще е с 1 термостат - но ти ми отговори.

То и при него 2-те подови няма за тях някакви управления ами на връщащата вода при котела им е сложена термоглава. Като е бил на въглища може и да му е вършило работа ама сега незнам как ще е. За подови съм чувал че трябва някакво управление. Както и да е няма значение. Ще има много работа той по тази система.


Този пост се забави защото го бях събмитнал и четях в друг прозорец и явно не е успяло да го постне. Та го пускам със зъкаснение.
LazarGanev - "Велик майстор"
BatkatA® написа:
Лазаре:

Сега разбрах логиката на Ератовската.
пример:

Задавам 60 градуса и я слагам на 4-та степен - което е да речем 24кв - тя гони тия 60 но на 50 спира и минава в модулация и ги крепи- Прав ли съм
Като я сложиш на 24кВт и зададеш 60*, тя работи на 24кВт до 50* и после си намалява мощността наполовина, т.е. 12кВт
По въпроса за твоята горелка - така можеш да намаляваш мощността само на теория, на практика огънят става нестабилен, горенето е некачествено, защото горивната камера остава голяма, въздухът не се подава там, където трябва и т.н.
n.ganev - майстор
BatkatA® написа:
Към двамата Ганеви.

А сега се разберете и ми кажете последно да слагам ли автоматични (и изобщо атоматични ли са те или не)

Че единия каза капят другия слагай :)

Ако капеха ракия да слагам ама вода - НЕ!
Хехехехехеххе
То ясно че няма какво да се разбираме щото може и да се :partyman: но поне с авт. при първоначално пълнене нещата ще са Ок а ако не са от 2-3лв. може и след това да си доволен.
BatkatA® - напреднал
Здравейте.

Имам едно питане:

Искам да си изчисля колко грама пелети ми пуска на доза:
Извадих шнека и го пуснах за 5 минути да работи и събрах пелетите и ги измерих = 5мин - 1,565кг.

Шнека при пускане на дозата се върти 3 секунди, което ще рече 5мин x 60сек = 300сек. което следва 1565:300= 5,21x3sec = 15,6грама.

А каква е формулата за изчисление на мощоста според грамажа на тези 5 минути. Спомням си че така ми правиха настройките в началото, но се са ми казали формулата и т.н.

Ако е възможно да хвърлите светлина по въпроса.

Благодаря.
filmatoplo - майстор
Начини много, приготви 10 пвц чашки ,пусни горелката да работи на съответната степен която те интересува, извади маркуча и пълни чашките когато пуска дозата, между временно пускай в горелката по малко пелети да не угасне, мери чашките с електронна везна, за 10 чашки ще знаеш средното тегло което ти пуска за една доза за съответната степен. Най лесно и вярно би било така.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Пелетна горелка Biotech Light" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: