• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite написа:
Да изясним с какво и къде ги измерваш тези температури.
Как регулираш стайната t°?
Биотека мери отзад, Карпата отпред. Нормална е разликата, с оглед на различните места на измерване и различните технологии, въпреки традициите на османците да измерват нещата отзаде.
Evgeniy - майстор
Има и друго, ако са в една дупка на котела - по какъв ред са наврени сензорите. При мен в една съм напъхал 3. Обикновено на котела е по-голяма капсула, и ако сензора на горелката е пъхнат над него в края на дупката може да отчита по-малко.
naso1979 - напреднал
Датчика на Биотека е на изходящата тръба. Монтиран е външно. Вързан за тръбата. Все пак 7-8 градуса не е ли малко множко? :?
naso1979 написа:
Датчика на Биотека е на изходящата тръба. Монтиран е външно. Вързан за тръбата. Все пак 7-8 градуса не е ли малко множко? :?
Те тва е грешката. Ем отзад, ем външно, ем цифрово, за разлика от Карпато.
Стига са втилясва с тая разлика, чи топлото отмина доде са сетиш.
naso1979 - напреднал
Трифон П.Трифонов написа:
naso1979 написа:
Датчика на Биотека е на изходящата тръба. Монтиран е външно. Вързан за тръбата. Все пак 7-8 градуса не е ли малко множко? :?
Те тва е грешката. Ем отзад, ем външно, ем цифрово, за разлика от Карпато.
Стига са втилясва с тая разлика, чи топлото отмина доде са сетиш.
Прав си че отмина. Замислям се да му направя още един ход на котела и да опитам да му вдигна КПД-то. Надявам се да се получи нещо
naso1979 - напреднал
Нямам време Тея дни да му обърна внимание и да направя още един ход..... Той ще е ламаринен за сега се. Според вас ще има ли ефект????
naso1979 написа:
Нямам време Тея дни да му обърна внимание и да направя още един ход..... Той ще е ламаринен за сега де. Според вас ще има ли ефект????
Естествено. Още повече, че ламаринен ще ти е почти без пари.
Боднал съм 4 мм. ламарина за да добавя два хода. Сега си давам сметка, че и 2 мм. щеше да доведе до същия ефект, на по ниска цена, щото я купувах.
naso1979 - напреднал
А как си ги закрепил в котела?
naso1979 написа:
А как си ги закрепил в котела?
С друг котел съм.
Тука Филма топло би могъл да помогне.
Обикновено се проявява творчество.
Помисли и за турбулатори! Има тема за Виадрусите на пелети. Попрочети там
Здравейте.Изчетох постовете ви за настройки на горелки Биотех лайт. Изводите, които прави BatkatA важат и за мен.Искам да добавя че огромно значение има вида на пелетите (иглолистни,широколистни) и най-вече тяхното качество. Имам такава горелка (и парно) от 2016г. и сега съм на втори сезон.Отоплявам около 40 кв.м.,район Панагюрище.Миналата година ползвах иглолистни пелети. Грееха добре, направих настройките че котлето гаснеше рядко, и то когато навън ставаше над 10 гр. и тогава спирах парното нацяло.Дистанционното използвах само за отчитане на стайната температура. При много повишаване, намалявам времето работа на шнека на МОЩНОСТ 1 ,увеличавам време почивка.Намалявам и макс. темп.на котела . Така за по-топлото време записвам едни настройки, за по студеното-други.
За съжаление пелетите оставяха голямо количество сгур (Вероятно от корите и смолата) в горивната скара, твърда маса ,която вентилаторът не е в състояние да издуха иако не се почиства на време (максимум на 8 часа)задръства и спира горенето, натрупват се и нови пелети и става мазало..И ето че се налага често инспектиране на горенето..Добре че съм пенсия..Мисля,че за условията на нашия пазар на пелети е необходима САМОПОЧИСТВАЩА ГОРЕЛКА, за да гори всякакви боклуци..
Тази година (2016) купих смес 30% игл., 70% бук. За съжаление - много недостатъци: Много голям процент пепел, налата се ежеседмично почистване котела; По-малък пламък - наложи се повишаване всички параметри. Мощността вероятно е същата заедно с увеличаване време зареждане увеличих време за почивка на шнека.Цитирам сегашните настройки:
Р1 (% мощност вентилатор) - 50, Р2 - 60, Р3 - 70
Р7 (Мощност1работа) сек. - 5 , Р8 (почивка)сек. - 40
Р9 Мощност2 - 7 , Р10 - 40
Р11 Мощност3 - 8 , Р12 - 40

Повече от 40 сек почивка на шнека не може да се зададе.
По-голямите мощности на вентилатора означава по-големи загуби по димоотвода и по-ниско КПД.

Моля за вашите коментари..
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Пелетна горелка Biotech Light" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: