Най - вълнуващия въпрос зимно време.
jordanvass - майстор
Той година и половина вече, след като писа, че си е намерил, точно тебе чака да му предложиш. :wink:
toolegittoquit - майстор
Четин Алиосман написа:
Здр искаш ли 1,20 за литър аз съм от Пловдив ...
Темата е само на 2 години. А отделно, на човека му предлагаха 20 стотинки/литър. Айде да си въртиш търгашията другаде, а?
Фитилчо - майстор
Мое му се е изприла за това време, кой знае :lol: А и долара скача , за двайс стинки вече ... нЕма такава цена, нали господине с Четината :lol:
bronc - помощник
hidrazin написа:
Нито тази от сняг/дъжд е дестилирана а още по-малко тази от климатиците. Аз я купувам наливно. Последно я взех май по 18 стотинки литъра.
Гледам си от голямото село. Питай в Теоком - "Малинова долина" бул. “Климент Охридски” № 69. Или във Валериус.
Това ако ти трябва наистина дестилирана вода. Ако ще е за парно става и не чак толкова чиста.
:partyman:
Темата е стара, но и аз търся дестилирана вода. Къде се продава на цена близка до тази, която си написал? В Теоком цената е около 1лв/литър, може би при много големи количества ще стане по-ниска, но на мен ми трябват примерно по 5-10 литра на седмица.
nikolovvd - майстор
Зависи за какво ще се ползва!
Ако е за акумулатори - от бензиностанциите.
Ако е за пиене - от аптеката, но не винаги има и понякога са налага да се изчата 1-2 дни за доставка, а и цената мое да достигне 2 лв. на литър, че и повече.
Друг вариант е да се потърси в онлайн магазините за химически изделия, тестери за pH, киселинност и други материали.
В София около аерогарата имаше такава фирма, но отдавна не съм пазарувал.
hidrazin - майстор
bronc написа:
...Темата е стара, но и аз търся дестилирана вода. Къде се продава на цена близка до тази, която си написал? ...
Последно взимах наливно от тук:
http://www.marvin-ood.dir.bg/_wm/pbasic/?df=255982
Тази година още не съм купувал и не знам колко е станала.
За какво ще я използваш?
:partyman:
bronc - помощник
За питейни цели, но не точно за пиене :-D Трябва ми вода, към която да добавям определени минерали (Ca, Mg, HCO3), за да получа вода с определени характеристики. Изглежда, че трапезната вода на Сердика ще ми свърши работа - рекламират я като обработена с обратна осмоза. Тествах с TDS метър - има 2-4ppm твърдост, а от Горна Баня (които са производител) ми отговориха, че съдържанието на Ca е <5mg/L, а на Mg <3mg/L.
Здравей, тук продават дестилирана вода по 0.45 лв наливната. Не е дестилирана с обратна осмоза, а чрез изпаряване, което е най-добрият вариант.

http://energiabg.net/%D0%B4%D0%B5%D1%81 ... -1603.html
plamen6703 - майстор
За какво ще я ползваш :) ?
film - специалист
Здравейте, да повдигна темата с въпрос – трябва ми дестилирана/дейонизирана вода за да промия охладителната система на колата ми преди да сменя антифриза. За съжаление в моя град се продават само 1 или 2 литра бутилки и цената е допълнително завишена. Предполагам, че около 20 литра ще са ми необходими. В настоящата ситуация нямам възможност да пътувам до големите железарии.
Знам, че не трябва да използвам чешмяна вода защото оставя утайки и ускорява ръждясването на радиатора отвътре. Тук дори не пием чешмяната защото е варовита. Мога ли да използвам питейна вода от една чешма извън града, която е доста топла, но не минерална? Ако не, разреждане с оцет би ли я направило безопасно за автомобила?
Ако и тук отговора е не има ли нещо друго, което да направя в домашни условия или просто да изчакам “бедствието” да отмине?

Тема "Дестилирана вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: