Най - вълнуващия въпрос зимно време.
djshomi - напреднал
От всичко изчетено само и единствено APC smart серията, има много екстри и най-важното може да си избереш 220, 230, 240 V може да си гледаш в логовете какво е било напрежението има автоматичен AVR, може да му кажеш че има от 1 до 10 външни акумулатора и да си пресметне времето което ще издържи, ще разбереш колко време ще кара към момента с въпросния товар, ще те предупреди преди тотално да е заминали батериите за да можеш да ги смени докато още бачка. И е вечна техника, ако се използва правилно моя е на 16 г, е все пак производителя е реномирана фирма . В олх има втора ръка на доста приемливи цени и с доста повече ватове от от изписаните тук. Недостатък е че работят на 24 или 48 в.
П.п всички от смарт серията са с чиста синусоида.
ivanovhr - специалист
При мен ЕВН решили да правят профилактика на трафопост и подмяна на някакви кабели. Това ще е три работни дни посред зима. Вчера ходих за 100Аh тягов акумулатор, а днес силно се надявам да дойде юпс-а и в обедната почивка да ида да го закача да не стоят поне следобяд на студено вкъщи. От техногама 600W модела взех, та по това упътване смятах: "За да изчислите времето на работа на SineUPS в авариен режим (при прекъсване на ел. захранване) е необходимо да знаете мощността на консуматора – P (W) и капацитета на батерията C (Ah). Тогава времето на работа на SineUPS в часове t (h) e: t = 12 x C / P" мога ли да се надявам на поне 5-6 часа работа със този акумулатор. По формулата излиза 10 часа ако 120W консумира на час, като акумулатора е нов и цяла нощ стоя на зарядно.
turbocharged - специалист
Аз също купих 600w от техногама но още не съм взел акумулатор и не съм го монтирал.
Също смятам да е тягов 100 Ah. Котела ми е пелетен напълно автоматичен.
Направих един цял ден измерване на тока на котела с амперклещи включени да отчетат максималния ток. Нормално консумацията е 0.6 - 0.7 А. Максимално е отчело 3.7 А. Което е 850 W. Дали ще проработи. Трябваше да меря преди да купувам ама .....
Кога изключват тези UPS. Има ли някой наблюдения?
turbocharged написа:
Аз също купих 600w от техногама но още не съм взел акумулатор и не съм го монтирал.
Също смятам да е тягов 100 Ah. Котела ми е пелетен напълно автоматичен.
Направих един цял ден измерване на тока на котела с амперклещи включени да отчетат максималния ток. Нормално консумацията е 0.6 - 0.7 А. Максимално е отчело 3.7 А. Което е 850 W. Дали ще проработи. Трябваше да меря преди да купувам ама .....
Кога изключват тези UPS. Има ли някой наблюдения?
400 ватов, на техногама, в повечето случаи изключва като тръгне инверторния хидрофор- 300-500 вата. Понякога работи, вероятно при по малък дебит на водата.
Иначе пали горелката без проблем, но при мен консумацията е малка.
При теб ще работи, без да може да пали котела.
Ако можеш да го върнеш и https://vikiwat.com/invertor-12v-220v-120w.html
mgbagera - специалист
Предложете някакъв упс който ще захранва само помпата на камината. Без значение дали е с външен или вътрешен акумулатор.
чет сеп 01, 2022 12:48 pmmgbagera написа:
Предложете някакъв упс който ще захранва само помпата на камината. Без значение дали е с външен или вътрешен акумулатор.
https://protonbg.bg/rezervno-zahranvane ... -300w-8764

https://technogamma.bg/products/sineups/S100aPlus.php
Имам ги и двата, но с други мощности. Работят добре.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет сеп 01, 2022 6:03 pm, променено общо 1 път.

Тема "Кой модел UPS за помпа за локално парно да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: