Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Не ми взе пари.
Staio1 - специалист
Анди, какво се установи с този газ анализатор? Успяха ли да ти го настроят и с коя скара беше като го настройвахте. Ако има положителен ефект кажи какви настройки направихте.
andy_forresite - майстор
Бях ограничил горелката на средна мощност и я оставих да гори докато дойде човека. Температурата в котела си беше както обичайно - 58°. Понеже атмосферното налягане при мен оказва много голямо влияние върху тягата, а от тук и върху настройката за въздух, коригирах въздуха за постигане на пламък, който да ми хване окото.
Сложи сонда на мястото на термометъра за пушеците и след 5-6 минути, през което време си говорехме за системата, ми каза няколко цифри. Не запомних всичките. Исках само да разбера дали правилно се ориентирам за това как трябва да работи горелката (колко въздух в + и - трябва да е, за да се постигне еди си какъв пламък). Оказа се че го бях улучил. Към това се стремя, но се налага да променям нагоре-надолу почти всеки път като ида при котела за нещо.
- ppm 900, СО - каза че е в норми, димни газове - най-високата стойност беше 186, КПД, което е мътна и кървава история при всички пелетни котли - 90%. Нали имаше спор в "Разход на пелети" че с газанализатор КПД не може да се измери. Друго не си спомням. Нищо не трябваше да се променя по настройките на горенето и само това ме интересуваше.
Със скарата с много и по-малки дупки.
На термометърът показваше 130, а на уреда достигна 186. Избърсах с парцал сондичката на термометъра ми и отчете 150. Чистете сондите на термометрите на кюнеца, защото явно се цапат и не знаем какво мерим. Не че знаем защо измерваме там де ...
filmatoplo - майстор
И хубаво и лошо ,хубаво че си го настроил да работи оптимално и знаеш КПД ,лошо че ако не се стопляш - никой няма да е виновен вече . :)
Staio1 - специалист
А настройките за въздух и капацитет на шнека какви бяха при настройката с газ анализатора? Като мине почистването сигурно му се е завивало свят на уреда. На теб от кои пелети ти останаха.
andy_forresite - майстор
1750 шнек, въздух +2, 10 kw, тяга 14 паскала.
Котелът беше за чистене. Горелката беше събрала нагар. По мои наблюдения този нагар смалява дупчиците на входящия въздух от вентилатора и това налага постепенното вдигане от -4-3 до +4+5+.
Почистването не минА докато траеше измерването. На 10 минути го държа след почистване на котела. Нощем го слагам на 7 или 8. Вече след втория ден стои на 8 и да се оправя.
Останаха 20-ина опаковки букови. Има доста дълги от тях и вчера веднъж блокираха малкия шнек и след час и нещо големия. Тъкмо бях сипал чувала та си поиграх.
Най-досадндият проблем с горенето е струпването на пепел, който остатък не може да се почисти от Почистването. Случвало се е да почисти пламъка, но не и пепелта. Не ида ли да я бутна с пръчката, няма да падне, а не падне ли, ще изгасне и повече няма да запали.
Staio1 - специалист
Така е и при мен със задръстването, доста често ми се случва като се уцели по-дълга пелета в по-голяма доза и се затисне при малсия шнек и го блокира. Тези шибани Швайнне майне хофер направо ще ме побъркат.
stan4o333 - специалист
Ей ви една графика на Грейко.
Прикачен файл:
Greyko.jpg


п.п: Графиките вървят от дясно на ляво !!!
Стоян Петришки - специалист
инересна графика колега. Това някаква нова програма за мониторинг ли е или е твое производство ?
stan4o333 - специалист
Програмата е моя , данните се взимат директно от горелката и са реални. Следях темата и заберязах че колегите с Торч вадят постоянно графики в подкрепа на тезите си .Сега и ние можем да се похвалим с такива от които се вижда реално работата на горелката, в частност моята за днес.

Тема "Пелетен котел Torch, проблеми, настройки и ползване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: