Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
andy, ако още продаваш котела, обнови си обявата. Невалидна е от няколко дни.
6osi6 - майстор
fox_vt написа:
Това че грейко горял калпави пелети,това че собствениците стържат лайна и помии от вътре и бухат като хамали>Извинете господа вие някакво скъпо кюмбе ли си имате или нещо комфотно?
Прикачен файл:
JIJ7FR8.png
Това е вътрешността на Pellematic, не гори слънчоглед и струва колкото седем "Торч систем". Само собствениците на "Торч систем" не почистват пепел от котела, защото "Торч систем" не събира пепел - всичко излита през комина.
krasen1 - специалист
gnt69 написа:

Я кажи сега за предимствата на Торча пред Грейкото.......

Хората са ги доказали отдавна, с експерименти и графики.

http://www.raypak.com/Support/tech_corner/modulation/
kalin72 - майстор
krasen1 написа:
gnt69 написа:

Я кажи сега за предимствата на Торча пред Грейкото.......

Хората са ги доказали отдавна, с експерименти и графики.

http://www.raypak.com/Support/tech_corner/modulation/
Ам чи то и мойту Грейку модулира....или пък не модулира??? Де да знам, имам 3 скорости, и си ги реди когато която му е нужна :mrgreen:
gnt69 - майстор
krasen1 написа:
gnt69 написа:

Я кажи сега за предимствата на Торча пред Грейкото.......

Хората са ги доказали отдавна, с експерименти и графики.

http://www.raypak.com/Support/tech_corner/modulation/
Тез ги остави като се научат да пишат на български тогаз ще ги четем.
Я кажи сега ще може ли торча да ми топли къщата, 200 квадрата + 300 литра бойлер отопление от 6.30 до 24 часа за 5 и 30 на ден.Това са два чувала слънчогледови пелети.
Щот сега толкова ми струва. :partyman:
filmatoplo - майстор
Нормално е човек да продава нещо ,всичко се продава - никой не пита защо ,ако някой има нужда ще купи котел Торч втора ръка .Аз продавам котел Грейко Експерт с горелка рб 20 цена - 3500 лв .
krasen1 - специалист
gnt69 написа:
Я кажи сега ще може ли торча да ми топли къщата, 200 квадрата + 300 литра бойлер отопление от 6.30 до 24 часа за 5 и 30 на ден.Това са два чувала слънчогледови пелети.
Щот сега толкова ми струва. :partyman:
Не ти трябва Торч, с тази "пасивна къща" си за две духалки. :) Предполагам, че бойлера е с две серпентини и не топлиш целия обем.
kalin72 - майстор
krasen1 написа:
gnt69 написа:
Я кажи сега ще може ли торча да ми топли къщата, 200 квадрата + 300 литра бойлер отопление от 6.30 до 24 часа за 5 и 30 на ден.Това са два чувала слънчогледови пелети.
Щот сега толкова ми струва. :partyman:
Не ти трябва Торч, с тази "пасивна къща" си за две духалки. :) Предполагам, че бойлера е с две серпентини и не топлиш целия обем.
Тц, друго си е радиаторчето да те грее, недей ти така с тия веялки :mrgreen:
andy_forresite - майстор
На графиката ми не личи кога се къпя. Явно бойлера 80 л не черпи чак толкова.
А моята къща е активно-пасивна. Активна, защото осъществява интензивен топлообмен с околната среда и пасивна, когато искам да я стопля и тя казва [-X. не мое ма стоплиш, пич, пас съм.
gnt69 - майстор
krasen1 написа:
gnt69 написа:
Я кажи сега ще може ли торча да ми топли къщата, 200 квадрата + 300 литра бойлер отопление от 6.30 до 24 часа за 5 и 30 на ден.Това са два чувала слънчогледови пелети.
Щот сега толкова ми струва. :partyman:
Не ти трябва Торч, с тази "пасивна къща" си за две духалки. :) Предполагам, че бойлера е с две серпентини и не топлиш целия обем.
Бойлера е с две серпентини, къщата не е пасивна правена е преди 10 тина години има 5 сантиметра стиропор външна изолация. На втория етаж няма плоча окачен таван и между ребрата 14 сантиметра вата каменна. Ама има в къщата две жени на които все им е малко водата, все не стига.
А пък веялките кой ще ги мести от стая в стая. Пък и тока е скъп. Слънчогледа е по евтин.

Тема "Пелетен котел Torch, проблеми, настройки и ползване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: