Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
И двата са подходящи ,аз съм ползвал само Биодома и мога да кажа впечатления само за него ,че е чудесен котел ,управлението му също е перфектно самонастройва се спрямо пелетите и куп др преимущества .Важното е ,че ме разбрахте какво имам предвид компактен котел.Разгледайте и Артела .
m.konsulov - напреднал
ср сеп 23, 2020 1:28 pmfilmatoplo написа:
И двата са подходящи ,аз съм ползвал само Биодома и мога да кажа впечатления само за него ,че е чудесен котел ,управлението му също е перфектно самонастройва се спрямо пелетите и куп др преимущества .Важното е ,че ме разбрахте какво имам предвид компактен котел.Разгледайте и Артела .
Артел 16 квт. се указа, че има два варианта, единия е със самопочистваща горелка а другия не е. Цената е 4200лв. / 5600лв.
Дали си заслужава да взема този със самопочистващата горелка?Все пак разликата е 1400лв.
Или Биодом? :? :?:
filmatoplo - майстор
И ръчно става,останаха ми очите на това котле ,не знам колко струва обаче.
filmatoplo - майстор
Има самопочистващ и за по евтино .
Lidya Compact 15 Plus (4,900.00лв)

Прикачен файл

lidya2-800x800.jpg
lidya2-800x800.jpg (43.71 KиБ) Видяна 1354 пъти
ср сеп 23, 2020 9:15 amm.konsulov написа:
вт сеп 22, 2020 11:28 pmstoy@n написа:
С какви пелети работи най-добре?
Има ли някакви особености в настройките?
Как се представя като разход според теб?
Добре ли работи на ограничена мощност?
Аз горя само иглолистни пелети.
Особеност в настройките няма- жена ми си ги прави когато е необходимо :)
Обикновенно само се измерва контролно колко пелети пуска и нагласяш въздуха
Рзхода е относителен...зависи от сезона. За миналата година съм изгорил почти 4 тона (3700)
Котела работи 24/7 отоплявано е 6 месеца като през октомври и май не гори постоянно. От ноември до април 24/7
Ограничил съм мощността, тъй като при първоначално пускане (след чистене например) контролера качва до 15-17 кв. после сваля надолу до 7-8 пак нагоре и така, докато се достигне зададената температура. Когато е ограничен, качва до 12 стои там (10-15 мин) до достигане на зададената температура и си сваля колкото му е необходимо. И без ограничение ще работи, но мен не ме кефи... Буферен съд няма и съм с термоглави навсякъде. Убеден съм че има специалисти които могат да оптимизират системата, но мен лично така ме устройва и за сега няма да се занимавам.
Чисти се ведъж седмично, но това зависи доста от качеството на пелетите.
Някъде назад в темата имаше някой дето го беше подкарал на слъчоглед, но това не е моето гориво.
:partyman:
Благодаря ти за изчерпателна та информация! Ако взема Торч сигурно ще има още въпроси.
Здравейте,

Обръщам се към Вас, относно пелетен котел Torch II 3-20kW, ако правилно съм разбрала, че сте със същото "чудо на природата". Ако греша се извинявам. Имаме такъм котел вече втори сезон и сериозни проблеми с него. Закупен е от Термосиликат. Ще съм Ви адски благодарна ако можете да ни съдействате с малко повече информация, защото съм на ръба да го изхвърля. Ако говорим за едно и също нещо ще обясня подробно какви са проблемите.

Благодаря Ви,
LazarGanev - "Велик майстор"
пет фев 03, 2023 2:48 pmni_desi написа:
Ще съм Ви адски благодарна ако можете да ни съдействате с малко повече информация, защото съм на ръба да го изхвърля. Ако говорим за едно и също нещо ще обясня подробно какви са проблемите.
Ма как така? В началото на темата твърдяха, че ги ремонтират през интернет :cool: . Гледал съм един ром как си оправи камината с манарата, ама не намирам клипа, някой ако го има може да даде линк
n.ganev - майстор
Вярно, че имаше и такава тема :cool:
Ма ни Деси, ни вест и кост, минутка след мнениято, та досега.
Знам за един, отървал се успешно, след доста дърпане. Дори продължава да се дърпа, от време навреме и по други поводи. Характер.

Тема "Пелетен котел Torch, проблеми, настройки и ползване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: