Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Staio1 - специалист
ти осигури материяла аз и 1200 тона има къде да ги съхраня:-)[/quote]


+10000000000
Staio1 - специалист
Явно ще садим череши, само трябва да намеря някой да ги яде и да ми дава костилките :-D
Emoooo - специалист
3600,4000кcal за кг. Си е прилично. Пък и 150,200лв.за тон е оферта. И най-важното горелката се справя.
fbr - майстор
Моя склад за гориво повече от 3,5-4 т въглища не поема, та ми е голяма мъка да мисля за друг вид гориво, ако реша да купувам наведнъж цялото количество енергия.
andy_forresite - майстор
Черешата е вторият ми любим плод след ягодите. Плодът е много полезен и отделно много сладък и вкусен. Не знам колко кг костилки ще си произведа ако засадя 1,2 дка с череши :)
Цената от 500 лв за 12 т е много хубава. Ако сложим по 6 тона на година, значи за 500 лева този човек ще се отоплява 2 години. Или поне Стайо ще изкарва с 200-250 лева сезона. Майтап работа. Стайо, почвай преговори за включване от сега! Трудно се намират и на много по-висока цена. Миналата година в друга тема обсъждаха костилки от маслини за мисля 200 лв/т. За тази горелка пак е отлична цена, а цената на горивото е най-важна. Бих казал по-важна от КПД и тем подобни глупости. И няма да се секат дърва, да се мелят "на кайма" и от стърготините да се правят пелети. Не съм запознат какви вещества горят при костилките, обаче съм оптимист че ще са eco*. И каква е разликата в костилката в сравнение от джанка например :? Събирам джанки, варя ракия, взимам костилките, продавам ракията :lol: ... и съм на черешата :-D
Staio1 - специалист
Абе и всичките да ги изгори за един сезон, пак ще е изгодно.
gnt69 - майстор
Staio1 написа:
Абе и всичките да ги изгори за един сезон, пак ще е изгодно.
Ами то стана като наливни слънчогледови пелети по 140. :partyman:
Staio1 - специалист
Здравейте, Торчовци. От доста време не сме писали в темата. Как се държат горелчиците в тази мека зима. Аз за кега този сезон проблеми почти нямам, освен гадната партида пелети, с които се мъча, защото имат много пепел в чувалите и пада капацитета на шнека от това и го замервам през 2-3 дни. Иначе всичко друго работи перфектно за сега. До тук съм на 2500кг. Пишете че изоставаме от грейковците само с хиляда сто и петстотин страници :-D . Поздрави на всички!
stoy@n - специалист
Ами работи си котела без проблеми, какво да пиша :-D Мека е зимата и аз съм горе-долу на 2500 до тук. Контролни измервания правя на месец.
Staio1 написа:
...Пишете че изоставаме от грейковците само с хиляда сто и петстотин страници...
Ааа тях не можем да ги стигнем...то в бг мама няма тема с толкова страници :-D

Поздрави на всички и по-малко ядове с отоплението!
:partyman:

Тема "Пелетен котел Torch, проблеми, настройки и ползване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: