• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brat4eda_81 - специалист
Е някой от вас собствениците на горелката, моля да сподели разходите на различните видове пелети, и като цяло струва ли си инвестицията? Може и да сте го обсъждали някаде ама аз повече чета на телефона и е по трудно,ако сте писали моля да ме извините!
LazarGanev - "Велик майстор"
Въпросът ти за разхода е несериозен
geniya - специалист
brat4eda_81 написа:
Е някой от вас собствениците на горелката, моля да сподели разходите на различните видове пелети, и като цяло струва ли си инвестицията? Може и да сте го обсъждали някаде ама аз повече чета на телефона и е по трудно,ако сте писали моля да ме извините!
Разход за горелка минимум 2000лв. + котел 3000лв.=5000лв.
Система с радиатори 2000лв до 2500лв.
Разход на ден от 100гр/кв.м. до 700гр./кв.м.

За такъв въпрос, такъв отговор. :cool:
°niksi° - помощник
Горелката е много готина и казват че гори всичко.
А за коя конкретно става дума, че те имат поне 3 - 20, 30, 50кВ
У нас гори от 30 до 75 кг на 24 часа.
brat4eda_81 - специалист
явно не се изразих правилно съжалявам !исках някой да сподели във неговия случай с тази горелка, и преди това с каквото се е отоплявал да изкаве мнение дали е доволен струва ли си и такива работи ! извинявам се още веднъж!
geniya - специалист
В тази тема има доста писано:
viewtopic.php?f=10&t=41568
Според мен който мине на пелети не се връща на предишното гориво.Лично аз бях на Донбаски въглища, разхода за миналата зима ми беше 2400кг. което е =1000лв, с вкл. подпалки и 1м3 букови дърва.Хамалогията не се вкл. никъде, разхода за пелети се очертава с 30% повече, или около 1300лв. при 330лв/тон е близо 4тона.Досега 14.01.2015 разхода ми е около 110 чувала от 26.09.2014 досега.На въглища не бих се върнал никога.Това естествено е за моите условия и моята система от подписа.
ediv - специалист
Преди да сложа горелката-2,5 до 3,5 тона въглища донбас или брикети и около 1,5 кубика дърва, в зависимост от зимота дали е мека или не, това за 14 години назад . От 14,02,2014 сложих rb20 на старият украински котел ДОН 16 и до края на сезона 15,04 се топлих и претоплях с 1000 кг. За тази година съм изгорил около 1500 кг до момента и жената все вика да намалям температурата че е горещо.Като дойде 14,02,2015 и направя пълен сезон на пепети ще дам точен отчет какво, с какво и колко се отоплява, това - за ден ми изгори едиколко си не е статистически резултат.Като разход в пари ,както е написал колегата по-горе ,преди около 900-1000 лв за сезон. За този съм заредил 4000 кг -1200 лв може да останат може и да не стигнат като приключи сезона ще знам .И Е ГОЛЯМ КЕФ ДА ЗНАЕТЕ !!!
filmatoplo - майстор
Няма, особено ако са похарчени по комшийката. Ганев с Грейкото имаш ли ламарината отражател.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21

Тема "разход грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: