• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
speka_rs - майстор
Колега, ако си сложиш стаен и буфер може и по малък разход да докараш, ама ако не ти пречи и така може.
NinthRaven - напреднал
пон май 20, 2019 10:43 pmspeka_rs написа:
Колега, ако си сложиш стаен и буфер може и по малък разход да докараш, ама ако не ти пречи и така може.
Стаен имам,цяла зима на 25.5. Аз по къс ръкав,децата по потници,жената по гащи. За буфер,трудна работа. Едва ли ще стане. Но онзи ден се оказа,според andy_foresite,че настройките са като за Арктика. Чакам само да мине профилактиката на сервиза наесен и
ще си ги направя аз тоя път. И трипътния като сложа..... Че аман от конденз. И трябва да е ОК. Не че сега не е.Останах доволен. Най-много жената. И така
speka_rs - майстор
Жената щом е доволна и ти си доволен.
andy_forresite - майстор
Нали си с 20-киловатова горелка? При 3480 грама за 6 минути ДЕСЕТ секунди зареждане са прекалено много. Доколкото помня първа ти беше 4 секунди зареждане, а на мен трета ми е толкова при съвсем малко по-голям капацитет на шнека. Ти си записал настройките, от които казваш че си доволен, значи винаги може да ги оправиш. Пробвай с 5 сек, 3 секунди и 1,6 секунди за трета, втора и първа. Това през 45 s както си е.

Какво разбрахте за разхода на грейко :drinkers: ? Ако вземем за пример двайска комплект и в едно жилище разходът е бил 2500 кг, във второ 3500 кг, в трето 4500 и в четвърти над 6000 кг за същия този сезон, колко е разходът на грейко :?
Разбирам 10-15 човека да имаме еднаква марка и модел бус, да го товарим с по 1,5 t и да сравняваме разхода по маршрута София-Бургас, а то какво сравняваме ... не знам.
NinthRaven - напреднал
вт май 21, 2019 7:48 pmandy_forresite написа:
Нали си с 20-киловатова горелка? При 3480 грама за 6 минути ДЕСЕТ секунди зареждане са прекалено много. Доколкото помня първа ти беше 4 секунди зареждане, а на мен трета ми е толкова при съвсем малко по-голям капацитет на шнека. Ти си записал настройките, от които казваш че си доволен, значи винаги може да ги оправиш. Пробвай с 5 сек, 3 секунди и 1,6 секунди за трета, втора и първа. Това през 45 s както си е.

Какво разбрахте за разхода на грейко :drinkers: ? Ако вземем за пример двайска комплект и в едно жилище разходът е бил 2500 кг, във второ 3500 кг, в трето 4500 и в четвърти над 6000 кг за същия този сезон, колко е разходът на грейко :?
Разбирам 10-15 човека да имаме еднаква марка и модел бус, да го товарим с по 1,5 t и да сравняваме разхода по маршрута София-Бургас, а то какво сравняваме ... не знам.
[/quote
20 киловата е,да. 3410 грама за 6 мин. По формулата идват 4.2 на 2.8 на 1.4. Казвам доволен,щото ми беше първи сезон. Няма хамалогия,няма цапаница,абе само виното в каната и месото в тигана и удри,уйко,таа мачка не е наща. Наесен,живо и здраве, ще направя новите настройки и тогава мога да кажа кое как. Зимата се водих месечен отчет кое колко. Следващата се надявам разхода да е надолу. Въпреки,че и този ме устройва. Ако падне,както се очертават нещата, берекет версин.Ще черпя. Мой приятел,по едно и също време взехме горелките,неговата е пипната,не е като моята. Та той,при подобна квадратура,без стаен термостат,изгори 6.5 тона. С условието,че запали 20 дена след мене и спря месец преди мен,температурата у тях не е над 23 градуса. Досвидяха му се 150 кинта за термостат и не можах да го навия.
kalin72 - майстор
Мой приятел,по едно и също време взехме горелките,неговата е пипната,не е като моята. Та той,при подобна квадратура,без стаен термостат,изгори 6.5 тона. С условието,че запали 20 дена след мене и спря месец преди мен,температурата у тях не е над 23 градуса. Досвидяха му се 150 кинта за термостат и не можах да го навия.
Така де, ама пропускаш много важен компонент от уравнението - изолацията :)
andy_forresite - майстор
Термостат се ползва за сгради с добри топлотехнически х-ки. Нашата къща няма никаква топлоизолация и на всичкото отгоре входната врата се е разкривила и три от прозорците ПВЦ не притварят добре. В резултат на всичко това като спра топлото при 23° вътрешна температура, след 1 час градусите са 20, а след 2 часа 18°.
Също така в нас се проветрява яко. Няма такова нещо да се затворим херметично и да не отваряме че ще влезе студ. Няма да стоя на застоял въздух и на спарено. Та, какво ще прави тоя термостат тука :) Докато се загаси и трябва да пали наново. Сега си върви на мощност 1 и от време на време подлага мощност 2 за 6-7 минути. Иначе докато се гаси после ще трябва да наваксва в тоя 1 час с мощност 3, 2 и след 50-60 минути ще закрепи 1. После ще угасне и пак наново. Де жавю. Нема смисъл за при мен.
Тази зима я изкарах с 4200 кг - под 800 лева. Такива бяха цените. Следващия сезон ще са нагоре, както и на всичко останало. Добре де, на почти всичко.
нед май 26, 2019 11:59 amandy_forresite написа:
...Сега си върви на мощност 1 и от време на време подлага мощност 2 за 6-7 минути....
Ти сериозен ли си? Не е ли топло вече за печка?
Мойто полуГрейко последно горя преди десетина дни и то заради БГВ.
Жега е вече сякаш, освен ако не живееш високо в планината.
andy_forresite - майстор
Под "сега" исках да се разбере без ст термостат. Не помня кога горя последно. Сигурно от 40 дни не е палено. То прозорците не са затваряни от месец...
Ами мисля че вече е ясно. Чета и темата за цените на пелетите и не съм обнадежден. И при мен са 280. Не ми се дават толкова пари. Ще бъде както ги научим. Почнете ли да се запасявате на такава цена, чао изгодни пелети.
нед май 26, 2019 4:52 pmandy_forresite написа:
Под "сега" исках да се разбере без ст термостат. Не помня кога горя последно. Сигурно от 40 дни не е палено. То прозорците не са затваряни от месец...
Ами мисля че вече е ясно. Чета и темата за цените на пелетите и не съм обнадежден. И при мен са 280. Не ми се дават толкова пари. Ще бъде както ги научим. Почнете ли да се запасявате на такава цена, чао изгодни пелети.
Разбрах.
Скоро проверявах Пелетимаркет- 255 пари от 230 миналата година.
Прашливи са и при мен даде няколко пъти грешка препълване, при изчистени, преди това, бункер и шнек. Не правят бучки. Ако не намеря по евтини, те ще са резервата на Газа.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "разход грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: