• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 21
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Miro4774 - специалист
Да пробвам да му увелича въздуха до 55-60 да видя какво ще стане. Много му е голяма горивната камера пламака бие в ламарината вертикално и имам чувството, че не отива до задната част.
gnt69 - майстор
Колко киловата е горелката.
andy_forresite - майстор
Като увеличиш въздуха няма ли да се вдигне още по-нагоре този пламък :)
Ти трябваше докато беше студено да пробваш 24 часа какъв разход ще даде само на един етаж. Примерно твоя. Всички термоглави ги слагаш на снежинката, а твоите на 24°. Описваш помещенията, например стая 1 е 50 кубически метра, прозорецът е с размери 135/200 см, има две външни стени, радиаторът се състои от 20 алуминиеви глидера Н500; стая № 2 ми е 45 куб.м, 150/180 см прозорец, една външна стена, 18 глидера, коридор 8 глидера, ..., лира ..., бойлерът го оставяш на ток.
Така щеше да се види този де дитрих усвоява ли добре топлината или не баш. Тогава при тези настройки щеше да "съспендва", да видиш паузите между съспенд и старт и да прецениш доколко стаите задържат топлината. Ама сега не става - в стаята ми е 20 градуса без да е затварян прозореца през последните дни.
"Л. Ганев" с право отбеляза, че котелът смуче въздух от помещението. Той така е направен. Иначе откъде ще си вземе въздух да изгори дървата и въглищата ... Подобно е и при другите котли - засмуканият въздух от горенето и за горенето охлажда димните газове и ти ги мериш - бреей, 84 градуса димни газове и 62 градуса на водата, те таваа КПД. Ама не е точно така ...
Също така ми се струва че с тази "малка" горелка теорията за супер усвояване при голям топлообменник издиша. Представи си водни ризи колкото най-голямата ти стая и в ъгъла грейко 20. Ми тя само ще свети там. Не знам, така си мисля.
gnt69 - майстор
Miro4774 написа:
20 кw :)
1 .За настройване на горелката ти трябват отвертка, паница с обем 2-3 литра и часовник.
2. С отвертката развиваш скобата на маркуча до горелката.
3. Слагаш паницата на горелката и маркуча вътре в нея.
4 . Вдигаш температурата на котела до 80 градуса, това е със стрелката нагоре.
5. Засичаш колко пелети ще пусна за 6 минути, ако е необходимо слагаш пелети с шепа в дупката на горелката да не изгасне.
6. Претегляш пелетите на кантарче и умножаваш по 10 /за да разбереш колко пуска за един час/.
7 . Пелетите за час трябва да са 4-5 килограма, ако е необходимо коригираш със секундите докато станат 4-5 кг на час за степен 3.
8. Въздуха за 4-5 кг пелети трябва да е около 50.
9. Като нагласиш за 3 степен делиш секундите на зареждането на пелетите на 2 и нагласяш степен 2 на горелката. Степен 2 трябва да е половината на степен 3, на степен 2 намаляш въздуха с 4 или 6 единици спрямо въздуха на степен 3 / например въздуха на ст.3 е 52 на ст. 2 трябва да е примерно 46, това зависи от пелетите /.
10. След това гласим степен 1 . Ст. 1 е половината на ст. 2. Нагласяш секундите на зареждането да бъдат половината на ст 2. Добре е да провериш колко пелети пуска на степен 1, би трябвало да са около килограм килограм и двеста. а и въздуха трябва да намалиш с още 4 примерно 42 да бъде.
Преди това почистваш горелката от налепи по горивната камера и отваряш капачето отпред на горелката и почистваш от пепел. :partyman:
ediv - специалист
Miro4774 написа:
Настройки
При време за залеждане 60с имаш на р3 време за подаване 7,5с, едно от двете нещо не е наред. При 60с х0,075 то р3 ще е най-много 5с. Също така въздуха ти на р3 е само 43%. Според мен вкарваш много пелети-7,5с и малко въздух-43% не зная какво изгаря и как. На р2 въздуха също ти е малко - виж опътването там е написано много ясно как се правят настройките в зависимост от наклона на шнека.
Miro4774 - специалист
Ще пробвам първо с въздуха да увелича. Mисля така да го направя p3 8.2/45/50 p2 4.2/45/46 P1 3.6/45/44. Ако не се получи ще взема да го меря с канче и кантар. Но найстина с предишните ми настройки много слабо ми се виждаше, че гори пламака въобще не стигаше и до средата на ламарината с която съм го преградил. Довечера ще пробвам и ще пиша ще притворя и термо главите на 3 позиция. :?
Miro4774 - специалист
Понякога има не изгорели пелети и се образува нещо като въглен или така наречената шлака и черни пелетчета.
gnt69 - майстор
Мира тоя въддух който съм ти написал е за 4-5 кг пелети с калоричност 4-5 кв за да получим 20кв мощност. Не може само въздуха. Въздуха е за определено количество пелети. Ако искаш да си настроиш горелката претегли пелетите, регулирай въздуха п и гледай пепела трябва да е бял. Като регулираш горелката тогава си мисли за котела как да го преграждаш. Шнека ти трябва да е фиксиран за да пуска еднакво количество пелети всеки път. Ако искаш да си бърничкаш горелката дигай само въздуха. Ако искаш да я настроиш претегли пелетите и вдигни въздуха. Не знам колко грейкота има продадени в България ама си единствения на който не му е настроено.

http://www.greyko.com/1.pdf
Последна промяна от gnt69 на пет май 20, 2016 2:41 pm, променено общо 1 път.
Miro4774 - специалист
Добре ще премеря. Само не разбрах как точно. Значи вадя маркуча където зарежда пелети и пускам горелката в самата горелка ли да слагам ръчно пелети докато водата не вдигне 60 градуса. Или самият шнек да замерван колко пелети ще пусне в паничката.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 21

Тема "разход грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: