• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ole4ko - специалист
А дойдохме си на думата :) Това ми трябва- 120 -150 лв на месец. Не лошо с термопомпа съгласен съм, но тази година се нанесох и от една закачалка за дрехи до какво ли още не спирка няма... за това търся нещо по приемливо.. за момента :)
mir4oto - специалист
Нещо по - приемливо?!
Греяна ракия на час по 100 гр :-D
Хубавите неща са с пари дори и тези, които сам си правиш.
Ole4ko - специалист
Тази зима съм я прежалил... Давайте да говорим за котли сега... ток, пелети, дърва, въглища - за ниско температурно отопление. До 2500 лв съм готов да дам - за 60 кв.м. с перспектива за още 80 кв.м.
Energyx - специалист
Отговорите, които търсиш, ги има във форума-просто трябва да отделиш време да ги намериш и прочетеш, а не да искаш други да отделят време да пишат отново .
Мен ако питаш:
- за тока забравяш
- пелетите, дето ги споменаваш-само една читава горелка струва около крайната сума, дето си готов да отделиш, без котел и това около него
- всеки котел на твърдо гориво с грамотна схема на свързване и автоматика осигурява нискотемпературно захранване
- това с има-няма газ най-вероятно е временно, поради все още изграждане, но ако сметките за газ са високи, за ток със сигурност са още по-високи.
-за тая площ пробвай с климатици висок клас, предполагам помещенията са 2-3, съответно толкова тела-трудно ще стане с бюджета ти; с едно тяло, тцъ.-става за магазин.
- термопомпа-не разглеждай нещата само от гледна точка срок на изплащане, а като част от жилището-то изплаща ли се, или е необходимост ? Жокер-в Костинброд нивото на подпочвените води е високо и с добър дебит. Но не става с 2500 лв.....
Christo - майстор
Търся запазена кола в движение, надеждна, удобна и да не се чупи. Давам 100 лева, ако може и по-евтина, още по добре. Чакам оферти.
Andri01 - майстор
Тури една "0" още и ти давам моята / колата ,не жената..../. Е, и ще почерпиш разбира се! :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Ole4ko, наскоро ми предлагаха пелетна камина втора употреба за 1300лв - остават ти пари и за още оборудване. Мога да питам дали стои още, макар че не вярвам, ама сигурно може да се намери и на друго място
Ole4ko - специалист
Тази зима мисля да сложа контактор с реле време на тази моя фантасмагория за да изкарам до април. Един нагревател с 12-15 часа работа на денонощие ме топли. За пелети дърва въглища, ако взимам ще взема ново това ясно. Искам да стигна до някакво заключение обаче за тези ел. котли с програми компютър и прочие. Че топли.. ясно е ходих в новия съсед който не живее тук често и не мога да разбера колко ток му харчи. Стария собственик обаче каза - 12 киловата котле му топли 170 кв.м. като работи на пълна мощност само докато загрее а после изключвало или се влючва на 1-2 киловат мощност. С радиатори е и топли водата на 55-60 градуса до достигане на оптимална температура. Ето за това иде реч -
http://ecotermal-bg.com/
pansim - майстор
Котле на ток и икономия са две взаимно изключващи се неща.
Минал съм по този път...сега съм с климатици + водно отопление с котел на твърдо гориво. При температури до 0гр съм на климатици, ако падне под нулата - паля котела. Засега съм доволен.
  • 1
  • 2

Тема "ЕЛ. Котли ? ОТЗИВИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: