• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Димитър Димов - специалист
ср юли 22, 2020 6:55 pmЖако написа:
Здравейте колеги понеже тази тема е за Дакон Дор 24, за това си позволявам да пиша, незнам дали е разрешено но имам две скари от стария си котел долна въртящ и предна които неми трябват ако някои прояви желание или има нужда ще се споразомеем .
Нека пише на лично.
Ако с това нарушавам правилата и законите на форума нека бъде истрито, това което съм споделил.
Скарите стават и за Бошш Солид24
:)
Ако под "споразОмеем",имаш предвид пари ,не е по мъжки.Всеки който ти даваше съвети го правеше безкористно и не искаше пари за това , а ти сега се опитваш да изкараш някой лев от непотребните ти железа. [-X
LazarGanev - "Велик майстор"
... и то хора, всеки от които има същите непотребни железа в мазето... :-D
Жако - специалист
Здравейте колеги, палите бързо.
Обаче несе обиждам,
правилни са съветите ви колеги.
Но да знайте готов съм и да плащам даже и съм го споделял лично на хора
Които наистина са ми помогнали доста.
Защото го уценявам че верен и точен съвет на време трудно се намира, и струва повече от пари.
А майстори рядко се намира сега в това време, повечето са само на име,
гледат за паричките.
Мислех да взема нещо безобидно колкото да нее без хич, за това писах че ще се споразумеем.
А скарите са доста запазени и всички добре знаите че такива ненужни желиза, на ново купени струват 1/4 от стоиноста на нов котел.
Казано без лоши чуства и настроеност.
borkata99 - специалист
Ооооотдавна не съм писал... :cool:
Да споделя, може пък да е от полза :roll:
filmatoplo - майстор
Здравей,пали ли от юпиеса .
borkata99 - специалист
ср яну 26, 2022 11:37 amfilmatoplo написа:
Здравей,пали ли от юпиеса .
Да, разбира се. Затова го взех.
Номинала е 1100 W, а UPS-a е 1600 W. Когато пали от батериите отива на 60-70 %.
Ако е студена /първоначално палене/ времето е 3-4 мин., ама ако е гореща /тока спре когато горелката е изключила и тя тръгне да пали/ времето за палене е много малко..

Преди няколко години имах един APC 2000 W /имам клипчета тука, показвал съм го. Желязна машинка, но и тя гръмна и си взех този.

Сега е по-добре, с тези 2 батерии може да кара бая време в режим на работа на горелката.
Горелката дърпа 4%, шнека 2-3 %, помпата - не се отчита дори.
filmatoplo - майстор
Щом пали е добре, защото нагревателя е 1200 вата и нагрява 140 секунди преди да пусне пелети ,и още продължава до поява на самия пламък и регистрация от фотоклетката.Значи този юпиес е супер щом се справя.
borkata99 - специалист
чет яну 27, 2022 12:39 pmfilmatoplo написа:
Щом пали е добре, защото нагревателя е 1200 вата и нагрява 140 секунди преди да пусне пелети ,и още продължава до поява на самия пламък и регистрация от фотоклетката.Значи този юпиес е супер щом се справя.
Номинала го дават по книжка 1100W.
Да, нагревателя нагрява 140 s но след като запали пелетите продължава да стои включен докато пламъка стигне 50% и чак тогава гасне.
През време на работа на нагревателя, батерията в началото пада много бързо /с около 1% на 5-7 секунди/ Като стигна до 65% - 70% от капацитета на батериите и спира да пада.
Така държи докато пелетите пламнат, пламъка стигне 50% и след като нагревателя изключи черпенето от батерията става 4% - 7%.
Колко може да изкара така при 2 батерии от по 60Ah - нека да го смята който има интерес. :lol:
В характеристиката на UPS-a пише че може да се ползва с 100 до 200 Ah батерии. Имам предвид "тягови" или "полу тягови".
Като цяло съм много доволен, тука на вилата върши идеална работа, ще си поръчам още един 1000W за помпата на слънчевите батерии, знам че е много, но ще го ползвам целогодишно за DVR-а, 2 рутера и един 17 инча монитор.
Сега карам с един FSP който е 800W и е с 2 батерии 12V по 9 Ah. UPS-a е за компютри. A този Well ползва 1 бр. 12V голям акумулатор поне 60Ah. :wink:
Но най-добре ще мога да споделя след сезона.
То засега зима няма, тока го спираха 1-2 пъти, но тука при нас напрежението е много променливо, засега държи много стабилно /а, Well-a работи и като стабилизатор/
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26

Тема "Котел дакон 24 горелка GP 20" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: