• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Благодаря за бързия отговор!
Аз съм със Дакон Дор 24 и Грейко РБ 20. Гледам при вас t. на водата е 60-70 градуса а при мен 51-52 градуса в къщи 23 градуса. Просто не вдига повече на водата защото термостата го изключва. Относно температурата на комина успявам да си задържа ръката за 5-6 секунди незнам колко градуса е нямам никакви турболатори, мо след прочетеното по-горе мисля да си сложа и аз.
rosso666 - специалист
Ми не е добре да е толкова ниска температурата на водата това означава че връщащата вода е най много 40-45 което не е добре за котела.та температурата на комина ти е на втори план.оправи си температурата на водата
Какво може да препоръчате термо глави или? Явно радиаторите са по-големи (по-мощтни) от колкото трябва. Този проблем го имах и когато си бях на въглища на 60 градуса си гореше само ако навън е -10 поне
mitashki911 - специалист
Според мен от настройките по горелката се вдигат градусите , но да кажат по разбиращите . :-?
mitashki911 - специалист
Да се похваля вече от месец имам "нова" горелка след подмяна на подвижната лопатка/след миналия сезон/ а сега отремонтираха и платката с нова. Работи и засега всичко е наред .
rosso666 написа:
Втори сезон....
Да попитам имали добър ефект /къде си захванал ламарината разделяща първия ход/ , какви пелети гориш . Горелката грейко или GP e ?
filmatoplo - майстор
До колкото помня горелката е GP пето поколение :) ,днес един клиент ми звъни да я намаля малко че 15 киловата били много ,то какво остана едни 7 . :wink: бях я поставил до степен 2 и си модулира между 1 и 2 ,сега ще седи само на 1 а уж зима дойде ,ама изолиран човека и котела добър но не Даконера.
mitashki911 - специалист
Мойта работеще на 10kw , но допреди час , детето се обади че не тръгва като се прибера ще видя какво става на ли се похвалих . Шнека не тръгвал като я рестартирал , дано да е бушон .
Търся горелка втора ръка до 500 лв. за резервна
mitashki911 - специалист
filmatoplo написа:
До колкото помня горелката е GP пето поколение :) ,днес един клиент ми звъни да я намаля малко че 15 киловата били много ,то какво остана едни 7 . :wink: бях я поставил до степен 2 и си модулира между 1 и 2 ,сега ще седи само на 1 а уж зима дойде ,ама изолиран човека и котела добър но не Даконера.
Това за мерцедеса с двигател на ферари който поставя наскоро ли ?
filmatoplo - майстор
Да - Мерцедес и Ферари , беше с тенденция и за още една половина от къща, но сега е само един етаж.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 26

Тема "Котел дакон 24 горелка GP 20" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: