• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
speka_rs - майстор
Колега, ако няма кой друг да помага в Русе давай вземай управлението и аз ще дойда. Натурелата си правят разбираемо нещатата, така че давай смело ще го свъжем.
borkata99 - специалист
=D> Благодаря!
На ЛС.
:)
filmatoplo - майстор
:) Успех , и нагревателя се минава задължително през реле ,мини контакторче с форма на предпазител ,оти нагревателя е 1200 вата , а платката поема натоварване без повреди до 500 вата на изхода за запалка :wink: Замерване на дебита на шнека колко пуска за 1 час ,и въвеждане в менюто ,за да нагласите по коректно мощностите :wink:
speka_rs - майстор
Да благодрим на Филма за цените съвети.
filmatoplo - майстор
:) Действате ли ,Борката да помни колко секунди пуска първа доза да пали ,колко е паузата между подаванията на пелети когато работи -все неща които ще дават насока.Само въздуха за палене няма как да се запомни :? оня ден аз го бях сложил на око 36 % но не палеше с толкова и го вдигнах към 40 и няколко .Първоначалната ми доза излезе около 62 секунди ,дебита на шнека беше 1200 грама за 6 минути ,умножаваме по 10 за 1 час и реално е 12 кила .След това нагласих 1 степен на 5 клв , втора на 9 клв , и трета я направих 18 клв щото котлето е толкова .Има и изчакване ,по малка степен от 1 степен -тя ми излезе на 2-3 киловата ,пуска пелети 2 секунди през пауза 60 секунди ,всичко зависи от пелетите така че моите цифри може да не съвпадат , но истината е нейде там .Когато променяте секундите подаване на пелети -веднага на дисплея се гледа на колко киловата мощност сте ,и има 4 различни настройки да се запаметят за по лесно ,и след това само сменяш -гориво 1 , гориво-2 и така.Чакам резултати ,след монтажа и на вай-фая.
borkata99 - специалист
:)
Чакай, чакай бързак такъв. :lol:
Ние още не сме се видя ли, още управлението не е поръчано.......
Говорих с една любезна кака, каза че по ЕКОНТ може да ми я пратят и че за WiFi-я трябва отделна платка за 80 лв.
Имам ангажименти, ще се чуем с Ники и ще се разберем. Щом има мерак другото би трябвало да стане.
Разбира се ще споделим всичко при всякакъв резултат. :)
filmatoplo - майстор
:) Вай -фая не е задължителен , а по принцип се поставя на платчицата в дисплея , и той е горе долу с размери 4 на 2 санта :lol: .
filmatoplo - майстор
Да питам -разисквахме някъде менюто на тези горелки GP, но в коя тема :? За какво ми трябва -нали тези горелки са с ел нагревател ,и той се включва 150 секунди още преди шнека да пусне първата доза за палене.Искам да сменя нагревателя с такъв който почервенява за 5-10 секунди ,не ми са необходими вече 150 секунди -от къде в менюто се променяха тези секунди за запалката. :?viewtopic.php?f=10&t=55770&hilit=%D0%BF ... 1%80%D0%BC
Жако - специалист
ср окт 14, 2015 6:18 pmstilian20 написа:
това са моите драсканици :lol: това са размери за моя котел
:partyman:
Добри са чертежите и всичко което си качил бладаря ползвах чертежа за пуледната камера.
Много добре се получи само че го направих по къс турболатора със пет ламелки.
Мисля че ще ми върши работа и така.
Не се знаем но благодаря за изложеното върши работа. :)
Жако - специалист
Здравейте колеги понеже тази тема е за Дакон Дор 24, за това си позволявам да пиша, незнам дали е разрешено но имам две скари от стария си котел долна въртящ и предна които неми трябват ако някои прояви желание или има нужда ще се споразомеем .
Нека пише на лично.
Ако с това нарушавам правилата и законите на форума нека бъде истрито, това което съм споделил.
Скарите стават и за Бошш Солид24
:)
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26

Тема "Котел дакон 24 горелка GP 20" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: