• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stefaki98 - помощник
Благодаря за отговорите! Направо ме успокоихте! :supz:
Във всички стаи съм сложил електронни термоглави, които съм настроил индивидуално за да постигна желаната температура. Отделно от това имам и стаен термостат, който основно включва горелката сутрин и я изключва вечер. Иначе температурата ми се движи горе долу така: сутрин към 6:00 е около 21-21,5, до към 9-10:00 става 22-22,5, а по обяд вече е 23 и към 17:00 е 24 градуса /свикнали сме на малко по-топличко/, така че, мисля че тези киловати и температура на водата са достатъчни, иначе ще започне да става много горещо. Като почне да става по-студено ще вдигна киловатите. Още един въпрос: в менюто на горелката има два параметъра FANFACTOR 1 и FANFAKTOR 2. И двата от 100% ги направих на 70% и горелката малко се кротна и като че ли падна разхода на гориво....правилно ли съм направил и кое какво означава?
borkata99 - специалист
Тука filmatoplo да отговаря, той е специалиста.
Аз ползвам същия котел+горелка GP IV. Не съм бутал вентилатора.
Засега я карам само на 2 степен - 15 кW. Задал съм да гони 80 гр.
Като направи 70 гр. на водата и почва да модулира /минава на 1 степен - 7 кW/
И те така 7-15-7-15........, за това време се справя добре.
Като е по-топло на вънка я пускам само на 1-ва степен, ама някой път не може да дигне и 60-65 гр. и си я връщам на 2-ра.
И аз като тебе, ако стане по-студено ще мина на 3 степен - 20 kW. Тогава модулира 20-12-9 kW.
Но всичко си е много индивидуално.
Според мен при теб всичко е ОК, горелката работи, за тия температури и време на работа - 2 чувала са добър разход и най-важното - стоите на топло и ви е кеф. :lol:
Поздрави и късмет!
Филма.........ти си :wink:
stefaki98 - помощник
Благодаря borkata99!
При мен 2-ра степен е 12kW, а 3-та е 15kW. На втора и е трудно да модулира при тези температури, но то и мисля че няма нужда защото ще отиде на 7kW и няма да има много голяма икономия на пелети. Вентилатора като беше на 100% и разхода беше около 2,5 чувала при същите параметри, а като го намалих се получи сегашния разход /2кг./час/, само че пепелта стана по-тъмна, но това не ме бърка, защото котела го чистя 1 път в седмицата, което за мен е супер като се сетя до миналата година какво беше с въглищата. :lol: Иначе температурата в къщи обясних как се движи и мисля че е доста добре....вечер като се върнем от работа си е доста комфортно.
borkata99 - специалист
:)
И аз преди бях на въглища. Цели 8 зими изкарах.
Котела го ползвам на една вила и понеже сме с голям мерак да си живеем тука целогодишно и 7 годинки на камина с едни големи кубици дърва и голяма хамалогия. После 8 зими с котлето на въглища - знаеш как е, омазан и ухилен като арапб-че :lol: ама жега и дано не спрат тока :? :shock:
И ето вече 7 зима тоя котел се оказа голям борец /да не чуе дявола/. Засега съм най-доволен с пелетите. А и тази комбинация котел-горелка мене ме задоволява от всякъде. Знам си къщата, познавам "хардуера" :wink: и според времето навънка всичко си баца без грижи и проблеми - кеф на душата и по 4-5 тона пелети на сезон - колкото-толкова. Няма да му правиш много, много сметка, недей гони супер икономия карай си така и нека Ви е топло - идат празници добри!
stefaki98 - помощник
Прав си....важното е на човек да му е топло!
Я кажи моля те има ли някакъв ефект от този втори турбулатор и заслужава ли си да се слага?
Стефаки, имам племенника на твоя Дакон, та в книжката му четох турболаторите да се поставят при -7 или -10 градуса ли беше. Тогава тягата се увеличава и така забавят пушилката.
Смятам тия дни и аз да си направя, а Борката да пише как е, че ше ме превари.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт дек 11, 2018 11:24 am, променено общо 1 път.
stefaki98 - помощник
Аз фабричния турбулатор не съм го махал изобщо, но имам чувството че кюнците ми са доста топли.
От фирмата, която ми монтира горелката казаха, че ще идват да мерят с газанализатор, но още не са стигнали до мен...тя зимата наполовина мина и кога ще дойдат не знам, но имам чувството че ще поеме още един турбулатор моето даконче :-D. Та за това питам как е и има ли ефект.
filmatoplo - майстор
Борката има турбОлатори :wink:
stefaki98 - помощник
От него чакаме и отговори :)
Филме, знам че си специалист и те моля за коментар относно настройките които съм пипал на вентилатора на моята горелка!
stefaki98 - помощник
вт дек 11, 2018 8:02 amfilmatoplo написа:
Борката има турбОлатори :wink:
Извинявам се за правописната грешка! :shock:
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 26

Тема "Котел дакон 24 горелка GP 20" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: