• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
borkata99 - специалист
Еее скъп е този Салус, ама хубав :lol:

Ще поразгледам това БиБо...........gnt69, а с Евгени как мога да се свържа, да питам....?
gnt69 - майстор
borkata99 написа:
Еее скъп е този Салус, ама хубав :lol:

Ще поразгледам това БиБо...........gnt69, а с Евгени как мога да се свържа, да питам....?
Ето темата, а на лични ти пратих тел.
viewtopic.php?f=10&t=56017&p=834923#p834923
filmatoplo - майстор
Един приятел си купи една джаджа за около 30 лева с която си пуска и спира горелката от телефона ,само това може - не може да се правят други настройки ,то и няма как .

Прикачен файл

102955398_2_585x461_internet-rele-sonof-snimki.jpg
102955398_2_585x461_internet-rele-sonof-snimki.jpg (7.88 KиБ) Видяна 1618 пъти
Tony 123 - напреднал
Помагай с gp 25 sc кода за менюто да да я вкараме в модулация
borkata99 - специалист
отдавна не е писано..................... :?

навън става интереснооооооооо............... :wink:
засега само -13, а котлето на 70 градуса, дали ще направи 80 ? :lol:

Изображение, Изображение
утре се надявам на "турбо-то" :mrgreen:
Борко, имам няколко въпроса относно котел Дакон. Използвам такъв с пелетна горелка ГРЕИКО 30 КВ. Нощес направих турболатор и го поставих, но ми се струва, че имам ядове с котела или настройките на горелката. Ако е удобно може ли телефон за връзка, за да звънна и обсъдим това, което ме вълнува. Предварително благодаря.
borkata99 - специалист
вт дек 04, 2018 2:35 pmi.mavrodinov написа:
Борко, имам няколко въпроса относно котел Дакон. Използвам такъв с пелетна горелка ГРЕИКО 30 КВ. Нощес направих турболатор и го поставих, но ми се струва, че имам ядове с котела или настройките на горелката. Ако е удобно може ли телефон за връзка, за да звънна и обсъдим това, което ме вълнува. Предварително благодаря.
ОК. н.п.
Видях, че си ми писал и на Л.С.
Утре ще ти звънна.
stefaki98 - помощник
Здравейте колеги!
За първа година съм на пелети. Котела ми е Дакон Дор 24kW и горелка GP18 V-та генерация. Отоплявам около 90кв.м. къща с изолация 4см и ПВЦ дограма. В момента горелката работи на 2-ра степен /12kW/ сутрин от 05:00ч. до 22:00 часа вечер като разхода ми на пелети е около 2 чувалчета. Въпросът ми е това нормален разход ли е или да се опитвам да променям нещо в настройките на горелката? Забравих да спомена че водата се потдържа около 55 градуса и съм намалил вентилатора в настройките на горелката от 100 на 70%.
filmatoplo - майстор
Изглежда разумен разхода -за тези киловати на които работи ,всичко сега зависи от топлозагубите и от това дали ти се контролира стайната температура примерно чрез термоглави ,тоест да не претопляш излишно . :)
borkata99 - специалист
Супер си. :)
За това време /17 часа/ през което работи горелката и този разход 2 чувала си е идеално.
Само тия 55 градуса :? .........за мене са малко. В това време аз гоня 65-70 гр. и тогава да модулира.
Но, щом Ви е топличко и сте доволни - разкошен е разхода.

Виж какво е споменал Филма.......регулирай с термоглави или с термостат /последния за удобство основно/ :lol:
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 26

Тема "Котел дакон 24 горелка GP 20" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: