Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalinvd1 - напреднал
Надявам се ,очаквам вашите коментари от който може още да се постигне добри резултати :o
stefan33 - специалист
Сървъра на натурела пак го няма цяла нощ
zrock - напреднал
Да няма го но вече знам първо тук да проверя и не търся проблема в рутера :)
Здравейте майстори.
От 5 години водя борба с горелка марели SMB 50. И най накрая при мен пристигна новото управление на Натурела с тъч скрийн което този уикенд ще монтирам на горелката. Старото управление вече махнах, новото е обяснено супер добре кое къде се връзва и смятам, че ще се справя но имам две питанки.
Смятам да ползвам оригиналната запалка, вентилатор, моторче за малкия шнек, голям шнек и чистача на горелката. Нужно ли е някой от тези елементи да минава през допълнителен контактор или трансформатор или да ги връзвам директно към платката?
На кои изводи на платката се връзва чистача?
Ще съм благодарен за това инфо, наздраве!
Добре обяснено, пък въпроси?!! Що не прочете, че извода на шнека носи до 180 вата, запалка- 900, и тн. Пише си всичко.
Какъв ти е чистача? Ако е вентилатор- 900 вата.
Има още една опция на 180 вата, за линейна задвижка.
Ако е по мощен- контакторче.
Не вярвам чистача да ти е задвижка, та задачата ти е по лесна. Допълнителен вентилатор на АСF.
пон авг 02, 2021 7:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
Добре обяснено, пък въпроси?!! Що не прочете, че извода на шнека носи до 180 вата, запалка- 900, и тн. Пише си всичко.
Какъв ти е чистача? Ако е вентилатор- 900 вата.
Има още една опция на 180 вата, за линейна задвижка.
Ако е по мощен- контакторче.
Не вярвам чистача да ти е задвижка, та задачата ти е по лесна. Допълнителен вентилатор на АСF.
Притеснява ме нещо от оригиналната комплектовака на горелката да не е на различен волтаж от 230 волта, ватовете са ясни. От тоци не разбирам хич. Чистача е механичен, едно двигателче дето бута една зъбна рейка напред и назад, две ключета на двата края на рейката и две жици. Г-н Трифонов, форума чета от много години, за много неща ми е помогнал, включително и Вие, малко ме е страх да не изпуши новата придобивка, затова питам. И това с линейната задвижка също ми е проблем, незнам как се нарича оригиналния чистач, мене не ми е ясно него къде да включа към платката.
Поздрави!
пон авг 02, 2021 8:22 pmo.zdravkov написа:
Чистача е механичем, едно двигателче дето бута една зъбна рейка напред и назад, две ключета на двата края на рейката и две жици. ...
И това с линейната задвижка също ми е проблем, незнам как се нарича оригиналния чистач, мене не ми е ясно него къде да включа към платката.
Поздрави!
"Чистача" ти е линейна задвижка.
Жиците за напред- FC
Жиците за назад - AUX.
пон авг 02, 2021 8:46 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон авг 02, 2021 8:22 pmo.zdravkov написа:
Чистача е механичем, едно двигателче дето бута една зъбна рейка напред и назад, две ключета на двата края на рейката и две жици. ...
И това с линейната задвижка също ми е проблем, незнам как се нарича оригиналния чистач, мене не ми е ясно него къде да включа към платката.
Поздрави!
"Чистача" ти е линейна задвижка.
Жиците за напред- FC
Жиците за назад - AUX.
Ще докладвам как са се развили нещата, още не ми е ясно как се включват две жици на четири пина но ако трябва ще експериментирам.
Щастлив съм, че не бях сдъфкан за волтажите. Това означава директно включване към платката без излишни контактори и трансформатори.
Поздрави и Наздраве на всички които четат това!
пон авг 02, 2021 9:14 pmo.zdravkov написа:

Ще докладвам как са се развили нещата, още не ми е ясно как се включват две жици на четири пина но ако трябва ще експериментирам.
Щастлив съм, че не бях сдъфкан за волтажите. Това означава директно включване към платката без излишни контактори и трансформатори.
Поздрави и Наздраве на всички които четат това!
То си има хора за дъвчене.
Не са 4 пина.
Един общ и двете на крайните изключватели.
Разгледай схемата добре- горе в ляво лилавкото ти е на AUX, а под него е FC.
Даден ти е варианта когато се ползват за задвижка.
https://www.naturela-bg.com/files/NPBC- ... 1_1_BG.pdf
По добре не експериментирай, а намери някой познат, който разбира!
Crazyjj - помощник
Здравейте,сложихме натурела на камина Прити,имаме проблем с вентилатора,на почистване се включва но на запалване и разпалване не :? ,някой имал ли е подобен проблем?

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: