• 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dobrev - специалист
Здравейте, разбирачи! Имам горелка BISOLID 18kW монтирана на чугунен котел Sime. От няколко дни управлението нещо се бъгяса и се включва шнека без да има индикация за работата му, което води до задръстване на горелката. Да търся ли производителите за ремонт/ горелката не е в гаранция/ или направо да минавам на натурелско? Какви проблеми да очаквам и има ли някой настройките за такава горелка? От написаното в темата разбрах, че трябва реле на изхода на запалването защото му дават Pmax 800 W а запалката на бисолида е 1,1kW.
n.ganev - майстор
Слагай НАТУРЕЛА и едно реле за запалката и след малко заиграване по настройките няма да си познаеш горелката.
alx359 - специалист
venstano написа:
Здравейте колеги. Искам да попитам някой дали има опит с бойлера на Елдом,който е с NATURELA http://www.eldominvest.com/bg/product/31.html. Питанията са ми дали работи добре със слънчеви колектори и има ли някакъв достъп до платката, през RS232 порт например, като по този начин да може да се наблюдава онлайн, както при горелките.
Има 2 контролера на Натурела за този вид бойлери (Green Line), доколкото съм запознат. По новият управлява втори датчик по Т. По-старият (дето аз имам) има изходи по платката (по спомен мисля по TTL) и евентуално може да се хакне RS232->LAN/WiFi модул, но ще трябва софтуер от другия край да разчита сигналите.
filmatoplo - майстор
Първата Натурела платка смених точно на горелка Бисолид 25 ,точно запалката минавам през реле ,дозите и паузите си въвеждаш почти същите ,само въздуха ще нагодиш защото Вентилатора на Бисолида работи с други % напрежение .Запомни горе долу как гори на всяка степен и търси същия пламък .
emilvelkov73 - специалист
Привет,търся някой да сложи управление Натурела на горелка Фероли за Пловдив.
Ако някой има някакви идеи да сподели,и колко струва това упражнение.
filmatoplo - майстор
И аз искам да знам ,щото сега или искам много или се минавам . :)
dobrev - специалист
Сложих Натурела на Бисолид 18kW. Ще кача и няколко снимки. Основното ми притеснение беше как ще отцеля настройките. Успях да се справя и работи много добре. Имам един въпрос. При изключване на захранването около 24 часа помни на настройките на горенето, но трябва да се настройва часа и датата. Това нормално ли е?

Прикачен файл

20170219_123910-1305x734.jpg монтаж отвътре - предпазител и контактор за запалката

Прикачен файл

20170218_143222-1305x734.jpg монтиране на дистанционни шпилки

Прикачен файл

20170219_152608-1305x734.jpg краен резултат
Последна промяна от dobrev на ср фев 22, 2017 10:10 pm, променено общо 1 път.
alx359 - специалист
Вероятно батерията е изфирясала.
joro39 - специалист
нормално е не е от батерията.
filmatoplo - майстор
Не съм забелязал за толкова кратко да не помни дата ,може и така да е ,не я изключвай .Обясни около подобренията които наблюдаваш в работата на горелката.
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: