• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
martolk - специалист
gnt69 написа:
martolk написа:
emilvelkov73 написа:

ПП: Имам чувството, че всички които разбират си кътат информацията, да не им открадне някой хляба...
Никой нищо не къта просто е сезона на дините и чихкините, сезона на камините ще дойде по късно. :partyman:

http://www.vbox7.com/play:a0e55210
Може и така да е... Ще чакаме хладното, да видим дали ще има раздвижване. :)
andy_forresite - майстор
Кога ще има цветен тъчскрийн брато и за RB-тата?
n.ganev - майстор
А бе чак тъч не ама ще е шарения скоро :cool:
grants - специалист
Колеги здравейте, някой сдоби ли се вече с WiFi модула NRM-W3 и би ли споделил малко повечко информация ?
Интересува ме как физически се свързва към контролера (било той за бойлер или горелка) и евентуално дали не може да се измисли някакъв начин да се управляват 2 и повече контролера с 1 WiFi модул.
Аз позлвам на моя бойлер NHC-H52-2 и доколкото виждам има само един сериен интерфейс изведен като изход на платката за комуникация :?
Изображение

Къде се щрака тая платка (WiFi модула) не ми е ясно.

Ето и контролера за пелетни камини NPBC-V3C-2
Изображение

Тука виждам само един изход с RJ45 конектор, който най-вероятно се върза към WiFi модула ..

Ако има някой добър човек да снима модулчето, предполагам ще придобия по-голяма представа как да се случат нещата.

Поздрави !
martolk - специалист
grants написа:
Колеги здравейте, някой сдоби ли се вече с WiFi модула NRM-W3 и би ли споделил малко повечко информация ?
Интересува ме как физически се свързва към контролера (било той за бойлер или горелка) и евентуално дали не може да се измисли някакъв начин да се управляват 2 и повече контролера с 1 WiFi модул.
Аз позлвам на моя бойлер NHC-H52-2 и доколкото виждам има само един сериен интерфейс изведен като изход на платката за комуникация :?
Изображение

Къде се щрака тая платка (WiFi модула) не ми е ясно.

Ето и контролера за пелетни камини NPBC-V3C-2
Изображение


Тука виждам само един изход с RJ45 конектор, който най-вероятно се върза към WiFi модула ..

Ако има някой добър човек да снима модулчето, предполагам ще придобия по-голяма представа как да се случат нещата.

Поздрави !
Колега, при камините и горелките Wifi модула се поставя на контролния модул (екранчето). За бойлерното управление не знам. На самата платка има интерфейс, няма нужда от кабел. Щакат се само едни дистанционери. Виж снимка с вече ппставен модул (втората):
http://www.naturela-bg.com/bg/product/5 ... n-displei/
Ако не се справиш можеш да се обадиш на Натурела. Отзивчиви и любезни са.
grants - специалист
martolk написа:
Колега, при камините и горелките Wifi модула се поставя на контролния модул (екранчето). За бойлерното управление не знам. На самата платка има интерфейс, няма нужда от кабел. Щакат се само едни дистанционери. Виж снимка с вече ппставен модул (втората):
http://www.naturela-bg.com/bg/product/5 ... n-displei/
Ако не се справиш можеш да се обадиш на Натурела. Отзивчиви и любезни са.
Видях го колега, но нещо още не мога да добия пълна представа за системата. Доколкото разбрах WiFi модула си е автономна джаджа, която би трябвало универсално да се включва към който и да е контролер било то за бойлер или горелка и да заработва. Съответно трябва 2та контролера да имат стандартни входове за комуникация, но по картинките не виждам подобно нещо.
Иначе днес им звъннах, но отново не продобих представа около нещата, казаха ми че се монтирал директно върху платката и тръгвало, а ако си го поръчам с контролера може и те да ми го монтират и аз както се казва само да го включва в контакта :lol:
Иначе съм им голям фен на продуктите и се радвам ,че има българска фирма която се занимава по такъв професионален начин. Много се зарадвах, че са пуснали вече този NRM-W3, но единствено не ми харесва факта че за всеки отделен контролер си трябва модулче. Почти съм сигурен, че ще могат да се вържат няколко контролера към един модул(посредством разбира се някаква автоматика), но просто ми трябва малко повече информация от 1ра ръка и ще измисля вариант.
Ако това се окаже вярно на 99% ще разкарам управлението на моя Burnit 13+ и ще сложа Натурелското ама някак не ми се рискува с 300лв само за пробата :lol:

Поздрави !
martolk - специалист
До колкото аз съм разбрал след разговора ми с Натурела от преди 2-3 седмици, безжичния модул е съвместим само с последното поколение контролери. За управление на повече от един, едва ли, но някой който има възможност може да пробва. Ако се попита правилния човек от Натурела, навярно ще каже дали и как може да се осъществи.
grants - специалист
Колега би ли дал снимки на самото модулче и на начина, по който се върза към контролера ако си притежател де :)
stefan33 - специалист
И ние сме с Naturela Smarthome
Прикачен файл:
naturela1.jpg
След ъпдейта до 42/19.
Само че като закачих модема, тока не е достатъчен тъй като съм поставил цветния дисплей в хола с кабел към 13 метра и си го върнах в котелното.Ще трябва да скъсявам кабела :?
filmatoplo - майстор
Колега удължил си кабела на кутийката с бутоните ,и нещо не става тъй ли.
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: