Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,имам NPBC-V6T сложено на фероли,работи в режим отопление + БГВ,имам следният проблем след като сложих стаен термостат (Computherm)
Когато бойлерът и термостатът са достигнали желаните градуси,горелката се гаси! Проблемът е че горелката не чака водата в бойлера да изстине или термостата да сработи ами се включва като свали градусите в котела (Темп - Хистерезис) ,разпалва минава директно в поддържане и гасене!
Има ли как да се спре това излишно палено?
Evgeniy - майстор
Мен не ме домърза да прочета инструкцията, в която пише:

"Ако ситуацията не се промени, след изтичане на времето, за което е разрешено
да се поддържа огъня, горелката ще се загаси. Тя ще се запали отново, когато
температурата на водата в котела падне
под зададената температура минус
"Хистерезис палене" от меню "Сервизни настройки" » "Основни настройки". Aко
има активиран стаен термостат, тогава освен горното условие, трябва или термостатът
да не е задействан, или температурата в бойлера да падне под настроения хистерезис. "

Но все пак 1-2 дена експерименти спестяват половин час четене...
Точно това беше проблема,горелката се палеше при задействан термостат и загрят бойлер,казавам беше защото откакто писах тук всичко работи нормално! :? :? :?
Здравейте, има проблем с модула за wi fi на натурела,модела с цветния дисплей и usb порта.
Модема загуби връзка с домашната мрежа, опитах да го пренастроя но не открива мрежата.
Свързвам с е с модема, но не ми намира мрежата. Пробвах да му пусна мрежа от хотспот-а на телефона да видя дали че я открие нея и да не би рутера да е далече но не я вижда и нея.
Проверих платката на модема да не се е извадила но не е. Моля за съвет какво мога да направя, освен да търся гаранция нео и да я оправям някак.
maistora1965 - специалист
Някой може ли да ми каже на контролера на натурела ако спре някой от двата вентилатора излиза ли съобщение за грешка.https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... A&usqp=CAU
g.gushterov83 - специалист
пет ное 26, 2021 1:50 pmkristian890606 написа:
Здравейте, има проблем с модула за wi fi на натурела,модела с цветния дисплей и usb порта.
Модема загуби връзка с домашната мрежа, опитах да го пренастроя но не открива мрежата.
Свързвам с е с модема, но не ми намира мрежата. Пробвах да му пусна мрежа от хотспот-а на телефона да видя дали че я открие нея и да не би рутера да е далече но не я вижда и нея.
Проверих платката на модема да не се е извадила но не е. Моля за съвет какво мога да направя, освен да търся гаранция нео и да я оправям някак.
Преди две години имах същия проблем и след консултация с Натурела со оказа, че нищо не може да се направи. Изпратих го и ми го оправиха.
пон ное 29, 2021 5:39 pmg.gushterov83 написа:
пет ное 26, 2021 1:50 pmkristian890606 написа:
Здравейте, има проблем с модула за wi fi на натурела,модела с цветния дисплей и usb порта.
Модема загуби връзка с домашната мрежа, опитах да го пренастроя но не открива мрежата.
Свързвам с е с модема, но не ми намира мрежата. Пробвах да му пусна мрежа от хотспот-а на телефона да видя дали че я открие нея и да не би рутера да е далече но не я вижда и нея.
Проверих платката на модема да не се е извадила но не е. Моля за съвет какво мога да направя, освен да търся гаранция нео и да я оправям някак.
Преди две години имах същия проблем и след консултация с Натурела со оказа, че нищо не може да се направи. Изпратих го и ми го оправиха.
Изпратих им го и днес ми се обадиха, че нищо му нямало. А у нас не намира никакви мрежи. Просто да съм изчаквал поне 30-40 сеунди като сканира за мрежи, обясних им че колкото и да чакам пак не намира. Не знам вече как да действам.
g.gushterov83 - специалист
чет дек 02, 2021 2:28 pmkristian890606 написа:
Изпратих им го и днес ми се обадиха, че нищо му нямало. А у нас не намира никакви мрежи. Просто да съм изчаквал поне 30-40 сеунди като сканира за мрежи, обясних им че колкото и да чакам пак не намира. Не знам вече как да действам.
Много странно. Да не би да има проблем с дисплея. Ако има възможност е добре да се пробва на друга горелка и/или Wi-Fi мрежа.
Този модул с WiFi става ли да работи на котли ЕкоСпар ?
filmatoplo - майстор
Вай-фай от Натурела не става за Екоспар .Ако ви трябва само за пуск или стоп ,става с обикновен интернет ключ .Важно условие на платката на камината Екоспар да има букса за стаен термостат,но на буксата не трябва да подавате напрежение .Ако питате дали чрез вайфая ще правите настройки - невъзможно.

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: