Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
pechkata написа:
Ама тази дума не я знам...?
"Плагиатство"
Ами явно не си ходил на училище и нещо възпитанието куца, а и се усеща от начина на общуване с колегите тук. Хайде стига си усирал темата дето съм я отворил с цел която никога нямя да ти се изясни!
pechkata - специалист
ср фев 10, 2021 9:41 pmn.ganev написа:
pechkata написа:
Ама тази дума не я знам...?
"Плагиатство"
Ами явно не си ходил на училище и нещо възпитанието куца, а и се усеща от начина на общуване с колегите тук. Хайде стига си усирал темата дето съм я отворил с цел която никога нямя да ти се изясни!
"Плагиатството е претенцията за авторство на произведение, което в действителност е създадено от някого другиго."

На снимката не видях такова нещо... :?
addicted - специалист
Здравейте. Имам въпрос за контролер за бойлер с два топлообменника, за солар и котел.
Става въпрос за написаното в сайта на натурела:

NHC-H52M може автоматично да намаля мощността на циркулационната помпата на соларната инсталация, когато разликата между температурата на слънчевия колектор и бойлера е малка (важи за стандартни помпи с асинхронен двигател).

Гледайки снимка на контролера виждам че няма релета а транзистори(триаци) за пускане на помпите, предполагам това означава че няма отделен изход за модулация на помпата, а я модулира по захранващото напрежение? Каква помпа трябва да се ползва в случая?
Grundfos Alpha 2L 25/40 ще работи ли по този начин?
пет фев 12, 2021 8:51 pmaddicted написа:
...може автоматично да намаля мощността на циркулационната помпата на соларната инсталация, когато разликата между температурата на слънчевия колектор и бойлера е малка (важи за стандартни помпи с асинхронен двигател).
...Каква помпа трябва да се ползва в случая?
Grundfos Alpha 2L 25/40 ще работи ли по този начин?
Не.
Не разбирам- след като посочваш информация, осмисляш ли я, та питаш?!
addicted - специалист
Предположих че не е подходяща, но остана капчица съмнение в мен, че може и да работи така на някоя от фиксираните скорости.
Каква помпа трябва да се ползва(марка и модел)?По старите грундфоси стават ли? UPS мисля че бяха...
Има ли някой които да ползва тази опция, и с каква помпа?
stefan33 - специалист
Сървъра на натурела го няма от половин час?
stefan33 - специалист
Някой има ли достъп до Naturela Smart Home?
zrock - напреднал
Да бях погледнал по навреме тука не да се мъча.
Няма го
Здвейте чета от известно време за Натурела на фероли. И така реших да си взема такъв контролер. Но като го получих се оказа,че човека който трябваше да го свърже може и да не оспее. Намерихме схеми на платката но проблема е със свързването на вентилатора и шнека. Така че ако може малко помощ. Знам, че много хора ще кажат, че искам да си спестя някой лев от майстори но не е така. Просто гледам, че всички които разбират от това са много далече от мен. Благодаря предварително.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед фев 21, 2021 4:05 pmТодоров7613 написа:
Здвейте чета от известно време за Натурела на фероли. И така реших да си взема такъв контролер. Но като го получих се оказа,че човека който трябваше да го свърже може и да не оспее. Намерихме схеми на платката но проблема е със свързването на вентилатора и шнека. Така че ако може малко помощ. Знам, че много хора ще кажат, че искам да си спестя някой лев от майстори но не е така. Просто гледам, че всички които разбират от това са много далече от мен. Благодаря предварително.
Можеш да пуснеш още 3 дублиращи теми (за да ги закръглиш на 5), както и в темата за Натурела, но в темата за Фероли недей да питаш, защото там има компетентни по твоя въпрос - ще вземат да ти отговорят и ще ти секнат писането! :axe:

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: