• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alx359 - специалист
=D>

Докато ти е прясно, напиши на прясна глава как точно си задал вентилатора и някоя друга тънкост. Идваме след тебе. :)
n.ganev - майстор
Аааааа [-X не ни забравяй и без туйцък унуйцък, че то кат ма'анеш туй унуй нъл'знайш че остава един гол 'й Баси :-D :-D :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
iceheart написа:
Направи ми впечетление, че от 50% до 100% почти няма разлика в оборотите на вентилатора.|
Точно така, и аз това съм забелязал, затова вентилатора за различните мощности трябва да се гласи от 50% надолу, а не както идва със заводски настройки (говоря за интиелското управление).
Браво Филме, пусни някоя снимка да видим как си го монтирал - махна ли старото управление или новото го остави някъде настрани в неговата си кутийка? Аз май ще трябва да го играя това хоро с един Пелетерм - клиента иска да му сменя Шнайдерското управление с модулиращо и май ще избера Натурела пред шведското на Ерато
iceheart - специалист
Контролера на Натурела има всички нужни параметри покриващи почти всички горелки които се предлагат на българския пазар. Цената е нормална, работи се лесно с него т.н. и смятам, че е много добър избор. Аз по принцип не монтирам горелки на Ерато, но съм човъркал няколко и смятам, че конструктивно са добре направени, но от към управление въобще не ми харесват. Сега ще чакаме Филма да пусне някоя снимка и малко инфо и смятам, че ще е доволен от резултата.
filmatoplo - майстор
Махнах старата платка, махнах и платката с бутоните. остана само лепенката на кутията. Новата платка се монтира на старото место посредствум 2лентички от поцинкована ламарина, едни на дупчици за окачен таван, пасват идеално за целта и не се виждат после. другото е само преместване на кабелите. За нагревателя сложих едно контакторче, побра се под охлюва. Настройките са колкото може нещо смес от всички горелки за да се получи добър резултат. Има някой неща в менюто които още не съм пипал, лека полека ще ги разгадая. Вчера я тествах няколко пъти да пали и гасне, и по стаен термостат, реди степените -даже са 4 на брой тук.Пали по бързо от преди, поне така му се вижда на клиента. Менюто си стана на български. Днес ще си поиграя за по икономични параметри, че всеки иска да гори по 1чувал за 24 часа.Само не съм наблюдавал дали е активирано някакво почистване с вентилатор, понеже такива думи срещнах по страниците но не ги пипах. Има странности ама се налучкват, например за това -нормално отворен или затворен ще е сигнала за стоп от стаен термостат.
n.ganev - майстор
Щом си стигнал до тук си пушка :yawinkle:
filmatoplo - майстор
Пушка -ама колко треперех да не Гръмне. :wink: Както казах менюто е сбирщайн от всички горелки -Грейко, Бурнит. Няма вече Флоад и други инглиш думи.
alx359 - специалист
filmatoplo написа:
За нагревателя сложих едно контакторче, побра се под охлюва.
Значи при Интиелския контролер се включваше направо в платката?
filmatoplo написа:
Има странности ама се налучкват, например за това -нормално отворен или затворен ще е сигнала за стоп от стаен термостат.
И какъв трябваше да бъде?
filmatoplo написа:
наистина по слух я гласих но почти я уцелих
А какво ти каза ушленцето като параметри? :)

ПП. Аз пък за моят проект, намерих решение на проблема с pt100/1000 датчиците.
alex_serviz - специалист
filmatoplo написа:
... Има странности ама се налучкват, например за това -нормално отворен или затворен ще е сигнала за стоп от стаен термостат.
Аз задействам стайния термостат ( да е включил ), пускам горелката на Auto и ако не тръгне слагам ( или я махам, ако преди това е била сложена ) отметката на Termostat NO.
filmatoplo - майстор
Точно така, при мен -горелката тръгна с подаден сигнал стоп от ст термостат, махнах отметката НО и готово. Друго ме шашна отначало - менюто не се прелиства само с бутон ЕФ ами със стрелките.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: