• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alx359 - специалист
filmatoplo написа:
Първоначално зареждане
пуща 40 сек
вентилатор 18% за минута
вентилатор 26% за 2 минути
и запалва .
Какъв е по-принцип смисъла на голямото първоначално зареждане? Ако горелката спира често си е голямо набутване.

При мене на Интиела от 60 сек съм ги свалил на 14 сек, без да съм наблюдавал никакви странични ефекти, освен че папка по-малко пелети накрая.
n.ganev - майстор
По принцип забелязвам / от опит де / че при повечето горелки първоначалното зареждане на повечето горелки е необходимо толкова количество, което се постига за приблизително това време за да се получи първоначален успешен старт.
n.ganev - майстор
За това режима на изчакване или Съсспенда е един плюс.
alx359 - специалист
n.ganev написа:
За това режима на изчакване или Съсспенда е един плюс.
Несъмнено, но и с малко повече баене Интиела може почти да не спира, а с по-малкото първо зареждане, се усеща в пелети още по-малко.
n.ganev - майстор
Така е но понякога първоначалният недостиг на пелети води до главоболия и обратно - предозирането също. Все пак друго си е прекиият контакт с горелката в моменти на настройки.
filmatoplo - майстор
При настройки на Бисолида с натурелата , седях над горелката и гледам какво става ,горелката бе извън котела .Понеже не знам какви обороти ще извади външния шнек , направих да пусне 20 секунди - да ама за тези 20 сек пусна 20 пелетчета които се спуснаха напред в скарата и нагреватела седи назад без пелети ,след това увеличих на 30 секунди -пусна повече пелети но пак не покриват нагреватела , затова увеличих на 40 сек та почти на минимума пали .И първите пъти запалва но след като си пусне втори път пелети . :wink: Само това е минус на тези горелки че пелетите подскачат много напред в скарата , даже се наложи клиента да си сложи една шиничка най отпред на горивната кошничка за да спира пелетите да не отскокнат в пепелника при зареждане .Пелетите са много дребни и леки от Бор .Така че приятеи ясно ми е за първоначалната доза -но само така звучи 40 секунди че е много ,но фактически при мен в случая е точно колкото да запали .Защо се учудвате -колко секунди подава шнека на Феролито за 8 сек умножено по 4 .
n.ganev - майстор
Е да де! 8 до 10 х 4 при Фероли, 45 до 55 при Грейко , 40 в твоят случай - долу горе на кантар.
alx359 - специалист
n.ganev написа:
Е да де! 8 до 10 х 4 при Фероли, 45 до 55 при Грейко , 40 в твоят случай - долу горе на кантар.
Значи при моите 14 сек. съм си направо късметлия.

Не съм гледал както Филма, но когато беше 60 сек. издълбаваше сериозна дупка на нивото на пелетите в бункера.

В тази връзка, може да се предложи на клиента (ако не си е практика), да маркира бункера си за нивото на всяка торба. Много е удобно за да се следи как върви консумацията, без объркване при досипване. (Да не се забрави, че маркирането почва от пълен шнек от торба 1).

Прикачен файл

bunker-marks.jpg
bunker-marks.jpg (24.47 KиБ) Видяна 1637 пъти
Последна промяна от alx359 на съб мар 14, 2015 11:03 am, променено общо 1 път.
n.ganev - майстор
[-X Ааааааааааа , не е честно! Крадеш :yawinkle: . Отдавна го предлагам на клиентите. Някои пък си мерят с рулетка.
alx359 - специалист
n.ganev написа:
[-X Ааааааааааа , не е честно! Крадеш :yawinkle: . Отдавна го предлагам на клиентите. Някои пък си мерят с рулетка.
Е, крада. То джоба те подсеща ;-)

На моя бункер също сложих колелета за по-лесно придвижване и противотежест, че при празен бункер шнека имаше тенденция да пада. Направих му също капак от шперплат и го боядисах цялото нещо в сиво с акрилна боя, в тон да върви с котела. Стана като комплект.
Последна промяна от alx359 на съб мар 14, 2015 11:34 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: